Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
muzyka Поступу  » 


Горіла сосна
МАЙКЛ
 
І вони зібрались, і сіли, і накрили стіл, і стіл їх був багатим. Вони поїли і випили, і заспівали і.. їм стало сумно.

Вони вже не перший рік тут працювали і встигли доробитись, і досягнути. Мінімальної поваги і самоповаги. Дехто, з гордості ("я можу") навіть купив "дорожезну" ікону американського автомобілебудування -- спортивний Chevrolet Corvette. Інші були скромніші: квартири, Ford, відпочинок у Домініканській республіці чи на Маямі-Біч. Усе було О'К. Роки напруги і рабства, роки "чесної праці" минули, і вони могли чесно "відпочити". Бракувало тільки одного. Відчуття, що ти вдома. Ні, вони всі були легали, деякі мали навіть канадський паспорт, інші статус постійного резидента. Проблема полягала в тому, що в Торонто не було канадців. У Торонто були греки, серби, поляки, італійці і дуже багато китайців (таїландців, корейців). Вони були українцями. Не росіянами і не поляками, а власне українцями. І питання навіть не в мові. Ні. Вони всі говорили англійською, а дехто і французькою. Звичайно, з акцентом. Їм хотілось це відчути не головою, а спиною, підспинням і нервами. І так, щоб заплакати і затужити.

Йдеться не про те, що Батьківщина давала їм мало приводів для гордості за неї. Вона все одно була з ними, це не забереш, і час від часу про це нагадувала. Як тоді, коли в Сіднеї-2000 звучав гімн "Ще не вмерла Україна" і піднімали наш прапор, Яна Клочкова виграла перше золото у плаванні. Вони були горді, і їх душили сльози. Вони згадали Україну. Батьківщина.

Ні, їм не хотілось поставити босі ноги на траву. Урешті-решт, канадська трава нічим не відрізняється від української. І смерекова хата -- це не про них.

Вони не були наївними романтиками, і їх не замучила ностальгія. Діти асфальту, жителі міських бетонно-цегельних кварталів, інженери електронної техніки, -- вони були прагматиками. Вони перейшли, можливо, не через усе, але пекло рабства побачили точно.

Борщ, вареники, вишита сорочка? Та вони і у Львові не надто часто їх їли. Український ресторан наймав шеф-кухарем китайця, а, може, це був в'єтнамець, вони всі були однакові для них. А одяг? Вони мріяли про "Левіс 501". Пиво "Оболонь", горілка "Гетьман", ковбаси з польського магазину? Дехто пив "Гінесс", дехто їв піцу, горілку, як правило, брали "Смірнофф" і то вже "разом з оранжем". Часто ходили в китайські ресторанчики. Дешево і смачно. Зручно. Барбекю зручніше, ніж шашлики, і також на природі. На задньому дворі.

Але тоді, коли вони збирались, серед них були чоловіки і жінки, всі з одного потоку, одного факультету, одного року випуску львівського політеху. У них був свій, особливий, виділений у календарі день, їм чомусь ставало сумно і вони відчували: вони все ще українці. Їхні діти, вони, вже були інші. Ні, діти, народжені в Україні, говорили українською, ходили в недільну школу і церкву, співали пісень, але... Вони були інші. Вони були вічні оптимісти. Такі маленькі канадці. Їм не бувало сумно і їм не хотілося назад.

Це був їхній день. І їх набралося чимало, і вони випивали, і їм ставало печально. Їхній день? Усе, як завжди. Вони згадували історії: "Ти пам'ятаєш?" Вони розповідали новини з дому.

Що далі? Поїли, попили, поспівали, поговорили і вирішили потанцювати. І хтось поставив ВВ, "недавно мені привезли з дому" і вибрав з кінця Gorila sosna: "А раптом піде?".

Пішло. Це було, як тоді, 2000 року, коли в Сіднеї заграли наш гімн, і прапор, наш синьо-жовтий прапор піднявся вгору і всі повставали перед своїми телевізорами. Перші акорди і густий голос Скрипки і цей хор... "Горіла сосна палала, під нев дівчина стояла".

Все стало на свої місця. Вони вдома. Вони не греки і не китайці. Вони українці з Торонто. У них є своє і тільки своє. Колишні львів'яни. Мешканці Торонто. Ukrainians forever.Обговорити в форумі»  hMR
maytallica
Юрко БАНЗАЙ
 
От не б'ють чуваки бомків і годі. До них приходять люди і кажуть, мовляв, ви б, хлопці, бодай трохи відпочили, а то гаруєте, як ті коні. А металісти у відповідь -- нє, ні фіґа (то я так, щоб якомога м'якше було), на нас фани чекають!

І добре хлопці кажуть. Бо коли б вони сиділи і бомків били, роздерли б їх фани на дрібні кавалки.
Детальніше>>
» 
Маккартні в Колізеї
 
Для сера Пола Маккартні перешкод немає. Поки ми з вами минулого вікенду тішилися сонечком, сер Пол тішив римських фанів своєю присутністю. І тішив, мушу сказати, зовсім не пасивно: вів невеликий концерт для кількох сотень своїх шанувальників. Родзинка цієї акції полягала в тому, що відбувалася вона в історичному місці -- римському Колізеї, котрий неймовірно рідко відкривається для публічних виступів.
Детальніше>>
»  ot Vinta!
Рокабільний кліп №2
Юрко БАНЗАЙ
 
У лютому "Поступ" разом із прогресивними галицьким фанами старого-доброго рок-н-ролу тішилися потужним трафунком на українському рок-фронті: "Дриґ-тин-димба", дебютний альбом ще не надто зіпсутої популярністю команди Ot Vinta! вражав свіжістю давно забутих мотивів, чудово поєднаних із прекрасним стилем.
Детальніше>>
» 
system Of A Down починають з початку
 
ВІА System Of A Down взялися за свій новий альбом. Хлопці стверджують, що альбом, хоче він того, чи ні, а мусить вийти просто-таки революційним. Сподіваюся, що це не буде щось у стилі Брітні Спірс чи якоїсь Шакіри.
Детальніше>>
» 
Фронтмен Bush співатиме для "Термінатора"
 
Ґевін Россдейл (Gavin Rossdale), фронтмен команди Bush, записав, на пару з Blue Man Group трек The Current, що увійде до саундтреку фільму Terminator 3: Rise of the Machines. Ця стрічка, що з'явиться в кінотеатрах 2 липня (ой-ой-ой, яким гарячим буде це літо!), є одним з найочікуваніших фільмів.
Детальніше>>