За добу 17 грудня в Україні діагноз COVID-19 підтвердили 12 630 особам, одужали 12 866 осіб, у лікарні потрапили 2 904 хворих, померли 260 пацієнтів.
Подібна картина спостерігається вже не перший день цього тижня.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у м. Київ (1 658), Запорізькій (1 022), Одеській (925), Київській (922) та Черкаській (583) областях.
Летальних випадків у четвер найбільше зареєстрували у Дніпропетровській (29), Одеській (26), Львівській (25) областях, у Києві та Харківській області (по 17), у Хмельницькій (15), Херсонській (14), Чернігівській (13), Запорізькій (12) та Київській (10) областях.
Серед виявлених у четвер хворих: 620 дітей та 552 медпрацівники.
Тестувань за минулу доб зробилиу 68 759: методом ПЛР – 42 340, методом ІФА – 26 419. За весь час пандемії в Україні методом ПЛР провели 5 209 462 тестування.
З березня в Україні коронавірус виявили у 944 381 особи, одужали 561 222 особи, померли 16 256. Зараз хворіють на коронавірусну хворобу 366 903 жителі країни, за даними МОЗ.
Тим часом стало відомо, що глобальна ініціатива COVAX щодо вакцинації проти коронавірусної хвороби COVID-19 затвердила заявку України на отримання 8 мільйонів доз вакцини, якою зможуть безкоштовно прищепити 4 мільйони українців із груп ризику.
Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу: "Україна приєдналася до глобальної ініціативи COVAX щодо отримання певної кількості вакцин. У результаті численних перемовин ми домоглися, що ми отримаємо 8 мільйонів доз по цій ініціативі. Ми практично завершили вже підписання документів, було подано відповідні заявки – і ми отримали схвалення цієї заявки.
Згідно з ініціативи COVAX, ці 8 мільйонів доз почнуть постачатися з кінця першого кварталу наступного року. Ми розраховуємо їх отримати до кінця першого півріччя 2021 року. Вони будуть іти відповідними траншами.
У такий спосіб ми зможемо забезпечити вакцинацію щонайменше 4 мільйонів громадян, бо 8 мільйонів доз, а одна людина отримує дві дози".
Степанов зазначив, що для придбання решти необхідних доз Україна ще з літа веде переговори з компаніями, які перебувають на завершальних етапах вироблення вакцини, а президент Володимир Зеленський веде переговори з керівниками країн, де розміщені ці виробники, щоб провести широкомасштабну вакцинацію у 2021 році.
Міністр нагадав, що МОЗ просив передбачити у держбюджеті на 2021 рік 15,1 млрд грн на вакцинацію, але в результаті передбачено лише 2,6 млрд грн, що майже у 6 разів менше необхідної кількості. Тому в МОЗ "в екстреному порядку" підрахували, що зможуть акумулювати на вакцинацію ще до 2,3 млрд грн.
Лише у групах ризику перебувають 21 мільйон українців, саме їм першим будуть робити щеплення від коронавірусу за державний кошт.
Міністерство охорони здоров'я готує Національний план із вакцинації від COVID-19.
Раніше Максим Степанов припускав, що перші щеплення проти COVID в Україні зможуть зробити у лютому препаратами, які країна закупить безпосередньо у виробників.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що громадяни також зможуть придбати вакцини самі, коли ці вакцини надійдуть у продаж.
Водночас стало відомо, що усі держави-члени Європейського союзу планують почати вакцинацію від COVID-19 з 27 грудня.
Про це заявив міністр охорони здоров'я головуючої в ЄС Німеччини Єнс Шпан, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.
"У Німеччині ми почнемо, якщо схвалення прийде, як і планувалося, 27 грудня. Інші країни ЄС хочуть мати можливість почати і хочуть почати з 27 грудня", - сказав він перед онлайн-зустріччю з канцлером Ангелою Меркель і керівниками виробника вакцин BioNTech.
Як член Європейського Союзу Німеччина обв'язана чекати, поки Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалить вакцину. Очікується, що EMA зробить оголошення 21 грудня.
Високопоставлений чиновник ЄС заявив в середу, що блок може дати остаточне схвалення вакцини, розробленої Pfizer і її партнером BioNTech, 23 грудня.
"Той факт, що в цій надзвичайній глобальній ситуації така РНК-вакцина так швидко виходить на ринок, є результатом чудових індивідуальних досягнень дослідників, а також нашого підходу", - заявила Меркель на онлайн-заході.
До слова, кожен другий українець вважає оптимальними заходи, запроваджені владою для боротьби із коронавірусом, проте народ незадоволений діяльністю влади у боротьбі з епідемією.
Такими є результати опитування соціологічної групи "Рейтинг".
36% опитаних задоволені діяльністю президента Володимира Зеленського у боротьбі з епідемією коронавірусу, 60% – не задоволені.
Діяльністю міністерства охорони здоров’я у боротьбі з епідемією задоволені 29%, не задоволені – 67%.
Роботою міністерства внутрішніх справ задоволені 28%, не задоволені – 61%, не змогли оцінити – 12%.
Найбільше серед органів центральної влади опитані не задоволені роботою Кабінету міністрів (71%) та Верховної Ради (77%).
При цьому 49% опитаних вважають заходи, запроваджені владою щодо боротьби із коронавірусом, оптимальними, 29% вважають їх надто м’якими, 9% – навпаки надто жорсткими.
Водночас 56% українців підтримують рішення уряду запровадити жорсткий карантин із 8 січня, тоді як наприкінці листопада введення локдауну на новорічні свята підтримували 58% населення.
Згідно з даними соціологів, 76% опитаних добре обізнані, що Кабінет міністрів вирішив запровадити жорсткий карантин (локдаун) з 8 по 24 січня 2021 року, 20% – щось чули про це, 4% – не знають.
При цьому 56% підтримують рішення уряду запровадити жорсткий карантин з 8 січня, 41% – проти цього.
52% вважають, що поширення коронавірусу внаслідок локдауну зменшиться, 45% – мають протилежну думку.
63% підтримують заборону мітингів, демонстрацій під час дії жорсткого карантину, 35% - не підтримують.
Більше 70% опитаних підтримують закриття в рамкам жорсткого карантину спортзалів, кінотеатрів, а також ресторанів і кафе (чверть проти цього).
За закриття шкіл виступають 54% (43% проти), дитсадків – 48% (47% проти).
Найменше підтримують закриття продовольчих ринків (31% – за, 67% – проти), міжміського громадського транспорту (23% – за, 75% – проти) і громадського транспорту (18% – за, 80% – проти).
12-14 грудня "Рейтинг" опитав 2500 респондентів віком від 18 років в усіх областях, крім окупованих територій, на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Метод опитування: CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера).Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%. |