Президент Володимир Зеленський відзначає, що в Росії з'явиться новий президент, бо "всі тоталітарні режими закінчують однаково". Про це йдеться в інтерв'ю Зеленського The Guardian, опубліковане в суботу.
"Звичайно, там (в РФ - ред.) з'явиться новий президент. Звичайно, це відбудеться. Який це буде президент, я не знаю... Але ми бачимо, що всі тоталітарні режими закінчують однаково".
На зауваження, що Путін ніколи не поступиться владою людині на зразок Зеленського і питання, чи передрікає він криваву революцію в Росії, президент сказав: "Я не хочу, щоб люди гинули де завгодно. Але ми повинні розуміти, що якщо ви продовжите затягувати пружину, в якийсь момент вона зламається".
Зеленський також вважає, що ера політичного аутсайдера тільки починається, і його модель кампанії може досягти успіху в іншій країні.
Пряма мова: "Я впевнений, що це можливо, особливо коли люди втомилися, коли вони бігають, як білки в колесі, і є ці давні політики з великими фінансовими ресурсами. У цих місцях, де люди шукають ковток свіжого повітря, це має спрацювати".
Воночас Володимир Зеленський вважає, що українцям необхідно бачити чіткі європейські перспективи держави.
"Ми повинні дати людям впевненість у тому, що Європейський Союз чекає на Україну".
"Люди дійсно не вірять у слова. Вірніше, люди вірять у слова тільки протягом якогось часу. Потім вони починають шукати дій".
Деталі: За словами президента, канцлер Німеччини Ангела Меркель це розуміє. Він також стверджує, що встановив теплі відносини з президентом Франції Еммануелем Макроном, хоча й побоюється недавніх згадок президента Франції про необхідність більш теплих відносин із Москвою.
Зеленський зазначив, що з України було дивним досвідом спостерігати за Brexit.
"Це схоже на те, як група людей за столом проводить хороший вечір разом. Якщо хтось не хоче сидіти за столом, він обов'язково зіпсує вечірку... А потім за дверима стоять люди, дзвонять у дверний дзвінок, стукають, і через вічко їм кажуть: "Так, ви можете приєднатися, але повертайтеся наступного разу!", і вони все ще стукають зовні, коли вечірка закінчена".
Президент також зазначив, що йому "важко чути" про те, що його запрошення до Білого дому все ще готується.
Пряма мова: "Мені сказали, що воно готується. Мені важко це чути. Я людина, яка працює в терміни. Наші дипломати обговорюють це з американськими дипломатами. Я б хотів, щоб у нас була плідна зустріч".
А ще Зеленський зізнався, що іноді йому "дуже хочеться" вішати олігархів, але Україна обрала демократичний шлях.
ДА роль олігархів в Україні вже зрозуміли: просто просити грошей у них, вішати, стріляти?
Ну, ми не можемо, згідно з законом, вішати й стріляти. Це шлях. Ми вибираємо: або тоталітарний, або демократичний. Але якщо вибрали демократичний, то, звісно, вішати не можна. Хоча іноді дуже хочеться. Чому? Тому що так швидше.
Ми обираємо закон. Ми концептуально творимо демократичну державу, і для всіх повинні бути однакові правила, один закон. Але роль, якщо ви вже використали це слово, – то дуже хочеться, щоб ролі у них були не головні, а, як у кіно, епізодичні. Зі свого боку, вони розуміють, що я не злодій, і починають по-іншому поводитися.
В опублікованому в суботу матеріалі The Guardian зазначалося, що після слів Зеленського про те, що йому іноді дуже хочеться вішати олігархів його прессекретар Юлія Мендель дещо занепокоєно зазначила: "Ми жартуємо". "Звичайно, ми жартуємо", - сказав Зеленський.
На питання, чи доречно, на його думку, олігарху Рінату Ахметову купувати новий будинок у Франції, коли на Донбасі війна, Зеленський відповів: "Звісно, недоречно".
Президент також стверджує, що олігарх Ігор Коломойський, з яким його пов'язували під час президентської кампанії, нічого від нього не очікує, не дзвонить йому і ні про що не питає.
"Ні. Всі знають моє ставлення: я нікого нікуди не влаштовую. Ні на які державні підприємства. У мене є декілька людей, які зі мною працюють. Вони мої друзі, ми вчилися на юридичному факультеті або давно дружимо, я довіряю цим людям, але вони не мають стосунку до будь-яких підприємств і бюджетів".
Зеленський також розповів, що в Україні йому зараз доводиться вирішувати дуже багато проблем.
"Проблем більше, вони катастрофічні. Проблеми ж не виникають сьогодні, і їх треба вирішувати. Проблеми виникли багато років тому. Коли ми здобули незалежність, ми ще тоді повинні були вибрати собі модель, як жити... Потрібно було точно визначитися, і це найбільша проблема.
Тому багато економічних процесів – вони стагнували, тобто вони сьогодні кожного дня прориваються, вибачте, як прищ у 18-річного. Ти не знаєш, де, коли саме, як він з'явиться. Ти просто бігаєш, як на кораблі: всюди діри, і ти руками й ногами закриваєш це. Це те, в чому ми зараз живемо. Ми закриваємо діри".
На репліку журналіста, що це схоже на корабель, який тоне, Зеленський відповів: "Але ми не тонемо. Ми не корабель, що тоне, але ми закриваємо діри". |