Кабінет міністрів підтримав законопроєкт, який гарантує роботу директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника до внесення змін до законодавства, як цього вимагає рішення Конституційного суду.
Про це розповів міністр юстиції Денис Малюська на засіданні Кабміну: "Прошу підтримати законопроєкт щодо змін в НАБУ. Його мета – забезпечити процедурні гарантії нормальної роботи інституції після набрання чинности рішення КСУ. Ми нічого радикально не змінюємо, проте забезпечуємо збереження статусу-кво до набрання чинності закону, який впровадить новий порядок призначення директора НАБУ відповідно до рішення КС.
Тобто, це перехідний закон, який спрямований на забезпечення стабільної роботи НАБУ"
Проєкт змін до закону про НАБУ підтримали одноголосно.
Уряд подасть до Ради зміни до відповідного закону.
В уряді зазначили, що змінами до законодавства про НАБУ зміцнюють антикорупційну архітектуру.
Відзначимо, 19 листопада президент Володимир Зеленський запевняв послів G7, що гарантує збереження посади директора Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником.
Водночас заступник керівника Офісу президента України Олег Татаров заявив, що Артем Ситник "не має морального права очолювати антикорупційне відомство держави і має піти".
Про це йдеться у коментарі Татарова виданню "Закон і Бізнес".
Татаров, коментуючи рішення уряду, зазначив, що не хоче оцінювати сам законопроект, проте висловився стосовно ситуації навколо НАБУ.
Заступник Андрія Єрмака назвав НАБУ "не українською історією", яка "знаходиться за межами нашої країни". На переконання Татарова, Ситник не має права очолювати НАБУ: "Можна виходити з різними законодавчими ініціативами, але корінням проблем у антикорупційній політиці держави є саме Артем Ситник.
На моє особисте переконання, в НАБУ має бути проведений новий конкурс на посаду директора установи з урахуванням виключно українських інтересів".
Татаров обіймав посаду у системі МВС під керівництвом Віталія Захарченка в уряді Миколи Азарова.
Коли в МВС почалася люстрація, то одним з перших звільнили саме Татарова, який курирував кримінальні провадження стосовно Чорновол, Автомайдану та активістів.
У 2016 році він був захисником нардепа Вадима Новинського (на той час "Опозиційний блок").
Нагадаємо, Володимир Зеленський провів відеозустріч із послами і наголосив, що визнання неконституційними окремих положень закону "Про Національне антикорупційне бюро України" наразі не створює жодних загроз, що можуть вплинути на легітимність і незалежність як НАБУ, так і його чинного директора Артема Ситника.
Президент тоді зазначив: "Рішення Конституційного суду не скасовує факт утворення та функціонування НАБУ, не обмежує роботу детективів НАБУ та не ставить під сумнів статус НАБУ як правоохоронного органу. Ми гарантуємо, що після 16 грудня директор НАБУ залишатиметься на посаді".
Нагадаємо, 28 серпня Конституційний Суд дійшов висновку, що п’ятий президент України Петро Порошенко перевищив свої повноваження, призначаючи Артема Ситника на посаду директора Національного антикорупційного бюро, яке належить до органів виконавчої влади.
У НАБУ назвали рішення КС політично вмотивованим.
У жовтні Окружний адмінсуд Києва, розглядаючи позов колишнього співробітника НАБУ Олександра Карєєва, вирішив, що директор НАБУ Артем Ситник має передати свої повноваження одному із своїх заступників, для виконання рішення КС. Суд встановив термін для виконання рішення - 1 місяць.
У НАБУ зазначили, що після скандального рішення КС 27 жовтня, призначення керівника бюро і його аудит будуть поза законом. |