Прокурор від Офісу генпрокурора 30 грудня відкликав клопотання про обрання запобіжного заходу заступнику голови офісу президента Олегу Татарову, підозрюваному у причетності до фальсифікації експертизи у справі екснардепа та забудовника Максима Микитася.
Про це стало відомо на засіданні Вищого антикорупційного суду 30 грудня.
"Прокурор відкликає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно Татарова у зв’язку з тим, що на даний час ми не можемо повністю стверджувати, що підозра була пред’явлена обґрунтовано. Тому ми відкликаємо дане клопотання", зазначив прокурор Андрій Грицан
Захист заступника голови ОПУ і сам Татаров проти цього не заперечували.
Наразі слідчий суддя пішов у нарадчу кімнату для вирішення питання про відкликання подання прокурора.
Водночас голова Центру протидї корупції Віталій Шабунін заявив, що "весь цей корупційний шабаш – особисте рішення і відповідальність Зеленського".
Відтак Вищий антикорупційний суд задовольнив клопотання Офісу генпрокурора і заявив, що не обиратиме запобіжний захід заступнику голови офісу президента Олегу Татарову, підозрюваному у причетності до фальсифікації експертизи у справі екснардепа та забудовника Максима Микитася.
"Слідчий суддя.. ухвалив… заяву прокурора… Андрія Грицана про відкликання клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно Олега Татарова задовольнити", заявив суддя Тимур Хамзін.
Суддя додав, що ухвала оскарженню не підлягає.
Водночас Офіс генпрокурора повідоив, що прокурор Офісу генерального прокурора відкликав з Вищого антикорупційного суду клопотання про застосування запобіжного заходу стосовно заступника голови Офісу президента Олега Татарова на підставі вимог ст.185 КПК України і виявленого порушення вимог Кодексу: "Так, вивченням матеріалів, які додаються до клопотання, встановлено, що в діях підозрюваних можливий склад іншого кримінального корупційного правопорушення, що не дає права звернення до суду з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою".
Крім того в Офісі генпрокурора стверджують, що повідомлення про підозру заступнику голови ОПУ було здійснено з порушенням вимог ст. 481 КПК України не уповноваженою особою, що підтверджується судовою практикою, в тому числі ВАКС. Незважаючи на призупинення права на заняття адвокатською діяльністю, він не втратив статус адвоката.
На думку ОГП "зазначені порушення вимог КПК України в подальшому можуть спричинити за собою визнання судом зібраних доказів як неприпустимих".
Разом з тим, у відомстві підкреслили, що після надходження матеріалів досудового розслідування у кримінальному провадженні з Національного антикорупційного бюро слідчі Головного слідчого управління Служби безпеки України та прокурори Офісу генпрокурора дадуть оцінку зібраним доказам і приймуть відповідні процесуальні рішення.
Тим часом захист екснардепа Максима Микитася, який дав покази проти заступника голови Офісу президента Олега Татарова, каже про провокацію в поліцейському розслідуванні. Раніше поліція запідозрила Микитася в організації викрадення людини.
Про це йдеться у коментарі адвоката Артура Габрієляна "Українській правді": "Ми з самого початку знали, що це провокація, але не могли зрозуміти, звідки ноги ростуть.
Ми помітили, що один із учасників, є провокатором. Із тих матеріалів, які нам надано, видно, що він зробив імітацію переписки з Микитасем".
Серед доказів поліції міститься нібито переписка Микитася з іншим підозрюваним на прізвище Чернов. У цьому листуванні йдеться про викрадення людини, яке, за версією слідства, замовив екснардеп.
Водночас, захист стверджує, що Чернов насправді листувався сам із собою з двох різних телефонів, а потім змінив ім’я одного з абонентів на "Микитась Максим".
Згодом чоловік надіслав скріншоти зі зміненим ім’ям своїм співучасникам як завдання від Микитася.
Поліція вилучила у Чернова два телефони, на яких збереглось згадане листування. У месенджерах абоненти були підписані одне в одного як "Яя" та "Серега Оч. Важный".
При цьому у "Корзині" одного з пристроїв містився скріншот цієї ж переписки. На цьому скріншоті абонент "Яя" вже має ім’я "Микитась Максим".
Також на номер "Яя" надсилали фото Микитася, яке пізніше встановили як фото абонента.
За словами захисту, обидва телефони належать Чернову. При цьому серед усіх фігурантів справи про викрадення людини лише він дав покази на Микитася. Чернов свідчив 27 грудня в ізоляторі тимчасового тримання, який підпорядковується поліції. Адвокат Микитася каже, що, за ухвалою суду, фігурант мав бути доставлений в СІЗО, яке підпорядковане Мін'юсту.
Спілкування щодо викрадення людини починається 30 листопада – 1 грудня. Приблизно в цей же час заступник голови Офісу президента Олег Татаров дізнався, що йому підготували підозру в корупції. Свідчення для цієї підозри дав Микитась.
Нагадаємо, заступник голови офісу президента Олег Татаров підозрюється у причетності до фальсифікації експертизи у справі екснардепа та забудовника Максима Микитася. |