Леонід Кучма вважає, що зростання економіки вичерпало свої ресурси. Отже, заявляє президент, до цього в нас було все гаразд, економіка росла і тільки тепер вона може перейти у фазу стагнації.
Як сказано у щорічному посланні президента до парламенту, з яким Кучма виступив учора, "2003 року економічні процеси містять у собі загрозу втрат придбання економічного зростання в останні роки і поновлення кризових явищ в українській економіці, її перехід у фазу економічної стагнації". Також, прогнозує Леонід Кучма, Україні слід чекати на виток інфляції.
Кучма обіцяє погіршення ситуації 2003 року і в соціальній сфері. Він обґрунтовує свій прогноз тим, що відбулося збільшення мінімальної заробітної плати на 44%, при цьому не передбачено бюджетних коштів з її виплати. Президент вказує на відсутність пенсійної реформи, а також передбачає зменшення темпів збільшення заробітної плати. Він також прогнозує кризу в медичній сфері, пов'язану з відсутністю реформ, і доводить, що цього року не варто сподіватися на розширення внутрішнього ринку.
Здається, опозиційна четвірка після президентського послання перетворюється у п'ятірку. П'ятим, судячи з того, як він розкритикував економічну та соціальну політику діючої влади, хоче стати сам Леонід Данилович. Тим паче, що у своєму щорічному посланні він устиг відзначити конструктивність меморандуму щодо політреформи, підписаного опозиційною "четвіркою". "Всупереч усім протиріччям, приємно вразила конструктивність до підходу до змін, адже більшість положень меморандуму підтримують пропозиції президента", -- сказав він. Цікаво, що ж саме вважає конструктивним президент: те, що його пропозиції назвали "небезпечними для суспільства", чи заяву про те, що їх наслідком стане "узурпація влади"? Так може дійти й до того, що Леонід Данилович вийде на Майдан Незалежності й кричатиме: "Кучму ге-е-еть!". І, вочевидь, збирається зробити це не тільки він, але й парламент включно з фракціями більшості. Адже її представники вчора невтомно працювали над розхвалюванням послання президента.
Наприклад, представник прем'єр-міністра України в парламенті, член фракції "Регіони України" Володимир Рибак назвав звернення президента до парламенту "серйозним документом", лідер депутатської групи "Демократичні ініціативи" Степан Гавриш -- "позитивним", а голова групи "Народний вибір" Микола Гапочка -- "продовженням роботи, спрямованої на структурування влади і консолідацію політичних сил".
І тільки ця невгамовна "четвірка" чомусь залишилася незадоволеною. Якщо судити зі заяв її представників, то зовсім не тому, що їй неприємно перебувати на боці барикад із на диво критичною й опозиційною до самої себе владою. Наприклад, "нашоукраїнець" Тарас Стецьків заявив у коментарі "Поступові", що президент нічого нового не сказав, пообіцяв продовження свого старого курсу і показав, що категорично налаштований на квазіреферендум для проведення псевдореформи.
Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", схоже ставлення до послання президента і в лідера фракції СПУ Олександра Мороза. Він заявив, що президент "нічого не сказав такого, за що можна було б зачепитися і коментувати". На думку Мороза, висловлювання Кучми стосовно економічного зростання -- "це повторення того, що він вже не раз робив: спочатку говорить про успіхи, а потім через півроку говорить про руйнування". Член фракції КПУ Георгій Крючков також розкритикував звернення президента до парламенту і висловив думку, що глава держави "не настроєний на конструктивну роботу". |