13 українців, мешканців Одеси, влада Кіпру примусово депортувала додому. Члени екіпажу одеського лайнера "Прімекспрес-Айленд" майже два роки перебували в корабельному ув'язненні в порту на Кіпрі.
Справа в тому, що ізраїльска фірма-винаймач "кинула" екіпаж, коли лайнер упродовж двох місяців перебував у морі, відмовившись платити як одеській фірмі, так і екіпажу. Іноземна частина екіпажу роз'їхалась, а українці залишилися відстоювати свої права.
Після 20 місяців очікування страйкарів запросили зійти на берег, мовляв, зробити фото на нові перепустки. Однак їх забрали до імміграційної поліції і закували в кайданки. Тих, хто чинив опір, за словами очевидців, побили. Згодом усіх депортували в Одесу.
Після прибуття на батьківщину обурені члени екіпажу звернулися в Чорноморську транспортну прокуратуру, однак відповіді поки що на їхні вимоги не надходило.
Сьогодні невідомою залишається і доля одного з членів екіпажу. Його ще на Кіпрі в кайданках вивели з салону і до цього часу рідним нічого невідомо про долю моряка.
Голова Федерації морських профспілок Микола Панський звернувся до уповноваженої Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової з проханням посприяти у відновленні справедливості, однак поки що відповіді немає.
»
ПРОЕКТ
Як повернути борги вчителям
Дмитро САВА
Днями народний депутат України, член фракції "Наша Україна" Тарас Чорновіл підготував новий законопроект "Про визнання державним боргом зобов'язань згідно абзаців 8-10 частини 1 статті 57 Закону "Про освіту" та механізми обслуговування й повернення боргу".
Кабінет Міністрів України у розпорядженні від 24 лютого визнав незадовільною роботу центральних та місцевих органів влади по виконанню законів України, актів і доручень президента України та Кабінету Міністрів.
Розпорядженням уряду заступнику держсекретаря Мінфіну Мярковському і заступнику дерсекретаря Мінекономіки Уманському оголошено догани за невиконання доручень президента та низьку ефективність контролю за виконанням президентських рішень. Догану також оголошено Максимову, директору "Укравіатрансу", за низьку ефективність контролю за виконанням покладених на його структуру завдань. За недотримання строків виконання завдань до відповідальності притягнуто також голову Держкоменергозбереження Шульгу та його заступника Жовтянського.
До цікавого повороту дійшли події в Черкасах, де на днях міська рада відправила у відставку міського голову Анатолія Волошина. За її рішенням, до проведення виборів міського голови, його обов'язки виконуватиме секретар міськради Анатолій Джоболда.
Пікантність ситуації полягає в тому, що його, члена СДПУ(о), спільно обрали депутати від опозиції й СДПУ(о). Це рішення прийнято після того, як 45 із 52 депутатів міської ради проголосували за відставку діючого міського голови Анатолія Волошина, обраного від блоку "За єдУ".
Обіцяні шахтарями акції протесту таки відбудуться, і до страйкарів-донеччан долучаться гірники Луганської області. Поки що невідомо, чи об'єднаються шахтарі з політичними "протестантами" 9 березня, адже основна причина їхніх страйкових акцій -- незгода з вугільною реформою, яку запропонував уряд.
Журналісти країн СНД, в тому числі й України, як представники небезпечної професії, зможуть тепер вчитися захищати себе за підручником. Міжнародна федерація журналістів планує перекласти російською мовою посібник з безпеки журналістів -- "Гарячі новини: посібник з безпеки журналістики". Книгу буде розповсюджено на всій території колишнього Радянського Союзу.
На місячне утримання українського батальйону радіаційного, біологічного та хімічного захисту в разі його направлення в Перську затоку знадобиться в середньому $1 мільйон, повідомив начальник військ РХБ-захисту Збройних сил України Віктор Литвак. Зарплата військовослужбовців батальйону може скласти від $600 до $1000 на місяць у залежності від інтенсивності виконання завдань. У разі виконання спецзавдань з дезактивації й дезинфекції зарплата може зрости вдвічі, відзначив Литвак.