BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Тема Поступу.    Точка зору.    Епістолярний Поступ.    Калейдоскоп Поступ.    Спорт-Поступ.    Пост-Фактум.    Кримінал.    КуПол: Новини.    Сьогодні у світі.    postup.in.ua.   
  Цитата Поступу
 
16 травня 2014 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  15:4 07-08-2020 -   Львівські освітяни готуються до традиційного початку навчального року  
  12:31 07-08-2020 -   Російській співачці "Глюкозі" на 3 роки заборонили в'їзд в Україну  
  15:10 04-08-2020 -   23 ОТГ на Львівщині матимуть своїх поліцейських  
  15:10 04-08-2020 -   На Львівщині скасували обов'язкові медогляди для учнів та вчителів  
  9:42 04-08-2020 -   На Львівщині скасували обов'язкові медогляди для учнів та вчителів  
Україна
  13:5 10-08-2020 -   Зеленський закликав білорусів перейти від насильства до діалогу  
  22:38 09-08-2020 -   За Лукашенка проголосували майже 80% виборців – національний екзит-пол. У Білорусі почалися сутички та затримання  
  14:42 08-08-2020 -   "Батьківщина" висуває свого кандидата в мери Києва  
  14:42 08-08-2020 -   Коронавірус в Україні: знову антирекорд, 1489 випадків  
  11:20 07-08-2020 -   За добу на COVID захворіли 103 дитини, стало багато складних випадків  
Світ
  13:28 10-08-2020 -   Лукашенко назвав протестуючих білорусів вівцями  
  13:5 10-08-2020 -   Тихановська вважає, що перемогла на виборах президента Білорусі, і хоче мирної передачі влади  
  13:4 10-08-2020 -   Штаб Тихановської не визнає підсумки виборів від ЦВК  
  13:4 10-08-2020 -   Прем’єр Польщі закликає до позачергового саміту ЄС через ситуацію в Білорусі  
  13:4 10-08-2020 -   ЦВК Білорусі озвучила свіжі результати виборів    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Епістолярний Поступ  » 

___________________________________________________________________________

Лист із Заходу на Схід
Леся БАЛУЦЬКА, ПОСТУП
 
Нещодавно один мій знайомий із Донецька, з яким я веду вже тривалий час виключно ділову переписку, свідомо уникаючи питань на злободенні, конфліктні та болючі теми, таки напряму запитав мене, яке у Львові ставлення до подій на Донбасі і чи, бувало, не має такого як, скажімо, у Дніпропетровську та Кіровограді, де мешканці Донецька та Луганська сприймаються як «люті вороги»? Очевидно, що висловлювати одну- єдину позицію, носіями якої можуть бути певні категорії осіб, чи мешканці певного регіону, зокрема й Львова, я не беруся. Однак кілька, як на мене, основоположних фраз я все ж таки відписала. І тривалий час ухиляння від розмови на подібну тематику вилилися, в результаті, у довгий лист.

Україна

Отже, почала я з того, що певний час була за межами України і лише минулого тижня повернулася. Відтак події від середини квітня і до початку травня дізнавалася в режимі онлайн та з окремих інформаційних повідомлень в Інтернеті, що теж, ймовірно, мало вплив на моє сприйняття і бачення ситуації в Україні, яку я віднедавна все ж почала сприймати дещо по-іншому. В основному, що стосується поділу на «ворог» - «друг» (хоча і раніше я її так однозначно ніколи не сприймала). Можливо тут до уваги варто взяти і мою певну інформаційну обмеженість, чи радше дозованість, що теж дуже важливо для бачення ситуації не через емоції та внутрішні реакції на неї, які здатні згодом вириватися на зовні не завжди у позивному світлі, але й більш усвідомлено та раціонально, крізь певний спектр теоретичних знань можливих варіатів розвитку подій, з різних точок зору та із застосуванням різних підходів.

Тож за таких умов варто, очевидно, усвідомити, що в Україні сьогодні, надто у південно-східних її регіонах, відбулися та продовжують відбуватися більш глибинні процеси, ніж просто внутрішньодержавний конфлікт, ворожнеча між представниками окремих регіонів та національних ідей чи мовних ідентичностей, а також диверсійно-терористичне втручання із-зовні, що має наслідком явні військові дії вже всередині. Події, що розпочалися і тривають в Україні, своєю масштабністю виходять далеко поза її межі і вже відбуваються не просто на рівні цілої держави, а на рівні мультидержавному, коли, у здавалось, локальний конфлікт, опосерредковано втягнута велика кількість сусідніх держав і їхня позиція у цій ситуації теж, значною мірою є визначальною. Відтак з якої площини дивитися на цю, на перший погляд, льокальність, яка сьогодні зосередилася у гарячій точці України – на сході, такі погляди, думки, прагнення до дій чи бездіяльності, емоції та почуття, будуть превалювати.

Якщо це рівень: «людина-людина», то, ясна річ іноді порозуміння взагалі може не бути, навіть більше - може з’являтися давно тамована аргесія, яка останнім часом аж зашкалює й, таке враження, витає у повітрі. На емоційному рівні, в міру певних розхитувань і нестабільності – ясна річ, що панують відповідні настрої як на заході, так і на сході. Дивує, щоправда, і навіть бентежить, одна річ: звідки у людей зі східних регіонів України (а також окремих північних та південних) стільки неприязні, нетерпимості та подекуди навіть ненависті до всього українського? Адже тривалий час живучи на певній території з її мовною, культурною, звичаєвою спадщиною, наскільки б скупо вона не проявлялася, а тим паче, маючи громадянство цієї держави, як на мене, просто таки неможливо не ідентифікувати себе, бодай частково, з цією державою, не відчувати себе її частинкою. Чи може я помиляюся… Відтак звідки така різка зміна векторів: від прийняття своєї батьківщини аж до повного відречення від неї? І все це на фоні впертої, практично непериминаючої риторики про захист російської мови та її носіїв, їхньої культурної приналежності.
Якщо ж подивитися на ситуацію більш цілісно, охоплюючи свідомістю ймовірну необхідність саме таких процесів (наскільки би це не звучало безглуздо), які зараз відбуваються в Україні, - принаймні тоді вщухають емоції обурення та супротиву і з’являється хоча б елементарна ясність, яка дає змогу не падати у відчай та не ширити нетерпимість і злобу. А також і перестати боятися тим новим непереборним страхом, навіяним неоголошеною війною, провадженою в державі. Страх цей проявляється в найбільш неочікувані моменти, наприклад тоді, коли у небі нижче ніж зазвичай пролітає літак, а ти не згадуєш, що перебуваєш неподалік аеропорту, а напруживши тіло, автоматично мружиш очі, боячись можливого повітряного обстрілу. Хоча ні… цей страх таки не подолати і не переоцінити жодними підходами.

Як я вже казала, не можу, та і не беруся репрезентувати думку львів’ян, створюючи якийсь певний усталений образ підходів, бачень та розумінь ситуації на сході України, в тому числі й з поваги до кожного окремого бачення чи навіть його відсутності. Проте в колі людей, з якими мені доводиться спілкуватися, серед моїх близьких і дальших знайомих Донбас однозначно не сприймають як ворогів. Просто існує чітке розуміння того, що на все є свої причини: історичні, інформаційні, соціально-економічні, ті, які назрівали роками і нарешті знайшли місце для вивільнення і через які певні люди себе поводять саме так, а не інакше. Плюс, чітка присутність там російської сторони, яка спричинила, каталізувала і продовжує загострювати всі ці процеси, зумовлює відповідне ставлення і можливість відсіювати зерно від полови й розрізняти реальну позицію мешканців сходу від тієї, яка виникає під дулами автоматів. Хочеться вірити, що це не самообман.

Україна

Є також розуміння, що значна частина людей дуже сильно потерпає від цього і тоді стає ще більше прикро. Тож, навпаки, існує підтримка львів’янами тих людей зі сходу, які такої підтримки і допомоги потребують і відбувається це теж на різних рівнях: моральному, психологічному, фізичному, матеріальному. У пресі таку інформацію часто висвітлюють. До Львова зараз дедалі частіше приїздять цілими сім’ями дюди із східних регіонів України, оскільки бояться за своє життя, життя та подальшу долю своїх рідних, у пошуках можливості жити спокійно. Їм допомагають львівські волоньери. При цьому, це вже друга хвиля, адже перша була одразу після окупації Криму.

Ясна річ, що хочеться миру і злагоди для своєї держави. І якщо раніше про такі речі говорилося радше для годиться, то в нинішніх умовах питання миру актуальне як ніколи. І українці - мирні люди, дуже важко сьогодні переживають цю ситуацію, яка постала одразу після трагічних подій Майдану. Адже, позбуваючись свого внутрішнього ворога, ціною життя сотень людей, Україна в ту ж хвилину опинилася перед обличчям зовнішнього, який з цинічною усмішкою на вустах окупував частину її території та засіяв розбрат і кровопролиття на інших її територіях.

Однак нічого не буває безпричинно. І ці причини можна пояснювати з точки зору історії, політики, геополітики, економіки, теорії систем, протікання певних еволюційних процесів та їх стадіальності, розстановки політичних сил, незлагодженості інтересів та навіть небажання досягти цієї злагодженості, адже в умовах, коли переслідуються діаметрально протилежні, навіть антагоністичні цілі, дійти згоди вкрай нелегко, практично неможливо. Кожен із цих процесів, ясна річ, можна детально розписати. І вже в такому випадку зменшується бажання до наклеювання ярликів, на кшталт – «друг»- чи «ворог», надто, якщо подібні оцінки навіяні нинішньою неоднозначною інформаційною політикою.

Іноді складається враження, що Україна стала інструментом у врегулюванні більш глибинних конфліктів та непорозумінь. І це відбувається не просто на рівні однієї, двох чи кількох сусідніх держав, а на рівні їх генетичної пам’яті, генетичної пам’яті їхніх народів. Окрім цього, не варто також забувати про генетичну пам’ять власне українців різних регіонів, їхнє історичне минуле, яке з плином часу, хоч і віддаляється, проте, нікуди не зникає, а навпаки посилються, в міру намагання не дивитися у його бік. Адже, те, що ми відкидаємо і на що заплющуємо очі – ще більше прагне себе проявити. Якимось чином все це актуалізувалося в нинішніх умовах, все це наклалося одне на одне і залишається тільки сподіватися, що цей пазл, який для чогось таки витворився, в результаті складеться в яскраву цілісну картину, а не розлетиться на шматки.
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Південно-східні події в Україні стають буденністю, незважаючи на тривання військових дій і продовження сепаратистських акцій 
Погляд
  ·  Обаму закликають "вкоротити кігті" Росії: є один спосіб 
Поступ у Львові
  ·  Атака на Сех наразі виявилася безуспішною 
Поступ з краю
  ·  Кримські татари: напередодні сумної дати в умовах окупаційного режиму 
  ·  В бюро переводов справятся с любой задачей 
Поступ у світі
  ·  Штурм заводу у В'єтнамі закінчився загибеллю десятків людей 
  ·  Sheikh Saud Meets With the Canadian Consul General in Dubai 
  ·  Путешествуем по Греции на машине! 
Тема Поступу
  ·  Електоральної поведінка на травневих виборах: раціональний вибір чи тимчасова симпатія? 
Точка зору
  ·  Меркель розповіла про погляди Путіна, старе мислення Росії і допомогу Україні 
Епістолярний Поступ
  ·  Лист із Заходу на Схід 
Калейдоскоп Поступ
  ·  Мониторинг социальных сетей на благо бренда 
  ·  Хорошие специалисты и качественные материалы – слагаемые профессионального ремонта ванной комнаты 
  ·  Аккумулятор Sony обязательно отработает полный ресурс 
  ·  SEO-специалисты широкого профиля 
  ·  Винтовые сваи – надежный фундамент для трудной почвы 
  ·  Получение лицензии на противопожарную деятельность 
Спорт-Поступ
  ·  Тріумф Реброва 
  ·  Спортивные товары на все случаи жизни 
Пост-Фактум
  ·  В Італії відкрився пляж для собак 
  ·  Интернет казино позволяют зарабатывать в формате игры 
  ·  Утепление стен и фасадов на благо зданиям и жильцам 
Кримінал
  ·  Играя на деньги в онлайн казино, можно сорвать джекпот 
  ·  Гі Лаліберте вважає, що став жертвою шахраїв в онлайн покері 
КуПол: Новини
  ·  Казино Вулкан: играть – одно удовольствие 
  ·  Облицовочный кирпич – для отделки фасадов, заборов, для ландшафтных работ 
  ·  Разборка иномарок в Санкт-Петербурге 
  ·  Автомобили МАЗ соответствуют европейским стандартам 
Сьогодні у світі
  ·  Канген вода – идеальный вариант для оздоровления организма 
  ·  Транкинговые и конвенциальные системы радиосвязи: особенности, возможности, преимущества 
  ·  Скільки заробляють ріелтори? 
postup.in.ua
  ·  Интернет магазин – оптимальный способ покупки постельного белья 
  ·  Автомобильные перевозки негабаритного груза