Президент Володимир Зеленський у День Гідності та Свободи за допомогою відеозв'язку поспілкувався з учасниками революцій 1991, 2004, 2013-2014 років, захисниками держави та представниками інтелектуальної еліти. Учасники, зокрема, обговорили загрозу "русского міра".
"Які уроки ми маємо винести з трьох революцій?, та як не повторювати помилок? На мою думку, ми досить легко та згуртовано об’єднуємося проти. Проти несправедливості, неправди, проти конкретного правителя, одним словом – проти чогось або проти когось. І коли це зникає, підсвідомо настає розслабленість. Ми забуваємо, що це тільки проміжна перемога, яка ще не означає дійсно настання змін", сказав Зеленський.
Президент під час включення з "Феофанії" (куди був шпіталізований з коронавірусом) додав, що саме цим здебільшого користуються політики, і що це призводить до нових революцій.
Він запевнив, що чинна влада обов’язково запровадить інструмент народовладдя, оскільки це – один зі шляхів, коли воля народу отримуватиме форму легітимних рішень і коли громадянин "матиме можливість бути почутим, не ризикуючи життям на барикадах".
На сайті президента зауважується: "Це перше подібне спілкування керівництва країни".
На зустрічі серед інших були присутні голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович; учасник Євромайдану Мирон Гордійчук; учений, релігієзнавець, громадський діяч та колишній політв’язень Ігор Козловський; учасник Євромайдану, який найбільше постраждав під час розгону студентів 30 листопада 2013 року, ветеран АТО Віталій Кузьменко; вчений-філософ Євген Бистрицький; учасник національно-визвольного руху, співавтор Декларації про державний суверенітет України Олесь Шевченко; дружина загиблого Героя Небесної Сотні Наталя Бойків; учасниця Революції Гідності, волонтер-медик Олеся Жуковська.
При спілкуванні з Зеленським Ігор Козловський попросив звернути особливу увагу на загрози "русского міра" для розвитку української державності.
Також у цей день президент Володимир Зеленський оприлюднив своє звернення . Він вважає, що потрібно будувати нову Україну, не слухаючи старих політикі: "Сьогодні ми маємо не тільки пам’ятати про ключові моменти нашої історії, але й винести та засвоїти важливі уроки. Для людей революція – це шлях до бажаних змін. Для політиків – шлях до бажаних крісел.
Тож разом з вами, не слухаючи старих політиків, ми щодня маємо продовжувати нелегку побудову дійсно нової України. Вільної та гідної.
Де на першому місці завжди буде закон, а не прізвища чи минулі заслуги. Де через роки після знакової історичної події буде музей, а не тимчасова конструкція. Де всі позитивні зміни, написані на плакатах, що в мороз і холод тримали мітингарі, стануть реальністю. Де гідність, свобода, рівність, порядність та чесність будуть не тимчасовими конструкціями, а непорушними цінностями".
Офіс президента повідомив, що від імені Зеленського, який перебуває у лікарні з COVID-19, відбулося вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Зокрема, на Алеї Героїв Небесної Сотні у Києві було встановлено кошик квітів до пам’ятного хреста на місці загибелі активістів Майдану.
Раніше стало відомо, що у сьому річницю Революції гідності до лікарні "Феофанія", в якій лікується президент Володимир Зеленський, влаштували автопробіг із рядом вимог, зокрема вирішити конституційну кризу.
Серед учасників були "Рух опору капітуляції", представники "Демократичної сокири", "Свободи", "Національного корпусу", звичайні громадяни, ветерани війни.
Вимоги активістів стосувалися питань боротьби з корупцією, деяких законопроєктів, питання політичних репресій, роботи Тристоронньої контактної групи (ТКГ) та епідемії COVID-19 в Україні.
Зокрема, активісти вимагали від влади повернути повноваження Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) та Національному антикорупційному бюро України (НАБУ), ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва, завершити судову реформу та реформувати Службу Безпеки України.
Також серед вимог - відкликання законопроєкту президента Володимира Зеленського про перезапуск Конституційного суду та законопроєкту про народовладдя шляхом референдуму.
Згадали також і про "всенародне опитування Зеленського" — активісти вимагали покарати його організаторів, оскільки воно "створило неправомірну політичну перевагу під час виборів для партії влади".
Водночас у низці вимог зазначили припинити кримінальні переслідування, звільнити з-під варти підозрюваного у справі Павла Шеремета – Андрія Антоненка та звільнити з посад винних у репресіях правоохоронців.
Вимагають також відкликати "План дій" української делегації в ТКГ щодо Донбасу та заборонити відведення українських військ вздовж лінії розмежування.
Окрім цього, активісти заявили про "некомпетентність влади" у боротьбі з епідемією коронавірусу. Вони вимагають відставку повного складу Кабінету міністрів та розпочати розслідування розподілу коштів з COVID-фонду.
Учасники автопробігу припаркувалися біля входу до лікарні, проте зробили це так, аби не заважати руху "швидких". Уздовж узбіччя розташувалися правоохоронці.
Активісти вигукували "Зеля виходь" та "Зелю геть", після чого насипали асфальт на зелену картонку із написом "Зе" та зображенням кайданів, й запалили фаєри, димові шашки. Учасники пообіцяли, що це не остання їхня акція, бо "влада врешті має виконати їхні вимоги". Також активісти пригрозили, що "цього разу президенту не вдасться втекти до Ростова".
До слова, в Офісі генпрокурора відзначають тенденцію затягування розгляду судам матеріалів за звинуваченнями в "справах Майдану" і підкреслюють важливість винесення рішень про заочний арешт фігурантів.
Про це розповів керівник департаменту з розслідування "справ Майдану" Офісу генпрокурора Олексій Донський на пресконференції 20 листопада: "На цей час вступили в законну силу вироки щодо 21 особи (за звинуваченням у злочинах, скоєних стосовно учасників Революції Гідності) ... Ми теж вважаємо, що за 7 років 21 вирок - це дуже мало... Тобто питання затягування судового розгляду є дуже болючим".
За словами Донського, з початку поточного року по "справах Майдану" постраждалими визнано понад 2 тисячі осіб, 37 осіб було притягнуто до кримінальної відповідальності з яких 26 правоохоронців, троє суддів і 8 цивільних.
Відносно 27 підозрюваних було обрано запобіжний захід - утримання під вартою заочно.
Прокурор підкреслив, що рішення про заочне утримання під вартою дає підстави для міжнародного розшуку обвинуваченого. Йдеться, зокрема, про такі рішення стосовно експрезидента Віктора Януковича, колишніх глав Міноборони і СБУ, правоохоронців різних рівнів. |