BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Тема Поступу.    Точка зору.    Психологічний Поступ.    Калейдоскоп Поступ.    Спорт-Поступ.    Пост-Фактум.    Кримінал.    КуПол: Новини.    Сьогодні у світі.    postup.in.ua.   
  Цитата Поступу
 
22 квітня 2014 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  14:23 08-12-2020 -   На Львівщині звільнили вчительку, яка вдарила учня-грубіяна  
  14:16 08-12-2020 -   Головою Львівської районної ради обрали представника "ЄС" Андрія Сулима  
  14:15 08-12-2020 -   Наступного тижня у Львові почнуть працювати будиночки різдвяної торгівлі  
  14:15 08-12-2020 -   Головним військовим комісаром Львівщини призначили Дмитра Боброва з Одеси  
  12:16 22-11-2020 -   В 11 містах України проходить другий тур виборів міських голів  
Україна
  12:24 27-01-2021 -   "Нафтогаз" оприлюднив лютневу ціну на газ: вона нижча рекомендованої  
  12:23 27-01-2021 -   "СН" опустилася на четверту сходинку, а ОПЗЖ - лідер  
  12:23 27-01-2021 -   Рада підтримала закон Зеленського про референдум  
  9:50 09-12-2020 -   "Динамо" перемагає команду Реброва і буде грати в плей-офф Ліги Європи  
  13:3 08-12-2020 -   У Раді зареєстрували законопроєкт про відновлення роботи НАЗК  
Світ
  12:24 27-01-2021 -   "Батьківщина" ініціює референдуми з п'яти питань  
  12:24 27-01-2021 -   Проєкт рішення ПАРЄ пропонує відмовитися від санкції щодо Росії  
  12:23 27-01-2021 -   Байден з Путіним у своїй першій розмові обговорили Україну й Навального  
  9:47 09-12-2020 -   У ЄС домовились про реформу системи для видачі шенгенських віз  
  11:18 01-11-2020 -   Останні новини 11:14 ( 1.11.2020) В історичній частині Квебеку зловмисник напав на людей, є вбиті й поранені    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Точка зору  » 

___________________________________________________________________________

Несвідома нація або держава без мрії
В. ХОМЕНКО, для ПОСТУПУ
 
Україна – це країна можливостей і перспектив, де кожен може віднайти своє місце в житті, відчувати себе комфортно, мати можливості для власного розвитку та існування. Саме ці слова хоче почути кожен пересічний українець, який колись жив або на даний момент живе на території України. Кожний свідомий громадянин хоче пишатися своєю країною та бачити її в колі найрозвинутіших країн Європи та світу. Проте часто, а в Україні і більше того, реалії людського повсякденного життя не можуть співпадати з мріями та бажаннями кожного з нас. Чому дані процеси характерні саме для України і чи є в нашої держави перспектива еволюції та постійного поступу в різних галузях економіки, політики та права?

В світлі останніх подій, варто зазначити, що Україна – це не просто держава, яка вимушена постійно перебувати на межі економічного дефолту, а як наслідок ресурси для свого життя шукати в кишенях найближчих сусідів. Це насамперед країна, в якому на даний момент, не просто не можливі будь-які перспективи розвитку, а відсутні будь-які стимули для цього. Відповіді на дані запитання насамперед варто завжди шукати в собі і у власних діях. Найбільша проблема України – це свідомість її громадян, незалежно від того на якому щаблі державно-владних повноважень вони перебувають.

Думка громадян нашої країни вкрай специфічна, а саме намагання знайти винного серед тих, хто в чомусь перевершив або випередив тебе. Саме ця проблема є однією з найбільших перепон як внутрішнього розвитку кожного так і розвитку держави, а як наслідок і її провідних інститутів. Які ж причини призвели до такої суттєвої різниці між свідомістю пересічного українця і європейця?

Причину варто шукати в історії, а саме в ідеологія СРСР, його економічній та соціальній політиці, яка сповідувалася віками. Людина, як і будь який-біологічний механізм, потребує ресурсів для власного існування та функціонування. Дані ресурси українці постійно віднаходили в державному лоні, а саме різного роду пільгах та соціальних виплатах. Вся система даних виплат базувалася виключно на державному бюджеті та його можливостях. Таким чином у свідомості людини відбувся злам, а як наслідок і поступовий перехід від власних перспектив та можливостей виключно до життя за рахунок державних виплат. Україна як одна з правонаступниць СРСР перебрала на себе і дані недоліки та постулати. Звісно, на початку існування даний процес був зрозумілим та необхідним, оскільки інших шляхів для виходу з кризи, яка наближалася знайдено не було. Проте, це мали б бути тимчасові заходи та дії, якими б держава остаточно могла сформувати власний, самостійний механізм функціонування державного апарату, не подібний на попередній.

23 роки минуло, а радянська система і досі характерна для незалежної України. Все ті ж принципи та ідеали і є формотворчими механізмами державного апарату як в економічній та соціальній сфері. В той час, коли більшість розвинених країн Європейського Союзу переходили на нові економічні та політичні стандарти, Україна перебувала у позиції стагнації та консервації основних інститутів громадянського суспільства. Таким чином протягом досить тривалого часу і формувався механізм взаємодії людини та держава, в межах якого держава виступала виключно як елемент збагачення та підтримки. Дана ситуація є характерною як для рядових членів нашої держава, так і для політичної еліти. Таким чином відбувалося виродження національного потенціалу України, її можливостей та перспектив.

Період листопаду 2013 року виявися кінцевою точкою виродження сутності держави. Переважна більшість громадян України повстали проти такого механізму функціонування держави, згідно якого апарат влади поставав не апаратом розвитку, а органом репресій. У даному випадку варто говорити про певного роду злам свідомості, коли українець вже не просто намагався лише отримати щось від держави, він намагався їй допомогти. Методи для цього, згідно сучасних європейських норм, можна вважати вкрай специфічними, а саме процес позбавлення влади її повноважень шляхом поступового відлучення її від апарату фінансування та збагачення. Основні можливості української влади крилися саме у її фінансах. Таким чином вона могла спонсорувати різноманітні антигромадські програми та протести. Наслідком відлучення влади від апарату фінансування стала її поступова деградації, а пізніше і відторгнення від держави.

Революційні події в Україні вселили у свідомість громадян віру, що потрібно працювати на благо держави, адже Україна повинна стати гордістю її населення і одночасно його опорою. Проте віра не завжди є основою життя для всіх, а насамперед для громадян перед якими стоять лише ідеали щасливого майбутнього та братського єднання з пострадянськими країнами. Зрозуміло, що основні проблеми криються в свідомості даної частини населення, яка вибудовувалася роками шляхом засилля чужих ідеалів та іншої державності. Основні проблеми свідомості знов ж таки криються у його соціально-економічній підсистемі.

По-перше, державою у розумінні Південного Сходу України є механізм здійснення різного роду виплат (пенсій, стипендій, різноманітних допомог нужденним), а аж ніяк не економічне співтовариство, засноване на принципах розвитку та прибутку. Дана причина пов’язана саме з радянським минулим та відсутністю достатнього рівня освіченості, а як наслідок віра лише в механізм виплат, натомість інші механізми, такі як культури, освіти, нівелюються та втрачаються. Таким чином відбувається підміна понять, коли держава уособлюється лише з заробітком, фінансами та допомогою. Натомість на Західній Україні панують настрої тотальної віри у краще життя вже завтра, а пора б було зрозуміти, що держава будується не днями і навіть не роками, а життям багатьох поколінь, які покладають власні сили на щасливе життя нащадків.

По-друге, хибні ідеологічні позиції. Перш за все це стосується віри в те, що саме Радянський Союз зумів переламати хід історії протягом Другої світової війни натомість не отримавши нічого натомість. Таким чином весь світ постає постійно забов’язаним перед подвигом радянської армії. Тобто, фактично проявляється вже раніше згаданий комплекс, за якого не потрібно працювати на благо громади і держави, а лише перебувати в постійному очікуванню допомоги та різного роду фінансування. Також в даному аспекті варто згадати і про Західну Україну, а саме про її надмірну заідеологізованість та абсолютну віру в те, що лише жителі даної території зможуть призвести Україну до успіху. Дані причини і створюють надміру високий градус протистояння між різними регіонами України.

По-трет’є, варто згадати і про не актуальність сповідуваних ідей, адже всі вище події, які лежать в основі свідомості громадян відбувалися багато років назад і на даний момент вони не є затребуваними в світовому суспільстві. Тобто, в основі світогляду рядового європейця стоять ідеали економічного достатку держави, натомість світогляд частини України формує виключно ідея історичного характеру. Це призводить до наслідків, які всі можуть спостерігати в даний час, а саме регіональний розкол України на проєвропейськи налаштовані регіони та російський блок. В даному аспекті, варто зазначити про відповідність однієї частини України іншій, а саме те, що як одні так і інші будують свою позицію щодо держави виключно на поняттях пов’язаними з неактуальними ідеологіями.

По-четверте, віра українців у так званий закон розмежування суспільства, тобто поділ на надзвичайно багатих та надмірно бідних. Таким чином стимулу для подальшого розвитку у пересічного українця немає, а, отже, не існує навіть найменшої можливості щодо подальшого формування середнього класу, не лише посилаючись на економічні показники, а й на освітні чинники. Варто розуміти, що саме середній клас і формує державну як правовий та економічний інститут. Відсутність середнього класу призводить до виродження суті держави у владу багатих над бідними, впливових над пересічними людьми.

По-п’яте, не розуміння ролі звичайних політичних маніпуляцій у формуванні власного світогляду, тобто, пересічний українець не усвідомлює всього ступеня впливу, який політичні сили намагаються здійснювати на жителів країни. Як наслідок, безапеляційна віра виборців у своїх кандидатів, віра лише в те, що саме обраний кимось кандидат зможе привести країні до успіху, натомість інші ж кандидати прирівнюються до абсолютного зла. Таким чином, фактично у країні створюється як політична так і психологічна прірва зумовлена діями провідних політичних сил країни. Це виглядає насправді дивно, адже ті хто б мав об’єднувати країні лише її роз’єднують та спричиняють затяжні кризи. Проте, громадяни нашої країни повинні б були уже звикнутися з думкою, що вони лише ресурс у передвиборчих гонках можновладців, а як наслідок розвинути у собі почуття політичної гідності та громадянської активності.

На даний момент Україна по-справжньому постає дивної країною, в якій свідомість пересічних жителів формується не згідно об’єктивних чинників, а під впливом низки шаблонів та ідей, які не дають змоги розвиватися як рядовим громадянам так і країні в цілому. Прогрес можна зауважити лише у складовій громадянської активності, коли переважна більшість громадян відмовляються бути мовчазними спостерігачами і проявляють свою позицію щодо питань подальшого розвитку України. Саме цей фактор і варто вважати одним з основним чинників розвитку громадянського суспільства в Україні, проте до того часу поки не буде досягнуто належного рівня політичної свідомості кожним, починаючи від рядових трудівників закінчуючи бомондом нашої країни.

Стан сучасного розвитку у світобаченні українців прийнято вважати перманентною кризою, адже поки що не знайдено активних та ефективних механізмів для її трансформації та еволюції. Натомість посилена увага зосереджена лише на пошуках розколів суспільства на основі ідеологічної та регіональної приналежності.

В.Хоменко - студент 4-го курсу відділення політології Львівського національного університету імені Івана Франка
» 
Молодим політикам у нас дорога…
Петро ВИННИК, ПОСТУП
 
В українському парламенті засідають «найрізношерстніші» депутати: від поміркованих прагматиків, орієнтованих на ефективну законотворчість і до яскраво виражених радикалів, ба навіть екстремістів, для яких політика «чим гірше – тим краще» є цілком прийнятною й закономірною.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Післяженевська дійсність 
Погляд
  ·  Експерт оцінив загрозу вторгнення Росії на схід України і розповів, як боротися з бойовиками 
Поступ у Львові
  ·  Великдень у Львові: гаївки під дощем і обливання із електрошокером 
Поступ з краю
  ·  Байден у Києві підтримав Україну і полякав Росію 
Поступ у світі
  ·  Число загиблих на поромі «Севоль» зросла до 87 осіб 
  ·  Наше путешествие по Северному Кипру 
  ·  Музеи Израиля 
Тема Поступу
  ·  Тепер ми і є "русский мир" 
Точка зору
  ·  Несвідома нація або держава без мрії 
  ·  Молодим політикам у нас дорога… 
Психологічний Поступ
  ·  Встигнути! 
  ·  Видеорегистратор: базовые характеристики 
Калейдоскоп Поступ
  ·  Сантехника для ванной: основные виды смесителей 
  ·  Главное в дизайне интерьера – индивидуальный стиль 
  ·  Який планшет вибрати для дитини 
  ·  Мебель по индивидуальному заказу: учет ваших требований и дельных советов профессионалов 
  ·  Какие запчасти предпочтительнее: новые или б/у? 
Спорт-Поступ
  ·  Ребров здобув свою першу перемогу 
Пост-Фактум
  ·  США схвалили продаж порошкового алкоголю 
  ·  Программа «Номер Рулетки» позволит всегда быть в выигрыше 
Кримінал
  ·  Аренда квартиры во Львове: главные преимущества сервиса 
  ·  Реєстрація і ліквідація фірм та інші юрпослуги 
КуПол: Новини
  ·  Автовыкуп в Москве – оперативно и легально 
  ·  Що в афіші, на день прийдешній? 
  ·  Элитные подарки: эксклюзивно и дорого 
  ·  Покупка джазовок: чем руководствоваться? 
Сьогодні у світі
  ·  Стоматологические материалы для успешных дантистов 
  ·  Диски, шины, аккумуляторы онлайн 
  ·  Посуточная аренда квартир: почему туристы все чаще выбирают такой вариант проживания в чужом городе 
  ·  Автомобильная аптечка: основные особенности 
postup.in.ua
  ·  Лицензированный антивирус Касперского 
  ·  В справочнике Rlsnet.ru только лицензированные лекарства 
  ·  Кондиционеры требуют регулярной заправки 
  ·  Главные «представители» активного сетевого оборудования 

Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії
ШОВБІЗУА: Новини шоу-бізнесу

Партнери
 
Новобудови Львів
 
 
Суспільно-гуманітарний консорціум "Генеза"
 
 
Центр політичних досліджень
 
   
Філософський факультет ЛНУ
 
Комп'ютерний експерт: новини високих технологій   
Інтерактивні технології громадянської освіти
 
Стиль, музика і кіно   
Суспільно-гуманітарні студії
   
Науковий всесвіт
 
   
Незалежний культурологічний журнал Ї
 
   
   

Галицький інтелектуальний сепаратизм
   
 
   
Реклама
 
   
МЕТА - Українська пошукова система