Про Опру Вінфрі говорять тільки добре. Написати про неї щось негативне означає виступити проти мільйонів телеглядачів, які її обожнюють, і понизити рейтинг свого видання. Та й очорнити Опру зовсім нелегко: будь-який ганебний факт із її біографії дивом перетворюється на черговий привід захоплюватись нею.
Уміння Опри Вінфрі відчувати аудиторію, говорити про те і так, як хочеться людям, зробили її ведучою найпопулярнішого у світі ток-шоу та першою афроамериканкою, що поповнила список мільярдерів журналу Forbes.
Історія дитинства та юності Опри, якою вона ділилася з глядачами своєї програми, шокує і, водночас, змушує поважати цю жінку.
Адже навіть поява її на світ була помилкою (18-літня матуся "залетіла" і одразу скинула дитину бабусі ). І навіть ім'я дівчинці дали помилкове (акушерка переплутала і замість біблійного імені Орпа, записала немовля Опрою).
Так дівчинка росла в невеличкому містечку штату Міссісіпі, тренуючи своє ораторське мистецтво спершу на козах та вівцях, а потім на парафіянах місцевої церкви -- коли п'ятирічна дитина звернулася до парафіян із проповіддю на тему "Ісус вознісся в день Пасхи", багато хто подумав, що на неї зійшов Дух Божий.
Період життя з бабцею Опра вважає основним в становленні її як особистості. "Зараз я, в основному, не відрізняюсь нічим від тієї, якою була в 6 років", -- каже вона.
Та невдовзі мати забрала її до себе в Мілуокі, де жила в негритянському гетто. Там Опру в 9 років зґвалтував кузен, вона намагалась утекти до батька, що жив у Нешвілі, згодом її повернули, бо мати мала законні права на опікунство. У 13 років Опра знову втекла, вкравши з дому гроші. Її затримали, хотіли віддати в центр для важких підлітків, але таки відправили до батька, адже вона була вагітною.
Дитина невдовзі померла, а з нею відійшло в небуття і жахливе життя в Мілуокі. Батько записує Опру в дорослу бібліотеку, вона бере участь у драматичному гуртку, а потім виграє конкурс з ораторського мистецтва, що дає їй право бути зарахованою до університету в Теннессі. Її, як представника молоді Нешвіла, навіть запрошує до Білого дому президент Ніксон.
Згодом Опра була визнана "Міс Чорний Нешвіл" та "Міс Теннессі", а потім їй запропонували роботу на телеканалі CBS, де вона стала першою чорною жінкою -- помічником коментатора вечірніх новин Нешвіла. Їй було 19 і вона заробляла 15 тисяч доларів на рік.
У 1976 Опру перевели у Балтімор і зробили ведучою новин. Керівництво вважало, що їй слід змінити імідж, однак перукарі перестаралися з фарбником для волосся й Опра облисіла. Від переживань з цього приводу вона почала багато їсти, що потім дало привід акулам пера називати її "80 кілограмами відгодованої чорної жіночності з берегів Міссісіпі". Одним словом, як ведуча новин вона повністю провалилася. Її чим швидше перевели у ранкове ток-шоу "Говорить Балтімор", і тільки тепер Опра відчула, що опинилася на своєму місці.
По семи роках роботи у цій програмі Опру запросили до Чикаґо, на передачу "Дополуденні чиказькі новини", уклавши з нею контракт на 200 тисяч доларів у рік. Рейтинг передачі зріс вдвічі, і Опра купалась у любові своїх співгромадян.
У 1985 вона вперше знялася в кіно (фільм "Червоне знамено") і одразу ж отримала "Оскар" та "Золотий глобус" за кращу жіночу роль. Ласі до золотих цяцьок американці ще більше закохалися в Опру. Через рік її шоу включають до міжнародного телесиндикату, і воно транслюється по всій Америці, а також у Японії, Саудівській Аравії та Новій Зеландії, не кажучи про Європу.
У 1988 вона створила свою компанію HARPO (OPRAН навпаки), і купила у Чикаґо виробничу студію, в яку інвестувала 20 мільйонів доларів.
Хоча телевізійна кар'єра Опри розвивалася зі швидкістю виправлення стиснутої пружини, особисте життя йшло коту під хвіст. По-перше, далися взнаки стреси, пережиті у дитинстві -- Опра постійно звинувачувала себе у провинах інших (у 1981 році вона навіть робила спробу закінчити життя самогубством, через те, що її приятель відмовився з нею одружитись). По-друге, вона страшенно боїться помилитись, бо, будучи телеведучою, бачила занадто багато помилок; по-третє, Вінфрі занадто зациклена на своїй кар'єрі, аби поступатись нею заради будь-чого. Небажанням мати чоловіка вона прикриває і небажання мати дитину: "Я б ніколи не стала народжувати поза шлюбом. Занадто добре пам'ятаю що це таке -- бути незаконнонародженою", -- каже Опра. Її давній бойфренд Стедман Грехем, здається, давно змирився зі статусом вічного нареченого. Хоча, всяке може статись.
Опра -- цілеспрямована жінка, це доводить хоча б історія її боротьби з наслідками балтіморської кризи -- повнотою. Витративши 142 тисячі доларів на схуднення Опра у своє сорокаліття вийшла в студію у сукні 44 розміру. А після цього... рейтинг ток-шоу знизився рівно на усіх повних американських домогосподарок, які не змогли пробачити Опрі зради своїх неголівудських стандартів. Довелося знову набирати кілограми.
У 32 роки Опра Вінфрі стала мільйонеркою. Тепер, коли їй 49, вона отримала перший свій мільярд і повна сил та творчої енергії. З такими темпами до 70-ти вона добереться до трильйону. |