|
|
 |
Погляд »
|
|
 |
|
 |
___________________________________________________________________________
Жорсткий локдаун чи жалюгідна пародія |
Жорсткий локдаун чи жалюгідна пародія |
Роман ІВАЩЕНКО, для ПОСТУПУ |
|
З початку 2020 року багато держав легковажно віднеслися до початку епідемії коронавірусу в Китаї. Європейські держави запевняли про готовність протидії в разі поширення вірусу на своїх теренах. Однак, на практиці виявилося зворотне, країна за країною пали перед хвилею пандемії. Виявилося, що медична система передових держав не здатна протидіяти. Медики запевняли, що це логічно, оскільки на початок року, такі розхідники як кисень, апарати ШВЛ були в наявності (в невеликих об’ємах), однак глобальної потреби в них не було. Відповідно при малих ресурсних базах, держави виявилися безпорадними. Першою гучною новиною в Європі стала ситуація в Італії, яка непокоїла весь Європейський регіон. Вірус виявився значно небезпечнішим, ніж вважалося. Його розповсюдження по світу стало питанням часу. В цьому контексті Україна не стала виключенням. Враховуючи той факт, що країна стоїть на порозі економічного колапсу, в додаток пандемія COVID-19 практично добиває економіку, а саме середній та малий бізнес.
Після введення локдауну по Європі в тому числі й в Україні, глобальне поширення вдалося призупинити. На щастя пандемія дійшла України на момент весни й автоматичний перехід на літо заморожував розповсюдження недуги. Проте, українська влада в черговий раз продемонструвала свою безпорадність. На момент введення першого локдауну, в аптеках був дефіцит засобів індивідуального захисту. Після розбору справи виявилося, що державний запас масок, респіраторів та захисних костюмів для лікарів були продані за кордон в Іспанію, Китай. Іронічним є той факт, що Україна згодом закупляла маски, костюми та тести в Китаї по вищій ціні.
Однак, повертаючись до теми, варто відзначити те, що Україну вберегло на момент введення першого локдауну від колапсу, низька кількість хворих на той момент, а й відповідно нижчий рівень розповсюдження, перехід з весни на літо (в теплу погоду вірус гірше передається через повітря). Ситуація почала погіршуватися на кінець серпня початок вересня, коли кількість хворих почала невпинно зростати. Й тут в черговий раз політичний простір вражає. На початок осені розгортається передвиборча кампанія до місцевих виборів 2020. Український менталітет, який складно підддається роз’ясненню всієї тяжкості ситуації продовжував масово нехтувати поставленими вимогами, що й призводили до значного зростання хворих щоденно. Проте, влада не кращим чином себе представила в цьому контексті. В таких умовах необхідно діяти жорстко та оперативно. Центральна влада обмежилася наданням рекомендацій. Крім того МОЗ запевняло, що ситуація знаходиться під повним контролем – кисень та ліжка в лікарнях є. Місцева влада в свою ж чергу запевняє, що ситуація жахлива, лікарі хворіють, місць не має, кисню не має.
Цікавим є той факт, що на момент другої хвилі, європейські держави визнали, що не справляються з поширенням пандемії. Однак, українська влада запевняє, що все під повним контролем. Насправді, ситуація є гіршою, ніж подається. Хворих більше в два, а то й в три рази. Оскільки, в малої кількості людей є доступ до ПЛР-тестування. Відповідно велика кількість людей перехворіла не підозрюючи, який діагноз.
Сформований Зеленським «ковідний» фонд був витрачений на так зване «Велике будівництво». Тобто українські лікарні залишилися сам на сам з пандемією. Жовтень та листопад демонструють, що кількість хворих щоденно збільшується на десятки тисяч.
Міністр Степанов зазначив напередодні місцевих виборів те, що Україна готова до проведення виборів, виборчі дільниці оснащені згідно вимог МОЗ за для недопущення поширення пандемії. Проте в розпал пандемії багато людей просто відчужилися від голосування. Українська практика демонструє високий рівень абсентеїзму стабільно, однак в цьому випадку мова йде про людське життя й значна кількість людей просто не прийшли. Із-за цього під питанням легітимність обраної на місцях влади.
Після першого туру виборів, як і прогнозували медичні експерти кількість хворих почала невпинно зростати. На той момент, локальні рівні повідомляли про наповненість лікарень на 60%. Якщо прорахувати, то на даний момент мав би статися вже медичний колапс, після перевищення відмітки в 10000 хворих щоденно й систематичного підйому в 10%.
Щоб хоч якимось чином стабілізувати ситуацію, влада ввела карантин вихідного дня, який передбачає повне блокування роботи закладів, які не є елементами першої необхідності (продуктові магазини та аптеки). Цей варіант і залишився на папері, на практиці ж по вихідних заклади почали працювати з невеликими обмеженнями. Статистика надалі демонструє стабільно велику кількість хворих із-за цього МОЗ та уряд почали розглядати введення повного локдауну на період грудня або січня. На даний момент в ЗМІ фігурують різні дати, до прикладу ймовірна дата локдауну з 7 грудня до 20 про це запевняв Офіс Президента, депутати від «Слуги народу» зазначають, що локдаун буде не раніше 2 січня. Арсен Аваков пропонує свій варіант локдауну з 7 грудня до стабілізації ситуації. Також фігурує інформація про початок локдауну з 23 грудня й очікувати його завершення аж після Різдвяних свят.
Як і до того українська влада не може визначитися та поставити конкретну дату зі жорсткими правилами. В будь-якому випадку локдаун буде, запевняють експерти. Тому, що при ігноруванні ситуація кількість хворих може зрости від останніх чисел в 3-4 рази. Тоді це повністю знищить медичну систему України, яка зараз знаходиться на волосині. Нагадаємо, що таке локдаун для кращого розуміння. Це фактично жорстка форма карантину. Яка обмежує вільне пересування у країні та за її межами. Під час локдауну нормально можуть працювати лише організації та заклади, що надають ключові послуги.
Після офіційної заяви введення локдауну, почалися скарги малого та середнього бізнесу за ті обмеження, які необхідні для недопущення поширення вірусу. Степанов заявив, що це буде жорсткий локдаун, але не зовсім – транспорт буде ходити в штатному режимі. Фактично введення цього локдауну це буде чергова пародія (як і карантин вихідного дня). Оскільки, карантин без значних обмежень в таких умовах просто неможливий. Значна кількість українців в тому числі, що займають владні позиції не усвідомлюють всієї загрози. Якщо міри не будуть прийняті негайно, то просто не буде відвідувачів у закладах розваг та харчування в майбутньому. Статистика демонструє, що смертність зростає на 5% стабільно з початку жовтня.
Безумовно, такі дії означають занепад великої кількості економічних секторів і цілком зрозуміло чому підприємці намагаються протидіяти введенню жорсткого карантину. В західних державах, центральна влада забезпечує бізнес економічною підтримкою за для недопущення ринкового краху. В будь-якому випадку Україна буде вимушена чимось жертвувати. Нагадаємо, що Об’єднане королівство намагалася реалізувати програму по формуванню групового імунітету, в результаті чого уряд запевняє, що медицина знаходиться тепер на порозі краху.
В соціальному контексті пандемія коронавірусу відіграє не останню роль, після переходу на дистанційну форму всіх сфер, спостерігається поступова атомізація суспільства. Якщо розглядати це в контексті подій в Україні, атомізація це одне з найгірших явищ. Війна, економічна криза та соціальний розкол, а точніше його можна описати як вакуум повинен заповнюватися консолідацією, яка нажаль знаходиться на низькому рівні. Після чергових місцевих виборів суспільний розкол посилився, кордони між регіонами стали більш вираженими. Тому в цьому контексті, локдаун може трансформувати Україну таким чином, що це вже може бути й не зовсім Україна в територіальному плані.
В будь-якому випадку локдауну бути, тому, що тільки його розгортання може зупинити поширення недуги, цим самим захистить медичну систему. Після стабілізації ситуації економічне поле можна перезавантажити. Насправді все залежить від співпраці суспільства та влади. Якщо кожен буде виконувати необхідні дії в контексті недопущення поширення коронавірусу. То на папері все виглядає дуже простим. Однак, на практиці українці й надалі будуть порушувати правила, а влада не виконуватиме поставлені завдання. Локдаун як явище не дасть результату, якщо сторони в цьому не зацікавлені. Якщо розглянути ситуацію в сусідніх: Чехії, Польщі, Угорщині; стає зрозумілим той факт, що влада розуміє відповідальність, яку на себе бере й одночасно з цим суспільство намагається допомагати в цій нелегкій справі. Отже, локдаун відбудеться й неважливо коли, все залежить від дій тих хто вводить та для кого його вводять. |
 |
|
 |
Росія використала новий трюк у питанні міжнародної легалізації донецких бойовиків |
Формат Арріа: Росія використала новий трюк у питанні міжнародної легалізації донецких бойовиків |
Роман ІВАЩЕНКО, для ПОСТУПУ |
|
Російська Федерація не втрачає надії в черговий раз провести маніпуляцію з територією Донбасу. Російська влада усвідомила, що Мінські переговори досить повільно приводять до реалізації поставлені плани. Тому в черговий раз РФ вдається до крайнощів та намагається просунути ОРДЛО на простори зовнішньої політики, використовуючи на цей раз ООН.
2 грудня російські представники стали ініціаторами слухання в Раді Безпеки за формулою Арріа. |
Детальніше>> |
|
 |
Свідомість та дбайливість |
Свідомість та дбайливість |
Богдан СЛАБИЙ, для ПОСУПУ |
|
Науковці часто застановлялись зрозуміти людини свідомість та дбайливість, що особливо розглядали далекосхідні мудреці. Такі задуми особливо важливими з часів промислового розвитку, від коли виробництво все більше полягає на користовані нових приладів, де людини нагляд зменшується. Цими днями не лише виробництво але й зв`яковий спосіб користається чисельним способом. |
Детальніше>> |
|
 |
|