Схоже, що у стосунках приватних таксистів і мерії простежується певне потепління. Передучора, попри попередні заяви кожної зі сторін про неможливість компромісу, вони, тим не менше, знайшли час для переговорів. Що більше, пікетників погодився вислухати міський голова Любомир Буняк, якого так домагалися таксисти, і який, судячи з написів на їхніх плакатах, був чи не головним винуватцем водійських бід. "Буняк, верни наші робочі місця!", "Буняк, нагодуй наших дітей!" -- було написано на їхніх плакатах. Напередодні, нагадаємо, таксисти вже спробували влаштувати подібну акцію під вікнами мера. Але тоді вони так і не були почуті, позаяк у мерії цього дня відпочивали.
Отож, як і передучора, таксисти спробували прорватися до Ратуші на своїх автомобілях. Але, як і минулого разу, їм завадили працівники ДАІ, не пустивши до мерії пікетників на колесах. Тому довелося знову долати шлях від своїх таксівок до площі Ринок пішки. Після кількагодинних скандувань "Буняка!" до них вийшли представники мерії і запросили кількох делегатів із вільної профспілки ВОСТ до міського голови. На зустрічі, окрім нього, були присутні перший заступник мера Василь Кравців та начальник управління транспорту та зв'язку Ярослав Вовчак. Зустріч тривала півтори години.
За словами одного із лідерів профспілки Михайла Зінька, не вдалося знайти компромісу із питань шляхових листів та таксометрів для приватних таксистів. Ці вимоги, нагадаємо, міськвиконком затвердив своїм "Положенням про таксомоторні перевезення", яке, властиво, таксисти і вимагають скасувати. "Навіщо приватним таксистам, які сплачують єдиний податок, встановлювати таксометр вартістю 1,5 тисячі грн. і шляхові листи? -- риторично запитує голова товариства "Автомобіліст України" Олександр Савич. -- З одного боку, влада спрощує оподаткування приватним підприємцям, з іншого -- "нагружає" додатковими, зовсім не обґрунтованими витратами?". Влада, натомість, аргументує своє рішення тим, що встановлення лічильників є вимогою Закону України. Але, крім цього, влада не погоджується на відмову від щоденного технічного огляду автомобілів та медичного огляду водіїв з огляду на безпеку пасажирів.
Зате, за словами Михайла Зінька, досягнуто порозуміння щодо стоянок для таксі. Зокрема пікетники і влада домовились про те, що перевагу при облаштуванні стоянок надаватимуть тим таксистам, які на ній уже працюють. Визначили також платню за користування стоянкою: 2 грн. за добу. Міська влада береться облаштовувати ці стоянки, а таксисти зобов'язуються слідкувати за станом автомобілів. Заступник міського голови Львова Василь Кравців пообіцяв, що ніхто таксистів утискати щодо стоянок не збирається. Що ж до відставки начальника управління транспорту і зв'язку Львівської міської ради Ярослава Вовчака, чого також домагались таксисти-пікетники, то Любомир Буняк таксистам заявив: "Мені диктувати ніхто не буде. Ми ж не на мітингах призначаємо. Ярослав Вовчак є добрий професіонал, працює в рамках закону, він мене абсолютно влаштовує і буде працювати".
Наразі такі поступки таксистів не дуже задовольняють, а тому домовлено, що дію рішення міськвиконкому (в якому є безліч болісних для таксистів моментів) відтермінують до 21 березня. До того часу мерія пообіцяла віднайти варіант, який би задовольнив обидві сторони. |