Поляки міняють своїх героїв на американських пілотів
Поляки готові відмовитися від слова "героїчно" в написі на центральній плиті польських військових поховань Личаківського цвинтаря і погоджуються на такий варіант тексту: "Невідомим польським воїнам, полеглим за Польщу у 1918-1920 рр.", що його колись затвердила Львівська міська рада. Натомість польська сторона просить українців погодитися встановити на Личакові пам'ятник американським пілотам і французьким піхотинцям. Про це українського прем'єр-міністра Віктора Януковича на початку цього тижня повідомили голова Бюро нацбезпеки Польщі Марек Сівец і генеральний секретар Ради охорони пам'яті, боротьби та мучеництва Польщі Анджей Пшевознік, що перебували з візитом в Україні.
А львів'янам цю новину переповів відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увіковічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій Віталій Казакевич, який взяв участь у вчорашньому засіданні Комісії з військових поховань при Львівській міській раді. Учасники цієї комісії -- а це депутати міської ради, представники виконкому, музею "Личаківський цвинтар" та громадськості -- кажуть, що таке, доволі несподіване, бажання поляків поступитися своїми вимогами як компроміс трактувати не варто -- поляки радше просто погоджуються з частиною рішення, що його раніше прийняла Львівська міська рада.
Нагадаємо, що саме через те, що текст напису на центральній плиті польських військових поховань ніяк не могли узгодити, відкриття меморіалу на Личаківському цвинтарі перетворилося у перманентний українсько-польський скандал. Востаннє ця проблема загострилася торік улітку, коли український та польський президенти, попередньо домовившись між собою, оголосили дату урочистого відкриття польських військових поховань на Личакові. Однак львів'яни були, як і раніше, проти того, щоби визнавати польських вояків "героїчно загиблими", а від будь-якого іншого формулювання відмовлялися поляки. Після гнівних заяв президента Польщі Алєксандра Кваснєвського в Києві почали було навіть думати про те, щоби музей "Личаківський цвинтар" підпорядкувати столиці, однак аж так далеко справа не зайшла. Впродовж кількох місяців на українсько-польському кордоні над цим працювала спеціальна комісія, до якої входили представники обох країн. Але й там спільної мови не знайшли.
І ось нарешті поляки вирішили поступитися. Щоби пам'ятник американським пілотам було побудовано, вони фактично готові відмовитися від решти своїх личаківських вимог. А от чи піде на це тепер українська сторона, стане відомо уже 10 березня. Саме цього дня у Львові зустрінуться голова Державної міжвідомчої комісії у справах увіковічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій Валерій Череп, голова Львівської облдержадміністрації Мирон Янків, міський голова Львова Любомир Буняк та Анджей Пшевознік.
»
КОНФЛІКТ
Сендак прагне сатисфакції
Голова Львівської обласної ради звинувачує голову обласної держадміністрації у зневазі
Мар'яна П'ЄЦУХ
"Я можу сісти за спільний стіл переговорів і співпрацювати з головою Львівської облдержадміністрації лише після того, як він переді мною публічно вибачиться. Також ЛОДА має врахувати наші вимоги щодо кадрового питання й припинити тиснути на обласних депутатів. І, думаю, вже час адміністрації визнати, що львівська обласна рада є самостійним представницьким органом влади",-- заявив учора голова Львівської обласної ради Михайло Сендак.
Мільярдером сьогодні бути досить складно... Світова економіка переживає не найліпші часи -- стверджує відомий американський журнал Forbes, який у четвер опублікував список найбагатших людей світу. Отож, нині 476 мільярдерам загалом належить 1,4 трильйона доларів, що на 141 мільярд доларів менше ніж минулого року.
Натомість у списку дев'ятий рік поспіль перше місце посідає 47-річний засновник та голова ради директорів Microsoft Corp. Біл Ґейтс. Його й далі вважають найбагатшою людиною земної кулі, якій належить 41 мільярд доларів. Однак і Біл не застрахований від катаклізмів світової економіки, оскільки його маєток, за даними журналу, зменшився на 10 мільярдів доларів, якщо порівняти з минулим роком.