Учора стало відомо, що у Львові підтвердили перший випадок захворювання COVID-19.
Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий у twitter: "Маємо перший підтверджений випадок захворювання на коронавірус COVID-19 у Львові (мешканець Львова, 1950 р.н. 13 березня повернувся з Німеччини)".
Садовий зазначив, що отримав цю інформацію від головного лікаря інфекційної лікарні. Позитивний результат підтвердили дві приватні лабораторії у Львові і Києві.
Він додав, що матеріали відправлені в Центр громадського здоров‘я України. Хворого госпіталізують в інфекційній лікарні. Інформація передана правоохоронних органам для подальшого реагування.
Водночас мешканцям сіл Монастирок-Оглядівський та Оглядова, що належать до Радехівської ОТГ, обмежили виїзд із їхніх населених пунктів. Таке рішення спричинене тим, що у 17-річного мешканця села Монастирок-Оглядівський є підозра на коронавірус Covid-19.
У середу, 18 березня, його госпіталізували через високу температуру та сильний кашель. У його батька – 47-річного мешканця цього ж села – також підозра на коронавірус. Його теж госпіталізували.
«Вчора госпіталізували з підозрою на коронавірус юнака, мешканця с. Монастирок-Оглядівський. У нього температура була понад 38 градусів. Наразі також медики перевіряють людей, із якими він спілкувався. Його батько теж із контактної групи. Він військовий. Нещодавно якраз підписав контракт. Було широке коло спілкування. Тому на час обстеження та перевірок є обмежене пересування мешканців цих двох сіл: Монастирок-Оглядівський, де проживає приблизно 418 людей, та сусіднього Оглядова з населенням 11оо мешканців», – повідомив голова Радехівської РДА Степан Рудницький.
Водночас Мережа аптек «Подорожник» передала Львівській лікарні швидкої допомоги 500 експрес-тестів для перевірки на наявність антитіл до коронавірусу Covid-19. Про це у себе на сторінці у Facebook повідомив виконавчий директор мережі Тарас Коляда (Taras Kolyada).
З обласного бюджету Львівщини виділено 20 млн грн на премії лікарям та медичному персоналу лікарень, які безпосередньо задіяні до лікування хворих з підозрою на коронавірус. Відповідне розпорядження у четвер, 19 березня, підписав голова ЛОДА Максим Козицький.
Також на Львівщині запускають спеціальні автобусні маршрути з райцентрів до Львова для довезення працівників установ, що забезпечують життєдіяльність області – медиків, надзвичайників, поліцейських, працівників пошти, газових служб. Такі автобуси розпочнуть курсувати з п’ятниці, 20 березня.
За словами керівника управління транспорту та зв’язку ЛОДА Тараса Оприска, спецтранспорт розпочне курсувати вже з 20 березня і доставлятиме людей безпосередньо до місця роботи та з роботи додому.
«У зв’язку із карантином і припиненням курсування транспортних засобів, виникла гостра необхідність у довезенні медичних працівників та працівників підприємств, що забезпечують життєдіяльність області, на роботу. Керівництво підприємства Укрпошта та медичних установ дійшло згоди з перевізниками, які забезпечують своїм працівникам доїзд», – повідомив Тарас Оприск.
Тим часом стало відомо, що сімох пасажирів потягів "Перемишль-Київ, що евакуйовували українців із Польщі, госпіталізували для проведення діагностики. Про це повідомив учора на брифінгу в.о. директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Васько.
"Сьогодні в Україну прибули 5 поїздів з Перемишля до Києва. У кожному з поїздів знаходилося від 500 до 800 чоловік. У Львові вийшли близько 660 пасажирів. Все пасажирам вимірювали температуру на кордоні і у Львові і в результаті цих дій 7 осіб доставили в інфекційну лікарню для проведення діагностики", зазначив він.
За словами Васька, пасажирів відправили до Львівської обласної інфекційної лікарні. Усі інші підписали згоду про те, що їм відомо про норми законів України та про карантин для тих, хто приїжджає з-за кордону.
Водночас Войцех Бакун, мер прикордонного Перемишля, назвав скандалом евакуацію українців, яка відбулась у місті у п’ятницю, 21 березня.
Відповідний допис мер розмістив у Facebook і обурився, що евакуацію проведено у час, коли в місті триває карантин і мешканців просять не виходити з дому. Окрім того, мер міста каже, що йому не вдалось знайти відповідального за організацію евакуації кількох тисяч українців.
«Зв’язались з усіма службами, щоб дізнатись, хто відповідальний за організацію та безпеку кількох тисяч людей і єдину відповідь, яку ми отримали – це “хтось”. Це скандал, щоб у час запровадження заходів безпеки у місті, звернення до мешканців, дезінфекції хтось у абсолютно неконтрольований спосіб організував у місті пересадку кількох тисяч осіб. І це все у той час, коли забороняємо дітям виходити з дому і самі значно обмежуємо свою активність», – йдеться у дописі Войцеха Бакуна.
На закиди мера Перемишля відповіло посольство України у Польщі.
«Шановний пане мер. Інформую, що у кризовій ситуації інколи повинні діяти швидко і ефективно. Перепрошуємо, що проінформували про це вас учора після обіду, а не за місяць наперед. Ми працюємо в режимі реального часу та в реальній ситуації війни. У той же час ми хочемо подякувати від імені всіх українців, що міські служби, прикордонна та залізнична охорона в Перемишлі працюють дуже ефективно – спокійно і, головне, без паніки, надаючи всю необхідну допомогу та допомогу під час приїзду в Україну спеціальних поїздів», – йдеться у відповіді українського посольства у Facebook.
Також у дипустанові наголосили, що громадяни України, які через Перемишль повертаються додому, не порушували законів і не збирались у групи більше 50 осіб.
«Навіть, якщо вони проводять час очікування (на поїзд – ред.), гуляючи Перемишлем, то нема чому дивуватись. Завдяки вашій діяльності і діяльності мешканців Перемишль є чудовим містом. Громадяни України у захваті від його краси», – йдеться у дописі посольства України.
Варто додати, що посол України у Польщі Андрій Дещиця особисто брав участь в евакуації українців у Перемишлі про що свідчать фото на сторінці посольства.
До слова, 19 березня в Італії померла від коронавірусу громадянка України, таким чином це вже друга жертва Covid-2019 серед української громади в Італії.
"Підтверджуємо другу смерть", заявив директор Департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев.
"На жаль, інформація підтверджується. Вчора у лікарні міста Романо ді Ломбардія (провінція Бергамо) від коронавірусу померла громадянка України 1958 р.н", сказав Погорельцева:
Деталі: Він уточнив, що зв’язок з лікарнею наразі встановили, а родичів померлої поінформували.
Як повідомив голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький, померла українка Галина родом з Львівщини, вона жила в містечку Романо ді Ломбардія, в провінції Бергамо.
13 березня в італійській лікарні померла громадянка України Раїса Малишева (1954 року народження), у якої виявили коронавірус COVID-19.
Жінка працювала на законних підставах в місті Ровато провінції Брешія. Її госпіталізували з підозрою на коронавірус, діагноз підтвердився, жінка кілька днів перебувала в реанімації у дуже тяжкому стані. |