BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    art-Postup.    Історія у Поступі.    mandry Поступу.    Листи у Поступ.    sport-Postup.    Пост-Faktum.   
  Цитата Поступу
Сію, сію, посіваю, З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося.
 
15 січня 2020 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  19:37 17-01-2020 -   Поліція затримала таксиста, який викрав платіжний термінал у центрі Львова  
  19:27 17-01-2020 -   Директорку львівської фірми взяли під варту через відкати керівникам лікарень  
  19:12 17-01-2020 -   Львів посів перше місце в Україні за кількістю новобудов у 2019 році  
  19:8 17-01-2020 -   Міноборони заявило про продаж Будинку офіцерів у центрі Львова  
  12:27 13-01-2020 -   Нинішній тиждень у Львові буде теплим і без дощів  
Україна
  15:7 17-01-2020 -   Рада пішла на канікули до 4 лютого  
  14:15 17-01-2020 -   Зеленський вимагає за 2 тижні знайти, хто прослуховував Гончарука  
  13:28 17-01-2020 -   Пройшло більше 2-х місяців, і герой секс-скандалу Яременко нарешті втратив посаду  
  12:39 17-01-2020 -   Кабмін так і не прозвітував про свої багатотисячні премії  
  11:13 17-01-2020 -   Зеленський проведе «закордонні консультації» щодо кандидатури нового прем’єра  
Світ
  12:28 15-01-2020 -   У США опублікували переписку людини Джуліані з Аваковим, Шефіром і Бакановим  
  12:20 15-01-2020 -   Голови МЗС 5 країн зустрінуться у Лондоні щодо катастрофи літака МАУ  
  10:13 14-01-2020 -   Репатріація тіл загиблих в катастрофі в Ірані може тривати місяці – Трюдо  
  10:37 13-01-2020 -   В Ірані розганяють протести, що почались через збиття літака МАУ  
  21:49 12-01-2020 -   Путін з Макроном поговорили про Лівію і Україну    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Історія у Поступі  » 

___________________________________________________________________________

АРХІВАРІУС
Про що писала львівська преса
 
90 років тому

ДІЛО

З львівського бруку

Вчера арештовано при ул. Третього Мая десятилїтну дївчину, котра уперто просила у перехожих милостинї. На полїциї заявила, що називаєть ся Мария Сусловська, що її мати лежить тяжко хора в шпитали та що батька зовсїм не має. Тимчасом показало ся, що в шпитали анї не було, анї нема названої нею жінки. Заходить отже підозрінє, що дївчину висилає хтось на жебри і в сей спосіб черпає обильні доходи.

Горкий про амнестию

Berliner Tageblatt доносить в телєґрамі з Риму: Ґоркий, котрий одержав амнестию, заявив, що не зробить ужитку з дозволу вернути до Росиї, волить лишити ся на Капрі, де чуєть ся лїпше й безпечнїше нїж в Росиї. Ґоркий побоюєть ся, що коли би вернув ся до Росиї, то без уваги на амнестию, наразив ся би на ріжні неприємности.

РУСЛАН

"Неблагонадеждні" хустки до носа

"Утро Россіи" доносить, що в Таганрозї сконфіскувала полїция хустки до носа, продавані з нагоди ювілею Романових, а які мають на собі портрет Миколи ІІ. Призволено й на дальше продавати хустки на голову, заосмотрені таким самим портретом. Полїция признала, що витиранє носа в царський портрет є "неблагонадежне".

Кацапська господарка

З москвофільської бурси при Жовківській улицї у Львові пропав 9-лїтний ученик Станислав Павлик. З сего видно, який там заряд, коли не знає, що дїє ся з єго вихованцями.

70 років тому

ДІЛО

Ворошилов упав з літаком

Коло Минська впав радянський літак, в якому знаходився головний вождь червоної армії, комісар Ворошилов. Він відбував подорож з Москви і біля місцевости Загорці, наслідком дефекту в моторі мусів осісти на землю. При осіданні пільот зломив руку, а Ворошилов скалічив руку і потовкся на лиці. Адютант Ворошилова вийшов з катастрофи щасливо. На місце випадку приїхала самоходом спеціальна комісія й забрала всіх до Минська.

Гітлерівські гроші

У Німеччині небаром пустять в обіг нові бронзові та срібні гроші, що по одному боці матимуть портрет канцлєра Ґітлера, а по другому вояка з розвиненим прапором зі свастикою та написом: "Дойтшлянд ервахе!" Гроші, для яких проєкт зладив мінхейський різбар Карло Ґец, робитиме пруська державна карбівня.

Важний винахід

Анґлійське м-ство війни розглядає цікавий винахід, предложений інжиніром Чепменом, який уможливлює вистріл з рушниці або гармати без гуку. Апарат, що важить всего 25 дк., насаджується на кінці дула без впливу на його рівновагу. Роблено проби при участи ширшої публики і ніхто не чув гуку вистрілів. Якщо винахід дасться практично зужиткувати, може викликати переворот у воєнній техніці.

Помилка на одно "зеро"

Два великі бізнесмени підписали торговельну умову і помилились у ній на одно "зеро". Ці бізнесмени -- Анґлія та Канада; умова йшла про щорічну доставу 250 000 квінталів свинячого сала. Машиністка, що переписувала умову, достукала машинально на одне "зеро" більше. Замісць 250 тисяч вийшло півтретя міліона. Контраґенти підписуючи не запримітили цієї помилки. Аж тепер, коли канадійські купці почали заливати Анґлію салом, анґлійці зміркували, що того сала таки забагато, і розяснили помилку. Але канадійський премієр не хоче чути про помилку і показує текст контракту, що має без сумніву юридичну силу. Тимбільше, що для Канади це чистий інтерес. Анґлія пропонує всякі компроміси і годиться вже на вдвоє-втроє більшу кількість сала, тільки не на вдесятеро більшу. Досі конфлікт неполагоджений. Анґлійська машиністка повинна за таку помилку дістати високу державну посаду у Канаді.

Дитина знищила 1350 долярів

Як повідомляють із Вильна в селі Грицовичах янівської громади 5-літній син Зиґмунта Пєткевича найшов у старій ґазеті 1350 долярів і знищив їх, повитинавши ножичками голови американських президентів. Коли батько вернув із костела і побачив знищені гроші, дістав сильного атаку серця і вмер. Пєткевич вернув тому рік з Америки. Побудував хату і заложив новочасне господарство. Коли синок бавився з долярами, мати варила в кухні обід.

Не посилайте долярів у листах!

Українська Книгарня у Вінніпеґу прислала цими днями до Кооперативи Український Театр у Львові лист зі замовленням, щоби вислати їм ріжні драматичні твори. У коперті з маркою 5 центів було 10 долярів. Заки лист дійшов до адресата найшлися дотепні, що 10 долярів з него витягнули. Просто дивно, що наші фірми в Америці не знають про існування банків і почтових переказів і що вживають вони досі таких непевних і примітивних способів при пересилці грошей.

Підготував Маркіян НЕСТАЙКО
»  ІСТОРІЯ
На початках Січового Стрілецтва
Всеволод ІСЬКІВ*
 
Січові стрільці
90 років тому, 18 березня 1913 року у Львові було утворено академічне товариство "Січові Стрільці". На перший погляд -- це буденний факт, адже у ті часи в Галичині діяли сотні різних громадських організацій. Але створення товариства започаткувало рух, який призвів згодом до відродження українського війська. На початку ХХ століття військова професія не користувалась в Галичині популярністю. Тисячі селянських хлопців служили в австрійській армії, з них вийшли потім прекрасні кадри стрільців та підстаршин Української галицької армії. А досвідчених офіцерів завжди бракувало, бо освічені галицькі юнаки воліли стати адвокатами, професорами, священиками -- тільки не військовими. Не допомагали й заклики передбачливого митрополита Андрея Шептицького, який намагався переконати синів священиків, що військова служба є почесною службою для свого народу. А українські мілітарні товариства, що виникали напередодні Світової війни частково компенсували недобір галицької військової інтеліґенції. Саме в таких товариствах виховувались старшинські кадри УСС, УГА та кращих частин армії УНР, які виконали свій обов'язок у роки визвольних змагань. І не їх вина, що вони закінчились невдачею. Один з організаторів Січового Стрілецтва, Василь Кучабський у 1925 році писав: "Отже не відмовляючи галичанам достоїнства вимаганого від виконавців, я відмовляю їм прикмети вождів, провідників, самостійних державних мужів. Коли б було инакше, то нинішній стан Галичини далеко не був би такий жалюгідний..."
Детальніше>>
»  СПОМИНИ
Мілітарна думка була чужа народові
Василь Кучабський*
 
По зложеню матури 1913 записався я на відділ права Львівського університету, на якім і скінчив 2 курси...

На другім курсі студіював я основно науки військові, а се: тактику, будову укріплень та основні науки, як зброю, впоряд і т. д.

Думка мілітарного виступлення проти Росії появилася в мене під впливом Івана Чмоли восени 1911 р. Піддана Чмолою думка розвивалася в мене і відтоді повертав я до читання фахових військових книжок. Поважніше учив ся я їх щойно в першій половині 1914 р.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Вишуканий шантаж Порошенка 
  ·  Новий-старий ректор 
Погляд
  ·  Буняк заснув на комунальній варті 
  ·  Час дипломатів закінчився 
  ·  Водна стихія створює проблеми 
Поступ у Львові
  ·  Шахтарський страйк триває 
  ·  Залишитися повинен лише один 
  ·  Будівництво квартир пришвидшиться 
  ·  Віруючі вирушають у похід 
  ·  Пальне знову подорожчало 
  ·  Угода про зобов'язання 
  ·  ХРОНІКА 
Поступ з краю
  ·  Аграрії злякалися змін 
  ·  Програмний популізм уряду 
  ·  Антикучмівська конспірація 
  ·  Похорон без перших осіб 
  ·  Україна без Кучми в кінотеатрі 
  ·  "Без упереджень" про цензуру 
  ·  КРАЄВИД 
Поступ у світі
  ·  Фінляндією правлять жінки 
  ·  Європа повертається до монархії? 
  ·  Сербія після Джинджича 
  ·  Смертоносний грип 
  ·  Злим псам зась до міста 
  ·  Посиденьки дурнів 
  ·  СВІТООГЛЯД 
Економіка у Поступі
  ·  Найкращий зв'язок -- оплачений ініціатором 
  ·  Росії українські літаки не потрібні 
  ·  "Кредит Банк" у мережі Internet 
  ·  Доступно про депозит 
  ·  КОРОТКО 
art-Postup
  ·  Музика духовного очищення 
  ·  Відгуки західноєвропейської преси про K&K Philharmoniker 
Історія у Поступі
  ·  На початках Січового Стрілецтва 
  ·  Мілітарна думка була чужа народові 
  ·  АРХІВАРІУС 
mandry Поступу
  ·  Серце російської імперії 
Листи у Поступ
  ·  Обласна прокуратура спростовує 
  ·  ВІДКРИТИЙ ЛИСТ 
  ·  ЛИСТИ ДО ЮЗЯ 
sport-Postup
  ·  Виходити на килим, щоб перемагати 
  ·  Колекція медалей з Чемпіонату світу 
  ·  Другий тур ми вже відіграли 
  ·  Весь п'єдестал -- український 
  ·  Петрова привезла "срібло" 
  ·  kOROTKO 
Пост-Faktum
  ·  КАЛЕНДАР 
  ·  Чемпіонат Вінні-Пухів