Осінь в Карпатах - хіба це не прекрасно? Багато людей рекомендують подорожувати українськими горами саме в цю пору року. Ви занурюєтеся в чарівну атмосферу. Навколо чудові пейзажі, свіже повітря і дикий, норовливий ліс!
Для корінного населення, гуцулів, осінь - важкий період збору врожаю сирів. Вони пожинають плоди своєї літньої роботи.
Які сири виготовляють гуцули?
Для гуцулів сироваріння є однією з важливих частин господарства. Роблячи сир, вони забезпечують своє життя і прогодовують сім'ю, тому що в Карпатах складно займатися іншими видами діяльності. Традиційно гуцули виготовляють:
Бринзу;
Будз;
Вурду.
Найбільш відомий карпатський сир це бринза. Вона дуже м'яка і має молочний смак. Бринза входить в раціон звичайного гуцула, тому її можна зустріти майже в кожній страві. Цей сир живильний і корисний, адже в його склад входять тільки натуральні компоненти: овече молоко і закваска (кляга).
Будз це «недобринза», адже він не настоюється. Цей сир нагадує бринзу, але не має такого насиченого смаку. Його можна приготувати за кілька днів.
Також гуцули роблять вурду. Це сир другого сорту, бо він зроблений не з молока, а з сироватки, яка залишається від приготування бринзи або будза. Такий сир насичує організм і дивує своїм смаком. Вурда це український аналог європейським Брюель і Отте.
Який захід варто відвідати восени в Карпатах?
Гуцули на честь збору врожаю сиру і повернення пастухів з пасовища влаштовують фестиваль «Гуцульська бринза», який здивує будь-якого туриста. Він проходить в середині вересня в місті Рахів. Фестиваль повністю присвячений звичаям, традиціям та історії Гуцульщини. Заради такої вистави варто залишити свій будинок з каміном в Карпатах. Тут Ви зможете:
Спробувати різноманітні сири, які не залишать байдужим будь-яку людину. Навряд чи Ви зможете втриматися і не скуштувати знамениту бринзу.
Побачити веселі народні пляски та танці. Вони підкорять Вас своїм характером і колоритом.
Почути чудовий фольклорний спів і гру на незвичайних музичних інструментах.
Побувати на виставці прикладного мистецтва і ремесел. Поринути в історію давніх гуцулів.
Відвідати наукову конференцію, в якій будуть розглядатися проблеми сучасної Гуцульщини.
Подивитися відео і драматичні твори на гуцульську тематику. Це допоможе заглибитися в таємничу натуру карпатського народу.
Якщо Вам хочеться побувати в багатьох місцях в Карпатах і комфортно відпочити, для Вас ідеально підійде готель «Вершина», адже він розташований недалеко від всіх туристичних місць Гуцульщини.
»
Львівщина: карантин продовжили ще на тиждень
Приміські і міжміські маршрутки не їздитимуть, фітес-клуби і спортзали не працюватимутьПриміські і міжміські маршрутки не їздитимуть, фітес-клуби і спортзали не працюватимуть
Показники захворюваності на Covid-19 у Львівській області не дозволяють послабити карантинні обмеження: карантин у регіоні продовжили ще на тиждень. Про це повідомляє Львівська ОДА.
Рішення ухвалили в п’ятницю під час засідання комісіє ТЕБ та НС. Постанова Кабміну передбачає три критерії, за якими можна послаблювати карантин.