Дослідження, проведене американськими вченими, розкрило негативний вплив цукру на дитячу пам'ять. До такого висновку вони прийшли в результаті експерименту, проведеного на лабораторних мишах, повідомляє портал Science Daily.
Тварин розділили на дві групи. Одній з них регулярно давали солодкий напій. Згодом у них виявили порушення функції гіпокампу-ділянки мозку, що відповідає за пам'ять. На це вплинула підвищена кількість бактерій Parabacteroides в кишечнику. Після введення їх в організм мишей, які не вживають цукор, у них теж надалі виявили погіршення пам'яті.
Автори дослідження впевнені, що його результати застосовні і до людей. У майбутньому вони мають намір продовжити свої дослідження, щоб краще ідентифікувати шляхи, по яких працює передача сигналів від кишечника до мозку.
Раніше вчені інституту біологічних досліджень Солка в США знайшли у нервових клітин мозку людини власні механізми, що захищають їх від старіння і пошкоджень. Цим вони компенсують недолік в копіюванні ДНК і, таким чином, є найбільш довгоживучими клітинами. |