Усі заплановані зустрічі місії МВФ за 3 дні були проведені і пройшли добре, через дистанційний характер роботи місії і новорічні свята вона може тривати трохи довше звичайних 2 календарних тижнів. Про це написав у Facebook заступник виконавчого директора МВФ Владислав Рашкован.
"Не варто чекати ніяких оголошень про закінчення місії зараз або пов'язувати відсутність комунікації з якимись проблемами. Хід переговорів є конфіденційною інформацією, тому я ніколи публічно його не коммунікую і не відповідаю, як проходить місія.
Можу тільки сказати, що всі заплановані зустрічі, як на вищому рівні, так і на експертному рівні, за 3 дні були проведені і пройшли добре", - зазначив Рашкован.
Він нагадав, що місія почалася в понеділок, 21 грудня, пропрацювала 3 дні до 23 грудня і триватиме вже після закінчення новорічних свят.
За його словами, у середньому місія йде повних 10-12 робочих днів.
Але через дистанційний характер місії та різницю у часі між Києвом і Вашингтоном (яка дозволяє працювати 4-5 годин замість звичайних 8-10) він не виключив, що ця місія може бути трохи довше.
"... Сподіваюся, що незабаром (через кілька місяців) ми зможемо організувати розмову глави МВФ з керівництвом країни для того, що висловити слова обопільної подяки і поваги після отримання чергового траншу. Щоб це сталося - просто кожен повинен робити свою роботу. І все", - додав Рашкован.
Нагадаємо:
У понеділок, 21 грудня, Місія Міжнародного валютного фонду розпочала роботу в Україні для перегляду угоди співпраці stand-by - через COVID-19 місія працюватиме у форматі онлайн-зв'язку.
Раніше повідомлялось, що місія Міжнародного валютного фонду з першого перегляду програми stand-by розпочнеться до новорічних свят - 21-23 грудня.
Місію проведуть в онлайн форматі у зв’язку з ситуацією щодо COVID-19. Після завершення новорічних свят місія поновиться у січні 2021 року.
Прем'єр Денис Шмигаль заявив, що наступний транш МВФ "буде однозначно у наступному році", за прогнозами, у лютому-березні 2021 року.
Тим часом стало відомо, що в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко обговорив із керівником Місії МВФ Іванною Владковою-Голлар реформи в енергосекторі України, фінансову стабільність енергоринків і подальший розвиток галузей енергетики.
Про це повідомляє прес-служба Міненерго у Facebook.
Зазначається, що в онлайн-зустрічі також взяли участь представники МВФ, Міненерго, Мінфіну.
У Міненерго заявили, що реформування української енергетики за європейськими правилами, інтеграція українських і європейських енергетичних ринків забезпечить позитивний фіскальний ефект, що сприятиме економічному зростанню.
"Водночас, пожвавлення вітчизняної економіки є позитивним сигналом для зовнішніх кредиторів, зокрема, й МВФ", - додали у відомстві.
"Наші пріоритети - енергетична безпека, європейська інтеграція і сталий розвиток енергетичного сектору. Реформа енергетики відбуватиметься виключно в інтересах України та наших громадян", - запевнив Юрій Вітренко.
НБУ виконав усі заходи, передбачені меморандумом з Міжнародним валютним фондом, щоб МВФ міг розпочати перший перегляд програми.
Про це заявила перша заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова, передає FinClub.
"На сьогоднішній день з боку НБУ виконані всі передумови, для того щоб місія розпочала своє рев'ю. Традиційним для цього періоду часу структурним маяком є затвердження державного бюджету. Він також був затверджений. Тому з точки зору принципових і важливих речей, вони зроблені, і місія розпочинає роботу сьогодні", - розповіла Рожкова.
За її словами, одним із основних структурних маяків була розробка змін до закону "Про банки і банківську діяльність". "Цей законопроєкт зареєстрований вже у Верховній Раді", - зазначила вона.
"Другий серйозний момент - це було затвердження планів державних банків по роботі з проблемними активами. Ми також це зробили. І, до речі, державні банки дуже активно почали виконувати цей план - скорочення частки NPL в банківській системі за цей рік обумовлено саме активізацією роботи державних банків", - додала Рожкова.
"Третя виконана вимога МВФ - затвердження на Раді фінансової стабільності Плану відновлення платоспроможності Фонду гарантування вкладі фізичних осіб. Це також було зроблено", - підкреслила вона.
Перед тим, 18 грудня, прем'єр Денис Шмигаль заявляв, що наступний транш МВФ "буде однозначно у наступному році", за прогнозами, у лютому-березні 2021 року.
Про це він сказав під час онлайн-розмови "Україна і світ у 2021 році", організованої "НВ".
Прем'єр нагадав, що Україні вдалося залучити 600 млн доларів через дорозміщення євробондів, а також 51 млрд грн - на внутрішньому ринку.
"Є пожвавлення. Приходять нерезиденти, тобто Україна сьогодні, навіть в цій кризі, є цікавою для інвесторів, зокрема іноземних. Це тішить", - сказав Шмигаль.
За його словами, "наступний транш буде однозначно в наступному році".
"Хотілося б мати це не пізніше лютого. Лютий-березень - це такі прогнози, про які ми говоримо спільно з МВФ, за умови, якщо не буде якихось знову сюрпризів", - зазначив голова уряду.
За словами Шмигаля, уряд очікує, що наступного тижня просунеться в перемовинах з МВФ.
"У нас добра співпраця з ЄС, ми отримали транш минулого тижня. Наступного тижня ми сподіваємося на прогрес в наших перемовинах з МВФ, тому у нас доволі таки непогані перспективи", - додав він. |