Електронні видання чи друковані: переваги і недоліки
Електронні видання чи друковані: переваги і недоліки
Сергій БРАЙЧЕВСЬКИЙ
Останнім часом електронні ЗМІ впевнено завойовують інформаційний простір, поступово витісняючи звідти традиційні друковані газети і журнали. Не витримавши конкуренції останні закриваються, або переходять суто на електронну версію. Постійно в сфері ЗМІ з’являються нові ресурси, переважно, інформаційні, як от львівський ВГОЛОС або багато інших.
Електронні видання: переваги
Інформаційні та інші сайти мають низку плюсів. Зокрема, це:
доступність,
можливість дізнатися про новини у будь-який зручний час,
відсутність необхідності тиражувати і доставляти видання,
швидкий пошук необхідної інформації.
Переважно усі інформаційні ресурси онлайн архівують свої матеріали, тому читач зможе швидко і легко, послуговуючись пошуковою системою, зробити необхідну йому добірку чи знайти матеріал кількарічної давнини. Для журналістів наявність електронного ЗМІ чи електронної версії друкованого видання – це можливість оперативно опублікувати свіжу інформацію. А також отримати реакцію читачів на матеріал – за допомогою таких інструментів зворотного зв’язку, як чати, форуми, відгуки тощо.
Бажаючі матимуть змогу зробити електронну "підшивку" того чи іншого Інтернет видання – це займе зовсім мало місця. На відміну від підшивок друкованих видань. До того ж ті чи інша шматки тексту вже готові для використання за власним бажанням – варто тільки скопіювати текст. А якщо в текст закралась помилка, її можна легко виправити, навіть якщо інформація вже знаходиться у загальному доступі. Є й фінансова складова – електронні видання, на відміну від друкованих – безкоштовні.
А чи є недоліки?
Звісно, веб-видання мають і деякі незначні мінуси. Зокрема, аби ними користуватися, потрібен гаджет, підключений до мережі Інтернет. Але, очевидно, найбільший недолік – аж надто величезний обсяг інформації, доступний читачеві. А це віднімає час і розсіює увагу.
»
Святковий Львів: що цікавого відбуватиметься у новорічно-різдвяний період
Святковий Львів: що цікавого відбуватиметься у новорічно-різдвяний період
Новорічних концертів просто неба у центрі Львова не буде. Натомість у FESTrepublic скликає на тусівку «!FEST Weekend: Новорічний». Від 1 до 3 січня львів'ян бавитимуть різні гурти і виконавці, хедлайнер Павло Табаков. На великому екрані показуватимуть зимові фільми, а для малечі готують дитячий майданчик. Вхід – вільний.
На концерт на самісінький Новий рік кличе до себе Органний зал. Найкращу різдвяну класичну музику виконають солісти цього закладу, зокрема на майже сторічному музичному інструменті – органі.
Щоб оцінювати ефективність управління особистими фінансами важливо знати, що означають поняття “актив” і “пасив”. Але не всі економісти за фахом. І звичайна людина не завжди може зрозуміти, за рахунок чого можна збільшити свій сімейний бюджет.