Чому ви все ще користуєтесь антисептиком неправильно
Чому ви все ще користуєтесь антисептиком неправильно
На початку червня статистика нових захворювань повільно, але впевнено почала рости. Ще тиждень тому все ніби було гаразд, карантинні обмеження почали знімати ледь не в кожній області. Чому ж люди почали більше хворіти? Одна з причин − неправильне використання антисептика для рук.
Завжди мати при собі
За останні місяці країна потрохи адаптувалась до обмежень. Люди розслабились та втратили пильність. Ми вже звикли, що в кожному порядному супермаркеті на вході стоїть пляшечка з дезінфекційною рідиною. Такі самі пляшечки є й у поштових відділеннях, банках та інших громадських місцях. Але не в усіх.
Ми вже звикли до цього й перестали носити антисептик з собою. Навіщо брати зайвий вантаж? Тим більше, якщо не носиш сумку. Але вірус не розуміє та не вибачає. Зверніть увагу − там, де немає антисептика, знаходиться зона підвищеного ризику. Адже не тільки ви, але й інші відвідувачі не знезаражують руки.
Запам'ятайте: антисептик потрібно мати при собі завжди, коли ви виходите з дому. Навіть на п'ять хвилин. Навіть до знайомих чи родичів.
Краще зробити самому
Нічого складного. Етиловий спирт + вода − ось і вся формула. Концентрації 83,3% етанолу буде цілком достатньо. Звичайно, можна додати ще перекис водню та гліцерин, аби запобігти пересиханню шкіри рук. Але якщо ви приготуєте антисептик самостійно, ви отримаєте гарантію його якості.
На жаль, ми не можемо покладатись на ті розчини, які продаються в торгових мережах. Бо не маємо можливості самостійно дослідити вміст активних речовин. На жаль, підробки зустрічаються все частіше. Дуже велика спокуса використати воду замість дорогих компонентів.
На жаль, до сих пір не встановлено жодних норм. Де-юре виробники можуть писати слова "антисептик" чи "дезінфекційний розчин" на продуктах, що не здатні знищити вірус. У цьому немає складу злочину чи порушення правил.
Простий приклад. До 90% антисептичних розчинів, що продавались в Україні (та й багатьох інших країнах) містили лишень 0,02% хлоргексидину біглюконату. Цього було цілком достатньо, щоб знищити бактерії. Його використовували у перукарнях, поліклініках та інших місцях. Але для знищення коронавірусів необхідна концентрація 2%, не менше. Тобто, в сучасних умовах всі розчини, які ми використовували раніше, не набагато ефективніші за звичайну воду.
Не економити. Ніколи не економити
Придивіться до того, як інші люди користуються антисептиком. Ви швидко зауважити, що більшість бере дуже малу кількість розчину. Та й наносить його дуже швидко. Навряд чи антисептик покрив усю поверхню рук. Хтось робить це з лінощів, хтось економить цінну рідину. Але результат завжди один: часткове знезараження. Не повне, а часткове.
Економити на антисептику не можна. Завжди потрібно наносити на руки таку кількість, яка повністю вкриває шкіру рук. Краще зробити це двічі, ніж пропустити хоча б невеличку ділянку.
Тут ми знову повертаємось до економічного питання. Адже доходи значної частини громадян знизились. Не кожен може дозволити собі купувати в магазинах дорогі антисептичні розчини. Тому робіть самі. Собівартість одного літру дезінфекційного розчину домашнього приготування − менше 80 гривень. Цього буде більш ніж достатньо для сім'ї з двох осіб на один місяць.
Коронавірус в Україні шириться і вже добрався до самих верхів
Коронавірус в Україні шириться і вже добрався до самих верхів
У дружини президента Володимира Зеленської Олени лабораторно підтвердили коронавірус. Про це повідомила сама Зеленська в Інстаграм, а також Офіс президента.
"Послаблення карантину не означає, що COVID-19 зник. Небезпека не минула, вона близько. Ближче, ніж нам може здаватися. Сьогодні я отримала позитивний результат тесту на коронавірус.