Навіть, якщо абстрагуватися від тої "швейцарської" пунктуальності, з якою ведуча концерту "Зоряні години класики" перелічувала програмні твори вечора, артистів-виконавців, менеджерів, інформаційних спонсорів, меценатів та партнерів чергової акції INSO із циклу "Побачення зі Львовом", і від констатаційних загальників про те, що виступ оркестрантам, безперечно, вдався, -- то щоб передати атмосферу, яка панувала в залі Міського палацу культури ім. Г. Хоткевича, достатньо й однієї прихильної слухацької характеристики, котра б відзначила не тільки високу якість виконавської техніки, а й мислення цього колективу музичними категоріями, його "дихання" музикою, всепоглинаючою, всепроникною, на якій би градації піано вона б не звучала...
"Чудесна музика. А публіка просто перечулена від ентузіазму", -- так прокоментував відомий львівський ді-джей, джазмен та композитор Юрій Шаріфов роботу диригента Гунгарда Маттеса та заснованого з його ініціативи 1998 року у Львові симфонічного оркестру.
І з такою оцінкою могли б збігтися враження чи не кожного слухача, який отримав насолоду від доброчинного концерту Нового міжнародного симфонічного оркестру. Адже цього разу колектив, головною ідеєю існування якого є забезпечення можливості молодим здібним українським музикантам працювати за фахом та вдосконалювати майстерність, показав наскільки керується цією ідеєю на практиці.
Здавалося б, що такого особливого? Репертуар укладено насамперед із класично-романтичної концертної літератури. Але ж яке прочитання! Яка інтерпретація! "У таких відомих, таких "заграних" творах, я не побачив жодної банальності, -- не стримував своїх емоцій після концерту INSO мистецький керівник і диригент симфонічного оркестру K&K Philharmoniker Мирон Юсипович. -- Звісно, в мене можуть бути свої міркування, до щодо того чи іншого тексту, але загалом я вражений, наскільки свіжо можна подати знайомий матеріал. Хочу щиро потиснути руку колезі й побажати творчих успіхів, бо знаю чого вартує така робота".
До речі, наступного дня після концерту "Зоряні години класики" обидва маестро відбули на гастролі за кордон, Мирон Юсипович -- до Австрії, де зараз перебуває його оркестр, а Гунгарн Маттес зі своїм оркестром -- у турне по рідній Швейцарії.
А по поверненні звідти 2 травня у Львові INSO дасть благочинний концерт у співпраці із Мальтійською Службою, "Майстернею пісні", Театром ім. Л. Курбаса та МО "Дударик назавжди". Цю акцію буде присвячено проводам до Києва копії туринської плащаниці. Також на 5 травня запланований виступ Нового міжнародного оркестру в рамках святкування Дня міста Львова. А далі на оркестр чекає велике турне українськими містами та виступ у столиці на сцені Національної філармонії. Загалом графік концертування INSO розписаний до кінця 2004 року! У ньому проміжки між репетиціями присвячені роботі над записами CD та участі в різних музичних фестивалях. |