Сьогодні, 14 жовтня, відзначають 72-у річницю створення Української повстанської армії. З цієї нагоди у Львові біля Меморіалу невідомому воякові УПА на Марсовому полі відбулася екуменічна панахида, підняття Державного прапора та урочисте покладання квітів. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.
«Ми сьогодні відзначаємо 72-у річницю заснування Української повстанської армії і віддаємо шану тим борцям, які полягли на полі бою за незалежність України. В рядах українських повстанців були і діти, які повинні бути героями України, які безпосередньо брали участь у національно-визвольній боротьбі.
Я закликаю усіх будувати Українську державу. Українська земля була, є і буде завжди нашою… Бажаю усім добра і злагоди, міцно взятися за руки і відстоювати нашу незалежну Українську державу», – привітав голова Товариства політичних в’язнів та репресованих Петро Франко.
Також сьогодні у Меморіальному музеї Романа Шухевича в Білогорщі для учнів зі Слов’янська і Краматорська провели «Відкритий урок історії: схід і захід разом». Зв’язкові Романа Шухевича Дарія Гусяк і Ольга Ільків розповіли про головнокомандувача УПА, а працівники музею провели екскурсію останньою штаб-квартирою Романа Шухевича.
Зв’язкова Романа Шухевича Ольга Ільків розповіла про те, що вона повинна була їхати на Донбас, приїхала до Львова, щоб попрощатися, але її заарештували. Вона також розповіла про своє ув’язнення, про те, як познайомилася із головнокомандувачем УПА.
Учням провели екскурсію музеєм, в якому показали, де останні два роки жив Роман Шухевич. Пізніше Дарія Гусяк та Ольга Ільків розповіли про головнокомандувача вже у приміщенні самого музею.
«Дарія Гусяк може багато цікавого розповісти, як за ними стежили, як переховувалися, як змінювали місце проживання», – зазначив директор Меморіального музею Романа Шухевича Володимир Каранда.
«Діти з Слов’янська і Краматорська ніколи не мали можливості поспілкуватися із борцями за незалежність України. Саме зв’язкові Шухевича є прикладом боротьби за волю. Доторкнутися до цієї історії є дуже важливо», – сказала представниця «Студентського братства» Уляна Ковальчук.
Загалом у Львові 14 жовтня під час заходів з нагоди 72-ї річниці утворення УПА охорону громадського порядку забезпечували майже 500 працівників міліції разом з представниками громадських формувань. Грубих правопорушень не зафіксовано, повідомляє ЗІК.
Урочистості розпочалися зі Святої Літургії в гарнізонному храмі Св. Петра і Павла ще о 10.00 ранку, де були присутні ветерани Української повстанської армії.У Львові вшанували воїнів УПА - відеосюжет 24 каналу
Протягом цілого дня у місті відбувалися різні дійства з нагоди відзначення знаменних дат, а саме: ритуал прийняття урочистої клятви першокурсниками Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Крут, який відбувся біля пам’ятника Т. Шевченку, покладання квітів до Меморіалу невідомому вояку УПА, Меморіалу армії на Личаківському цвинтарі та Меморіалу січовим стрільцям на Янівському цвинтарі.
О 19.00 біля пам’ятника В’ячеславу Чорноволу на вулиці Винниченка розпочалася піша хода з нагоди вшанування пам’яті вояків УПА. Участь у заході взяли майже 300 осіб, які пройшли через центральну частину міста до пам’ятника Степанові Бандері, де відбулося урочисте віче.
«Завдяки злагодженій роботі представників громадських формувань та міліції, грубих порушень громадського порядку допущено не було», – запевнили в міліції.
Тим часом Гал-інфо повідомляє, що у День створення Української повстанської армії Львовом вже традиційно, вп'яте, пройшов марш “Воля народам! Воля людині!”.
Понад тисячу активістів, що їх зібрав рух “Автономний опір”, члени якого декларують боротьбу з шовінізмом, імперіалізмом, капіталізмом і глобалізацією, пройшли ходою від пам'ятника В’ячеславові Чорноволу до пам'ятника Степанові Бандері. У руках учасники ходи тримали червоно-чорні стяги, подекуди – синьо-жовті. Дівчата-активістки роздавали охочим червоно-чорні стрічки. Лунали гасла “Путін – ****о!”, “Герої не вмирають!”, “Слава нації! Смерть ворогам!”.
За матеріалами ЗІКу. |