Упродовж 2019 року та в січні 2020 року внаслідок російської збройної агресії на Донбасі загинуло 132 українських військовослужбовця, 716 отримали тяжкі поранення. За кожним фактом загибелі відкрито провадження. Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.
"Загалом упродовж 2019-2020 років через постійні атаки з боку незаконних збройних формувань на території Донецької області загинув 101 військовослужбовець, 519 отримали тяжкі поранення, у Луганській області – 31 та 197 відповідно", зазначено у повідомлені.
В ОГП зазначили, що відомство контролює хід розслідування та судового розгляду за кожним фактом загибелі військовослужбовців в зоні проведення ООС від обстрілів незаконних збройних формувань "ДНР" та "ЛНР".
Зокрема, в ОГП повідомили, що слідчі нацполіції відкрили провадження за фактом обстрілу бойовиками "ДНР" 15 січня 2020 року промислової зони м. Авдіївка, внаслідок якого загинув військовослужбовець ЗСУ.
Також повідомляється, що за фактом загибелі українського військового16 січня 2020 року в с. Новозванівка Попаснянського р-ну Луганської області кримінальне провадження веде СБУ.
Тим часом Омбудсмен Людмила Денісова закликала світову спільноту врятувати життя і здоров’я українців, яких Росія незаконно арештувала та утримує в психлікарнях та СІЗО. Про це вона повідмляє у Facebook.
Денісова зазначає, що за останню добу з’ясувалися кричущі факти про українських політв’язнів: Рустем Шейхалієв, Владлен Абдулкадиров – поміщені у психіатричну лікарню, Олега Приходька – ізольовано від зовнішнього світу, Тофік Абдулгазієв та Джеміль Гафаров – залишені помирати в СІЗО:
Рустема Шейхалієва та Владлена Абдулкадирова поміщено у психіатричну лікарню з цілодобовим відеонаглядом для проведення психіатричної експертизи, попри наявні проблеми зі здоров'ям. Це пряме порушення права на приватність.
Олега Приходька звинувачено у вчиненні ще одного злочину, що в майбутньому дає підставу суду посилити міру покарання. Він повністю ізольований від зовнішнього світу, адже йому відмовлено у побаченнях з дружиною, а всі судові засідання проводяться у закритому режимі – туди допускають лише адвоката. Також до нього досі не допустили священника. Він звертався з клопотанням про побачення з архієпископом Кримської єпархії ПЦУ Климентом до слідчого, який безпосередньо має право надати дозвіл саме на відвідини українським священнослужителем, а не російським. Але йому відмовили.
Джемілю Гафарову відмовлено у скасуванні рішення суду першої інстанції про продовження міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. А кримський татарин має хронічні захворювання нирок 4 стадії, а також страждає на ішемічну хворобу серця. Зважаючи на стан його здоров'я, рішення суду може стати фатальним для громадянина України та призвести до смерті.
Тофіка Абдулгазієва, у якого днями виявили зараження крові, після тривалого перебування в психіатричній лікарні, знову помістили в ту ж саму загальну камеру, яка кишить блохами, клопами та комахами.
"Закликаю Верховного Комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет, голову ОБСЄ Еді Рама, Комісара Ради Європи з прав людини Дуню Міятович та представників всіх дипломатичних місій використати усі механізми, можливості, повноваження і ресурси та відреагувати на всі ці кричущі факти порушення прав громадян України, аби не допустити невідворотних наслідків для їх здоров`я, а когось врятувати від смерті", написала Денісова. |