Нагадаємо, що ліві сили і ветерани другої світової мають намір після покладання квітів на Марсовому полі почати піший похід до Пагорбу Слави через паркову алею, як раніше це робили, а вулицями міста, зокрема Личаківською. Щоб не допустити проходу колони з червоним прапорами на очах широкої громадськості, праві мають намір затиснути колону лівих з обох боків на одній із вулиць, якою буде вона просуватися.
Учора вранці мало відбутися судове засідання і винесено рішення, яке, за прогнозами правих, мало не дозволити будь-яких піших походів біля Марсового поля. Проте винесення рішення було перенесено пізній вечір. Заступник голови ЛО УРП „Собор" Віталій Ілик припускає, що це було зроблено для того, щоб ліві не встигли опротестувати рішення суду і не змогли 9 травня прийти на Марсове поле з касаційною заявою в обласний суд. „Тим самим прохід лівих відбувся би в правовому полі", -- розповідає Ілик.
Проте, на думку заступника голови ЛОО УРП „Собор", навіть якщо рішення суду буде проти лівих і вони не встигнуть його опротестувати, „недоторкані особи (тобто народні депутати - М.П.) спробують якісь дії таки вчиняти". „Проте у нас теж будуть сової народні депутати, але ми будемо діяти в межах Конституції", -- заявив „Поступу" Віталій Ілик.
Цікаво, що учора прес-служба всеукраїнської партії УРП „Собор" повідомила, „що УРП "Собор" відмежовується від ініціативи Львівської обласної партійної організації і засуджує її як таку, що об'єктивно вносить розкол у середовище опозиції". У заяві йдеться про те, що ініціатива ЛОО з ними не обговорювалася і не узгоджувалася і не відображає позиції партії в цілому. Водночас керівництво УРП „Собор" закликало представників лівих сил не перетворювати 9 травня у вшанування пам'яті полеглих у Другій світовій війні на пропаганду давно віджилих гасел "комуністичного реваншу" та "відновлення єдності радянських народів".
Заступник голови ЛОО УРП „Собор" розцінює цю заяву абсолютно нормально. "Це зроблено партією з подачі соціалістів для того, щоб не розколювати опозицію", -- вважає Віталій Ілик. На його думку ЛОО не порушила партійну дисципліну, оскільки „з місцевих питань може приймати власні рішення".
До завтрашніх акцій не збирається доєднюватися „Наша Україна". Більше того, окремі її представники гостро засуджують дії колег по правій опозиції. „Це найдурніше, що можна було придумати на 9 травня - на могилах, чиї вони б не були влаштовувати якісь потасовки", -- заявив у коментарі „Поступу" народний депутат, голова ЛОО НРУ Ярослав Кендзьор.
На його думку, потрібно абсолютно іншим шляхом переорієнтувати позицію, яку відстоюють ліві сили і яка формувалась протягом багатьох років ще радянською пропагандою. „Тими вуличними побоями, галасуваннями, ми нічого не досягнемо. Час використання таких засобів у ідеологічній боротьбі уже давно минув. Ми таким чином лише налаштуємо наших братів і сестер із східної України проти себе. І ліві сили цьогорічне 9 травня у Львові зможуть активно використати у своїй передвиборчій агітації", -- вважє Кендзьор. Нардепу не подобається і те, що закликає до атаки лівих сил голова ЛОО УРП „Собор" Ростислав Новоженець: „Це колишній активний комсомольський діяч. А тепер він показує, що є більшим католиком, ніж Папа Римський, тобто більшим патріотом, ніж ті люди, які дійсно цю ідею незалежності української держави пронесли через табори і тюрми. А цей пан Новоженець враз став великим радикалом. Це можна розцінювати як провокацію".
Коментуючи небажання інших націонал-демократичних сил брати участь у розбірках з лівими, Віталій Ілик сказав, що ці сили „відсиджуються по кущах, є при владі і займають напіввагітну позицію".
P.S. Коли уже число здавалося до друку, стало відомо, що Галицький місцевий суд заборонив проведення будь-яких піших походів та масових акцій на Марсовому полі. Проте, як розповів „Поступу” голова ЛОО УРП „Собор” Ростислав Новоженець, праві не збираються відмовлятися від своїх намірів і прийдуть на Марсове поле, але без транспарантів. Вони покладуть квіти замордованим у львівських в’язницях і виголосять резолюцію. Новоженець передбачає, що прийдуть і ліві. Але, „хай, в разі чого, з ними розбираються правоохороні органи”. |