Уже вкотре американські вчені переконують, що таки розпізнали смертоносний вірус, який шириться світом, забираючи людські життя. "Новий англійський медичний журнал" (New England Journal of Medicine) повідомив, що причиною захворювання є таки коронавірус -- родич досить таки звичних та поширених вірусів, які викликають звичайні респіраторні захворювання, проте донедавна небезпечними для людського життя не були.
Коронавірус, який атакує нині світ, не схожий на свої родичів за складністю наслідків. Генетична експертиза показала, що це мутант звичайного гострого респіраторного захворювання. Новий вірус раніше не траплявся в людей, проте ветеринари виявляли його у тварин. Цим власне і пояснюють його небезпечність.
Леррі Андерсон та його колеги з Центру контролю та профілактики захворювань продіагностували пацієнтів з шести країн, виявивши в дев'ятнадцятьох хворих нові коронавіруси.
Завдяки відкриттю лікарі матимуть змогу створити тести, які дозволятимуть швидше та простіше ідентифікувати хворобу. Американський центр з контролю та профілактики захворювань уже має три тести для діагностики хворих на важкий гострий респіраторний синдром, проте вони надто складні і не підходять для щоденного використання.
Новий вірус хочуть назвати на честь Карло Урбані, який першим виявив азіатський грип, але сам не зміг побороти захворювання і помер. Американські вчені вважають, що на винайдення ліків від азійського грипу необхідно щонайменше рік.
Як ми вже повідомляли, академік Російської академії медичних наук Сергій Колєсніков упевнений, що смертоносний вірус -- це бактеріологічна зброя, створена злим людським генієм. Щодо розповсюдження вірусу, то висувають теорію, що це міг бути несанкціонований витік зброї з лабораторії.
І перша, і друга гіпотеза не суперечать результатам досліджень одинадцяти світових центрів, які наприкінці березня одноголосно визнали причиною захворювання суміш коронавірусу та параміксовірусу (збудника кору, свинки та різних респіраторних захворювань). Учені з Америки та Росії не порозумілися лише в тому, який з цих вірусів домінантний.
»
ІРАК
Окупація й анархія
Михайло МИШКАЛО
У той час як на аукціонах, спочатку в Інтернеті, починають з'являтись особисті речі Саддама, війна в Іраку продовжується. Третє за величиною місто Іраку, Мосул, яке обороняв 5 корпус іракської армії, після жорстоких бомбардувань американської авіації здалось на милість переможців.
У місто відразу увійшли американські морські піхотинці і загони курдів. За звичним для таких випадків сценарієм, у центрі міста відразу вибухнули грабежі і наступила повна анархія. Горять державні установи, партійні офіси і центральне відділення іракського банку.
Безпека -- це саме те, що має гарантувати держава своїм платникам податків. Щоправда, деколи ці заходи стають надмірними, а часом і безглуздими. Ті гроші, які кожен відриває добровільно-примусово зі своєї кишені, просто вилітають у трубу.
В Орегоні намагаються прийняти законопроект, який би дозволив карати учасників антивоєнних демонстрацій ув'язненням терміном від 25 років. Дивна жорстокість законопроекту пояснюється тим, що демонстранти підпадають під категорію терористів, якими визнають усіх, хто "навмисно намагається зашкодити функціонуванню бізнесу, транспорту, шкіл, уряду або проведенню вільних зібрань".
На тлі постійних сутичок поміж ізраїльтянами та палестинцями та військовими операціями в Іраку майже ніхто у світі не помічає, що й економіка Ізраїлю переживає кризу. Така ситуація викликала загальний страйк, iнiцiйований головною iзраїльською профспiлкою трудящих.
Щойно у Вашингтоні відбулася конференція "Громадське суспільство в Україні". Мета конференції -- сприяти розумінню американською спільнотою того, що відбувається в Україні. Серед багатьох інших учасників у конференції взяли участь Микола Томенко, Олександр Турчинов, Борис Тарасюк, Мирослава Ґонґадзе, Адам Міхнік.
ЧЕХІЯ. Президент Чехії Вацлав Клаус у Берліні висловив здивування, чому в Європарламенті за прийняття Чехії до ЄС віддали свої голоси найменше депутатів. Чеський президент не розуміє, чому нині знову піднімається проблема судецьких німців, виселених з Чехії згідно з декретами Бенеша. Адже 1997 року і чехи, і німці підписали угоду про чехсько-німецькі стосунки, яка власне і закрила теми минулого. Деякі німецькі політики та Австрійська партія Свободи знову ворушать минуле і витягують вирішені угодою проблеми на поверхню.