BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    art-Поступ.    Дати Поступу.    mandry Поступу.    Листи у Поступ.    sport-Поступ.    Пост-Faktum.   
  Цитата Поступу
Сію, сію, посіваю, З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося.
 
4 березня 2003 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
И если Вы решили снять квартиру посуточно в Казани, то команда www.house116.ru.. В настоящее время поиск в Интернете становится наиболее успешным способом подбора арендуемой квартиры посуточно. Пытаясь снять квартиру посуточно в Казани, многие сталкиваются с огромным количеством агентств и прочих посредников, чьи услуги стоят немалых денег. Это само по себе усложняет подбор квартиры при аренде посуточно.
Купол
Львів
  12:16 22-11-2020 -   В 11 містах України проходить другий тур виборів міських голів  
  11:22 01-11-2020 -   Помер 52-річний голова Мурованської ОТГ Зіновій Петрух  
  11:18 01-11-2020 -   Мер Львова повідомив про підтверджений Covid-19 у дружини і тещі  
  9:48 18-09-2020 -   Партія «Слуга народу» оголосила своїх кандидатів на Львівщині  
  11:44 30-08-2020 -   У Львові поховали першого мера міста Василя Шпіцера  
Україна
  11:17 01-11-2020 -   Керівник Венеційської комісії відреагував на законопроєкт Зеленського стосовно КС  
  11:16 01-11-2020 -   Оновлення складу КС узгоджено з ЄС та послами G7 – Арахамія  
  11:16 01-11-2020 -   Новий антирекорд в Україні: 8752 випадки коронавірусу за добу  
  11:16 01-11-2020 -   Україна готова вести діалог із білоруською опозицією, але є умови – Кулеба  
  11:16 01-11-2020 -   Зеленський пропонує припинити повноваження всіх суддів КСУ: текст законопроєкту  
Світ
  11:18 01-11-2020 -   Останні новини 11:14 ( 1.11.2020) В історичній частині Квебеку зловмисник напав на людей, є вбиті й поранені  
  11:17 01-11-2020 -   Попередні результати виборів у Грузії: лідирує правляча партія, опозиція каже про фальсифікації  
  15:31 27-09-2020 -   Нагірний Карабах: армія Азербайджану взяла під свій контроль 6 селищ  
  15:30 27-09-2020 -   Вірменія оголосила загальну мобілізацію і військовий стан  
  10:38 16-09-2020 -   ЄС вважає Лукашенка незаконним президентом Білорусі. Україна теж висловилася    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Листи у Поступ  » 

___________________________________________________________________________

МУЗЕЮ ВКАЗУЮТЬ НА ДВЕРІ... З ХРАМУ
Микола ГОРИНЬ
 
Домініканський собор
В процесі підготовки рішення обласної державної адміністрації щодо передавання Домініканського собору громаді УГКЦ і після його затвердження газета "Поступ" знову емоційно, як і минулого року, зреаґувала на цю подію. ("Музею вказують на двері", "Кого цікавить доля музею?" //Поступ, ч. 22, 27, 14, 22-23 лютого 2003 року.)

З цікавого факту розпочинає свій допис п. Г. Скибньовська. "...Музей історії релігії, що розміщується в соборі ще з радянських часів..." -- переконливо, без найменшого сумніву, констатує дописувач вже в першому абзаці. Складається враження, не поцікавилася недалеким минулим цієї інституції -- хоча б 12 літ тому. Бо тоді вона повинна була б повідомити читачам, що за радянських часів цей єдиний на Україні "науковий і культурний" заклад іменувався у повній відповідності з його ідеологічним призначенням, яке визначила йому більшовицька партія -- музей атеїзму. І створювався він у всій своїй "красі і величі" не для збереження і розвою культурної і духовної спадщини української нації, а для викорінення з душ, сердець і пам'яті галичан навіть найменшої згадки про християнську віру і, особливо, про Греко-Католицьку Церкву. Бо вірність галичан Богові і Церкві не змогли вбити і десятиліття антилюдського більшовицького режиму. А коли у війні з Церквою безсилими виявилися і тюрми, і каторги, тоді вирішили використати ще один арґумент. Не звертаючи уваги на фінансові затрати, створюють потужний інструмент антирелігійної пропаґанди -- музей атеїзму. Його основним завданням стає -- максимально знищити релігійний світогляд найширших верств населення Галичини, використовуючи так звані "наукові" підходи.

І силоміць, від першокласника до робітника, чи науковця інституту, через цей заклад, як через своєрідне антирелігійне чистилище, було пропущено десятки і десятки тисяч наших земляків і гостей Львова. Чи могли похвалитися такими "організованими культпоходами" інші львівські музеї? Хоча, ради істини, необхідно визнати, що у Львові був ще один музей з аналогічним статусом -- музей Леніна. Там також вправно комуністичні інженери людських душ вправляли мізки львівській громаді.

Автори дописів стурбовані тим, що вже "стало "добрим" тоном ганити музей, і його директора, абсурдно звинувачуючи їх в атеїзмі ..."

Ні, я справді вірю в наведений газетою "факт підтримки, офіційного й урочистого благословення митрополитом Володимиром Стернюком музею релігії, як наукової установи..." Митрополит В. Стернюк був великою Людиною і великим Християнином. Він вмів прощати і -- прощав. Але чи усвідомила цей факт благословення і прощення швидкоспечена для сучасного моменту наукова установа, чи попросила вона в суспільства і Церкви прощення за те, що стільки літ спустошувала людські душі, що стільки наклепу і бруду було вилито нею на Церкву і її Провідників.

Вивіску змінити дуже легко. Колись Іван Франко описав тип людини, яка легко міняє колір кокарди на мундирі в залежності від чергової зміни влади. Колір поміняти не важко. Що робити з єством людським?..

Приклад:
"Куди я подіну своїх працівників? Та ж не посаджу їх в експозиційну залу", -- говорить Володимир Гаюк. І таке розуміння В. Гаюка є нормальним, як для керівника колишньої атеїстичної установи. Дійсно, в експозиційній залі розміщати працівників категорично не можна. Зате можна господарські служби, реставраційні майстерні і бухгалтерію розміщати в храмі. Це є цілком нормальним для п. директора та іже з ним. Цілком нормальним для нього є і те, що храм, де проводяться Богослужіння, використовується для реставраційних, малярних і столярних робіт, а також для інших комерційних цілей. Невже таку діяльність благословив Митрополит?

Тому зрозумілим стає той галас, піднятий, нібито, на захист цієї наукової організації. Очевидним стає факт одностороннього замовного характеру вказаних газетних публікацій. Цитую: "... за словами Володимира Гаюка..."; "...говорить Володимир Гаюк..."; "... на думку Гаюка..."; "... за словами директора Володимира Гаюка..."; А де думка другої сторони?

Я не хочу особливо дорікати авторам дописів. Маю надію, що вони прислухаються до свого внутрішнього професійного голосу. Врешті-решт, це їх право -- вибирати з якої партитури, і чию партію співати...

Мене, як людину і як парафіянина, турбує той негативний образ, який формує газета з громади і настоятелів церкви Пресвятої Євхаристії. Я не думаю ділити парафіян за соціальним станом. Але змушений констатувати, що серед них є досить багато діячів культури, науки. Постійно відвідують церкву і члени громади, які є власниками великих приватних музеїв. Тому ще більш дивним виглядає порівняння наших парафіян з талібами, чи з якимось здичавілим згромадженням, яке готове, незрозуміло чому, знищити культурні цінності (інтер'єр храму, бібліотеку, орган тощо).

Переконаний, що читачам були б набагато зрозуміліші причини так званої конфліктної ситуації, як би п. В. Гаюк дав чітку відповідь на декілька запитань:

1. Які основні функції музею, як наукової установи, будуть порушені при передачі храму громаді?

2. Які приміщення використовував музей під органний зал і кінозал?

3. Яке місце в науковій діяльності музею займає орган і органні концерти?

4. Якої шкоди завдано інтер'єру храму після переміщення органу?

5. Якої шкоди завдано громадою органу?

6. Що робить в храмі туристична організація?

7. Які терміни визначено в розпорядженні голови обласної адміністрації для звільнення музеєм церковної площі?

8. Хто провокує конфлікт між львівською громадою церкви Пресвятої Євхаристії
і орденом отців Домінікан, який зареєстрований і розміщений в м. Києві?

Отримавши відповідь на ці запитання, автори дописів без особливих зусиль могли б зрозуміти, що науковій і дослідницькій роботі музею громада не загрожує. А всі проблеми з органом і органними концертами, господарською і реставраційною діяльністю тісно зв'язані з реалізацією певного комерційного бізнес-плану. Що основні дійові особи, добре прикрившись відповідною риторикою на тему захисту національних культурних надбань, успішно реалізовують власні великі чи малі комерційні інтереси.


І тому громада, згідно з цивільним і церковним правом, показала музею на двері. Але не музейні, а на двері храму -- з якого ще дві тисячі років тому Христос повиганяв тодішніх бізнесменів.
» 
Ми не маємо за що вибачатися
Роман ПАНЧИШИН
 
Прочитав в газеті "Поступ" №29 матеріал "Примирення передбачає взаємність" і хочу висловитись з цього приводу. Що це за вибачення перед польським народом? Почавши з ХІІІ ст. поляки захоплювали наші землі, сотні років окупували, нищили населення, грабували нас, експлуатували, ще й обзивали бидлом, палили церкви, вбивали попів, ми були схизматами.
Детальніше>>
» 
Звернення духівництва та представників інтеліґенції Львова
 
До Голови Львівської обласної державної адміністрації п. Мирона Янківа,
до Голови Львівської Міської Ради п. Любомира Буняка

Звертаємо Вашу увагу на факти недопустимих дій з боку директора Національного музею у Львові п. М. Отковича у зв'язку з переносом пам'яток українського давнього мистецтва з Вірменської церкви у приміщення, непристосоване для їх зберігання. Виступили проти виконання виданого одноосібно відповідного наказу директора (№90-3 від 2 грудня 2002) головний охоронець фондів Національного музею Данута Посацька, завідувач відділу давнього мистецтва Олег Сидор. Відмовився виконувати цей наказ колектив реставраційного центру Національного музею у Львові. Ці протести мають поважне наукове і законодавче підґрунтя, бо наказ директора порушує Закони України та міжнародні домовленості:
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Вода таки буде 
  ·  Українці захищатимуть Бахрейн 
  ·  Троє у списку, не згадуючи Ющенка... 
Погляд
  ·  Кінець епохи Бондаря 
  ·  "Многая літа" для духовного батька галичан 
Поступ у Львові
  ·  Полювання на перших осіб 
  ·  Янків знову просить вибачити 
  ·  Святе місце пустим не буває 
  ·  Шкіци до портрета міста 
  ·  Трускавецький рай 
  ·  Студенти вчаться на владі 
  ·  ХРОНІКА 
Поступ з краю
  ·  Тарасюк -- новий інтегратор Руху 
  ·  Уряд без "Нафтогазу" 
  ·  Конфлікт генпрокурорів 
  ·  Бюджет готовий до підвищення зарплат 
  ·  Експертиза під грифом "таємно" 
  ·  Київ не буде вибачатися за Волинь? 
  ·  КРАЄВИД 
Поступ у світі
  ·  Польський уряд розколовся 
  ·  Чергова поразка соціал-демократів 
  ·  Втрати "Аль-Каїди" 
  ·  Естонія без росіян 
  ·  Чехи нарешті визначилися 
  ·  Війна через два дні? 
  ·  СВІТООГЛЯД 
Економіка у Поступі
  ·  Угода на 200 мільйонів 
  ·  Труба одна на двох 
  ·  Офшорних зон стало більше 
  ·  НОВИНИ ЕКОНОМІКИ 
  ·  kOROTKO 
art-Поступ
  ·  Доторк до внутрішнього кольору дозрілості 
  ·  Структура, фактура, фурнітура, культура... 
  ·  Магічні звуки фаталістичного відчаю 
Дати Поступу
  ·  Півстоліття від смерті Сталіна 
  ·  АРХІВАРІУС 
mandry Поступу
  ·  Японія широко розплющеними очима 
Листи у Поступ
  ·  МУЗЕЮ ВКАЗУЮТЬ НА ДВЕРІ... З ХРАМУ 
  ·  Ми не маємо за що вибачатися 
  ·  Звернення духівництва та представників інтеліґенції Львова 
sport-Поступ
  ·  Надія померла останньою 
  ·  Прихід футболу на українські стадіони 
  ·  СПОРТ-KOROTKO 
Пост-Faktum
  ·  Леопільське марцювання 
  ·  КАЛЕНДАР 

Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії
ШОВБІЗУА: Новини шоу-бізнесу

Партнери
 
Новобудови Львів
 
 
Суспільно-гуманітарний консорціум "Генеза"
 
 
Центр політичних досліджень
 
   
Філософський факультет ЛНУ
 
Комп'ютерний експерт: новини високих технологій   
Інтерактивні технології громадянської освіти
 
Стиль, музика і кіно   
Суспільно-гуманітарні студії
   
Науковий всесвіт
 
   
Незалежний культурологічний журнал Ї
 
   
   

Галицький інтелектуальний сепаратизм
   
 
   
Реклама
 
   
МЕТА - Українська пошукова система