Президент Володимир Зеленський отримав негативний тест на COVID-19.
ДПро це Зеленський написав у Telegram: "У мене, нарешті, негативний результат тесту на коронавірус. Маємо розуміти нові ризики і максимально себе берегти. Як і розуміти, що обов’язковими зараз є медичні маски, самоізоляція, соціальна дистанція, збалансовані вітамінні програми, спортивний режим. Усе це вкрай важливо і все це разом дає нам надію".
Президент зазначив, що з понеділка вже на роботі у звичайному режимі.
Про негативний результат тесту на коронавірус повідомив і голова Офісу президента Андрій Єрмак. На своїй сторінці у Facebook Єрмак теж заявив, що приступає до роботи у звичайному режимі.
9 листопада президент Володимир Зеленський повідомив, що отримав позитивний результат тесту на COVID-19. Захворів і голова його Офісу Андрій Єрмак.
Зеленського і Єрмака, у яких хвороба проходила в легкій формі, помістили в ізольовані палати лікарні "Феофанія". Главі держави провели спецзв’язок і обладнали спеціальний кабінет.
Зеленський відповів злостивцям, які радіють його хворобі: коронавірус не може бути причиною для радощів, навіть коли хворіють опоненти.
Тим часом за неділю 22 листопада в Україні виявили 10 945 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, госпіталізували 1 165 осіб, втратили 124 пацієнтів, визнали одужання 4 143 осіб.
За весь час пандемії в Україні захворіли через коронавірус 635 689 осіб, із них 291 060 осіб одужали, а 11 075 померли. Зараз на COVID-19 хворіють 333 554 жителі України.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у м. Київ (1212), Дніпропетровській (1093), Київській (870), Житомирській (812) та Запорізькій (642) областях.
Летальних випадків найбільше було зафіксовано у Києві (19), Запорізькій (17), Житомирській (11), Львівській та Дніпропетровській (по 10) областях.
Серед усіх нових хворих: 491 дитина та 447 медпрацівників.
За минулу добу зробили 28 374 тестувань: методом ПЛР – 25 253, методом ІФА – 3 121.
Нагадаємо, за добу 20 листопада, в Україні зафіксували останній на даний час антирекорд за кількістю виявлених випадків коронавірусу – 14 580. Станом на ранок 18 листопада в Україні нараховувалося 10 тисяч летальних випадків, зареєстрованих із березня.
У порівнянні з позаминулим тижнем минулого тижня на коронавірусну хворобу COVID-19 в Україні захворіли на 13,8 тисячі більше людей, у лікарні потрапили на 944 хворих більше, летальних випадків побільшало на 195.
Про це розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу 23 листопада: "За минулий тиждень ми отримали підтверджених випадків COVID-19 цілком по країні рівно 90 тисяч випадків. Це майже на 14 тисяч більше, ніж за позаминулий тиждень, коли було 76 221 випадок.
Також у нас зросла кількість людей, які були госпіталізовані й стали пацієнтами в наших лікарнях. За минулий тиждень було госпіталізован 10 597 осіб проти 9 653 особи, які були госпіталізовані на позаминулому тижні".
Якщо звірити дані моніторингу РНБО, то за тиждень з 9-го до 15-го листопада померли 1 153 хворих, у яких діагностували коронавірус, а за тиждень із 16-го до 22-го листопада не врятували 1 348 пацієнтів. Тобто летальність зросла на 195 випадків.
Тим часом прем'єр Денис Шмигаль у неділю розповів, що на випадок, коли не спрацює карантин вихідного дня, в уряді вже активно розробляють план по протидії розповсюдження коронавірусу.
Про це Шмигаль написав у Facebook: "Сьогодні закінчується четвертий день карантину "вихідного дня". Впевнений, що запроваджені заходи позитивно позначаться на динаміці захворювання. На випадок погіршення сценарію розробляється план Б. Вчора я розповів, що ми почали обговорення цього плану, аби вся країна мала про нього чітке уявлення.
Ми вже провели з цього приводу дві наради з міськими головами, зустрілися з Радою церков та релігійними організаціями, щоб напрацювати спільний, виважений та підтриманий усіма план. Також цього тижня обговорили з українським бізнесом механізми підтримки галузей, на яких обмеження позначаються найбільше. Вийшли з багатьма новими ініціативами, які профільні міністерства вже активно опрацьовують".
Водночас, про які саме ініціативи йдеться, очільник уряду не уточнив.
Також, за словами Шмигаля, одночасно з обговоренням можливих посилених карантинних заходів, Кабмін продовжує зміцнювати медичну систему. Він запевнив, що міським бюджетам спрямовані додаткові 870 млн грн на покращення забезпеченості лікарень киснем і вже виділений 1 млрд грн на закупівлю 6 мільйонів експрес-тестів, які отримають сімейні лікарі та бригади швидкої допомоги.
20 листопада міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що при теперішньому співвідношенні хворих та шпиталізованих, повний локдаун в Україні можуть ввести за умови 30 тисяч нових хворих на COVID на добу.
Водночас спеціальний представник Всесвітньої організації охорони здоров'я по коронавірусу Давид Набарро передбачив третю хвилю пандемії в Європі на початку 2021 року, якщо уряди країн не зроблять необхідних кроків для стримування інфекції: "Вони (очільники европейських країн - УП) упустили можливість створення необхідної інфраструктури протягом літніх місяців, після того, як взяли під контроль першу хвилю. Зараз у нас друга хвиля. Якщо вони не побудують необхідної інфраструктури, у нас буде третя хвиля на початку наступного року.
Потрібно почекати, поки кількість заражень буде малою, і залишатиметься на низькому рівні. Реакція Європи (на епідемію - УП) не була повноцінною".
За даними ВООЗ, у Європі досить недовго спостерігалося зменшення рівня заражень коронавірусом. Після короткого періоду "затишшя" хвороба знову охопила населення. Наприклад, суботу в Німеччині та Франції кількість випадків зросла на 33 тисячі, у Швейцарії та Австрії щотижня спостерігаються тисячі випадків захворювання, тоді як Туреччина повідомляє про рекорд у 5532 нових випадків.
Набарро звернув увагу на крок Швейцарії, де дозволили роботу гірськолижних курортів, в той час як інші альпійські країни, такі як Австрія, закрили місця зимового відпочинку. Набарро попередив, що Швейцарія через сво дії ризикує отримати "дуже високий рівнень захворюваності та смертності".
При цьому представник ВООЗ високо оцінив дії азіатських країн по боротьбі з Covid-19, таких як Південна Корея, де зараз зараженість відносно низька: "Люди поводяться так, що це перешкоджає поширенню віруса: дотримуються дистанції, носять маски, ізолюються, коли хворіють, миють руки та поверхні".
Набарро також нагадав, що Азія не знімала карантинні обмеження раніше, ніж необхідно. |