BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Поступ економіки.    Банк у Поступі.    Історія у Поступі.    art-Поступ.    Листи у Поступ.    sport-Поступ.    Пост-Faktum.   
  Цитата Поступу
Сію, сію, посіваю, З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося.
 
18 лютого 2003 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  15:4 07-08-2020 -   Львівські освітяни готуються до традиційного початку навчального року  
  12:31 07-08-2020 -   Російській співачці "Глюкозі" на 3 роки заборонили в'їзд в Україну  
  15:10 04-08-2020 -   23 ОТГ на Львівщині матимуть своїх поліцейських  
  15:10 04-08-2020 -   На Львівщині скасували обов'язкові медогляди для учнів та вчителів  
  9:42 04-08-2020 -   На Львівщині скасували обов'язкові медогляди для учнів та вчителів  
Україна
  10:1 11-08-2020 -   В Україні – 1 158 нових хворих на COVID, Одещина – друга за приростом  
  13:5 10-08-2020 -   Зеленський закликав білорусів перейти від насильства до діалогу  
  22:38 09-08-2020 -   За Лукашенка проголосували майже 80% виборців – національний екзит-пол. У Білорусі почалися сутички та затримання  
  14:42 08-08-2020 -   "Батьківщина" висуває свого кандидата в мери Києва  
  14:42 08-08-2020 -   Коронавірус в Україні: знову антирекорд, 1489 випадків  
Світ
  10:1 11-08-2020 -   Тихановська виїхала з Білорусі у Литву  
  10:1 11-08-2020 -   У Google створили мапу мітингів у Мінську  
  13:28 10-08-2020 -   Лукашенко назвав протестуючих білорусів вівцями  
  13:5 10-08-2020 -   Тихановська вважає, що перемогла на виборах президента Білорусі, і хоче мирної передачі влади  
  13:4 10-08-2020 -   Штаб Тихановської не визнає підсумки виборів від ЦВК    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Банк у Поступі  » 

___________________________________________________________________________

Кредит Банк (Україна) - інститут суспільної довіри
 
Степан Кубів, голова правління АТ ''Кредит Банк (Україна)''
АТ "Кредит Банк (Україна)" є одним із найстаріших комерційних банків України і був зареєстрований ще Державним банком колишнього СРСР 14 травня 1990 року під назвою "Західно-Український Комерційний Банк". Зміна назви на АТ "Кредит Банк (Україна)", яка відбулася у 2002 році, пов'язана із необхідністю ідентифікації Банку як фінансової установи із стратегічним капіталом одного із найбільших у Польщі банків Kredyt Bank S.A. Через свого польського інвестора Банк увійшов до складу відомої у Європі міжнародної банківсько-страхової групи KBC із штаб-квартирою у м. Брюссель (Королівство Бельгія).

Входження польського фінансового капіталу до АТ "Кредит Банк (Україна)" є найзначнішим проектом у сфері польсько-українського економічного співробітництва за увесь час незалежності України. На сьогодні польський Kredyt Bank S.A. є власником 66,7% акцій АТ "Кредит Банк (Україна)", ще 28,3% акцій належить Європейському банку реконструкції та розвитку -- одному із найбільших інвесторів в економіку країн Східної та Центральної Європи, що також є найбільшою інвестицією цієї міжнародної організації у фінансовий сектор України. Загальні інвестиції іноземних інвесторів у АТ "Кредит Банк (Україна)" протягом 1999-2002 років склали 29 675,9 тис. євро. Статутний фонд Банку зріс за 2002 рік на 91,2% і складає на сьогодні 143 549,5 тис. грн., що дозволяє за величиною статутного фонду займати п'яте місце серед 182 банків, унесених до Державного реєстру банків України.

Довіру іноземних інвесторів до АТ "Кредит Банк (Україна)" засвідчує той факт, що інвестори вклали свій капітал в український банк лише через декілька місяців після приголомшливої світової фінансової кризи 1998 року, всупереч глобальній тенденції виведення іноземними інвесторами своїх інвестицій з економік країн, які розвиваються. В Україні наслідком фінансової кризи стала стагнація ринку корпоративних цінних паперів, реструктуризація державних боргових зобов'язань, вивід частини іноземних інвестицій із фінансового ринку, у т.ч. із банківської системи.

Сьогодні АТ "Кредит Банк (Україна)" є найбільшим комерційним банком -- юридичною особою не лише на території Львівської області, але й усієї Західної України. Значення Банку для західного регіону України об'єктивно ілюструється часткою АТ "Кредит Банк (Україна)" у загальних показниках банківських установ окремих областей. Показник питомої ваги Банку у загальній сумі кредитів суб'єктам господарювання станом на грудень 2002 року складав: у Тернопільській області -- 27%, у Хмельницькій області -- 16%, у Волинській області - -14%, у Львівській області -- 13%. На Львівщині, де працюють установи понад 30 комерційних банків (переважно філії київських та східноукраїнських банків), частка АТ "Кредит Банк (Україна)" складає: за коштами на рахунках юридичних осіб -- 21%, за вкладами населення -- 20%.

Вагоме місце посідає АТ "Кредит Банк (Україна)" і на загальноукраїнському фінансовому ринку. За рейтингом Асоціації українських банків АТ "Кредит Банк (Україна)", за підсумками 2002 року, знаходиться на 8-му місці за вкладами населення, 14-тих місцях -- за показниками величини чистих активів, балансового капіталу та кредитно-інвестиційного портфелю. Частка Банку на національному банківському ринку відповідно до згаданого рейтингу складає за більшістю показників близько 1,5%-1,8%, а за вкладами населення наближається до 3%. У 2002 році, згідно з рейтингом найкращих топ-менеджерів України, складеним "Українською інвестиційною газетою", Голова Правління АТ "Кредит Банк (Україна)" п. Кубів С.І. посів 16-те місце у рейтингу найкращих банкірів України.

Важливою рисою АТ "Кредит Банк (Україна)" є розгалужена філійна мережа, якою може похвалитися небагато українських банків. На сьогодні філійна мережа Банку складає 18 філій та 30 безбалансових відділень і покриває більшість регіонів України, включаючи Автономну Республіку Крим. Банк цілеспрямовано реалізує програму щодо подальшого розвитку власної мережі -- так, у 2002 році були відкриті Рівненська та Друга Львівська філії, відділення у Львові, Харкові, Хмельницькому, Миколаєві, Ужгороді, Жидачеві (Львівська обл.). У 2003 році Банк планує відкрити не менше 10 нових відділень, а також декілька філій, причому основна увага буде приділена розвитку Банку в областях Східної України, а також Києві та Львові. На фоні загальної тенденції до перенесення головних офісів українських банків до Києва, АТ "Кредит Банк (Україна)" був і залишається Львівським банком, бере активну участь у комунальних програмах, розвиває всебічну співпрацю з обласною та міською владою, зокрема, прокредитував придбання газу для потреб міста Львова перед початком опалювального сезону на загальну суму понад 2,1 млн. грн. Нещодавно у рамках конкурсу "Галицький лицар" Банк був визнаний "Найкращим банком Галичини", а у 2001-2002 роках банк двічі визнавався переможцем у номінації "Інвестор року".

АТ "Кредит Банк (Україна)" як український банк, який назавжди прийшов на вітчизняний фінансовий ринок, із відповідальністю ставився торік і до своєї соціальної місії, яка полягає у створені нових робочих місць та зростанні обсягів відрахувань до бюджетів різних рівнів та цільових фондів, оскільки саме ці кошти є основним джерелом фінансування соціальних програм у державі. Протягом 2002 року загальна сума коштів, сплачених Банком у вигляді податків і зборів до бюджету і державних цільових фондів, сягнула 15,3 млн. грн., у тому числі 3,9 млн. грн. -- податку на прибуток. За січень 2003 року лише за податком на прибуток Банком нараховано 1,2 млн. грн.

Уважаючи себе насамперед Львівським банком, АТ "Кредит Банк (Україна)" свідомо перейшов до централізованої сплати податків і зборів по місцю реєстрації юридичної особи, тобто практично всі податки, які нараховуються Банком та його регіональними підрозділами, сплачуються саме на Львівщині.

Крім завдань поповнення державного і місцевого бюджетів, АТ "Кредит Банк (Україна)" протягом всієї своєї діяльності постійну увагу приділяв благочинній діяльності. Основними напрямками застосування зусиль Банку у цій сфері стали допомога дитячим будинкам (сиротинцям) та підтримка культурно-мистецьких заходів, насамперед, пов'язаних із відродженням та розвитком національних та європейських традицій.

АТ "Кредит Банк (Україна)", передовсім його керівництво, бере активну участь у удосконаленні законодавства України, розробленні проектів та обговоренні нових законодавчих та нормативних актів різних органів державного управління. Особливо слід відзначити участь Голови Правління п. Кубіва С.І. у розробленні ЗУ "Про банки і банківську діяльність" та участь у підготовці законопроекту "Про захист прав кредиторів".

АТ "Кредит Банк (Україна)" пріоритетом у своїй діяльності визначає забезпечення стабільності і надійності свого фінансового стану, гарантування безпеки коштів клієнтів та акціонерів. З цією метою Банк із 1994 року щорічно проходить аудит визнаних аудиторських компаній. За ці роки діяльність Банку перевіряли і підтверджували достовірність фінансової звітності такі відомі аудиторські компанії, як Deloitte & Touche, Arthur Andersen, Ernst & Young.

2002 рік був для АТ "Кредит Банк (Україна)" роком динамічного і збалансованого зростання. Протягом року чисті активи Банку зросли на 25,3% і становили за станом на 1 січня 2003 року 860,1 млн. грн., кредитний портфель Банку зріс аж на 61,3% і досяг величини 602,3 млн. грн. Серед особливостей кредитної політики у минулому році слід назвати вагому підтримку Банком вітчизняного агропромислового комплексу - сума кредитів, виданих сільгоспвиробникам і підприємствам харчової галузі на 01.01.2003 року склала 157,6 млн. грн., або понад чверть усього кредитного портфелю. Також позитивним результатом є зростання обсягів довготермінового та інвестиційного кредитування. Разом із тим, активна кредитна політика АТ "Кредит Банк (Україна)" супроводжувалась посиленим контролем за якістю кредитного портфелю, що забезпечило збереження питомої ваги простроченої заборгованості у загальній величині кредитів на рівні 2,1% -- а це значно нижче від показників банківської системи України у цілому. За підсумками року величина чистого прибутку Банку після формування резервів склала 1 153,9 тис. грн, що понад у 3,7 разів більше, ніж за 2001 рік.

Одним із особливих продуктів АТ "Кредит Банк (Україна)" є можливість фінансування зовнішньоекономічних операцій українських підприємств. Для здійснення такого фінансування Банк володіє значними можливостями, серед яких найбільш цікавими є кредитні лінії та кредитні ліміти іноземних банків на загальну суму понад 30,0 млн. доларів США та 3,0 млн. євро. Умови кредитування у рамках цих лімітів та ліній значно вигідніші за умови кредитування більшості вітчизняних комерційних банків (нижча відсоткова ставка, довший термін кредитування, можливість вибору валюти кредиту тощо). Станом на січень 2003 р. в АТ "Кредит Банк (Україна)" діють такі кредитні лінії і ліміти іноземних банків:

* кредитна лінія Європейського Банку Реконструкції та Розвитку в сумі 12 353,6 тис. доларів США;
* ліміт Європейського Банку Реконструкції та Розвитку під акредитиви та гарантії на суму 1 000,0 тис. євро;
* кредитна лінія Kredyt Bank S.A. (Польща) в сумі 14 000,0 тис. доларів США для фінансування малого та середнього бізнесу;
* ліміт Kredyt Bank S.A. (Польща) під акредитиви та гарантії на суму 2 900,0 тис. доларів США;
* ліміт KBC BANK N.V. (Бельгія) під акредитиви та гарантії на суму 2 000,0 тис. євро;
* ліміт КБ "Казкоммерцбанк" (Казахстан) під акредитиви та гарантії в сумі 2 000,0 тис. доларів США.

Крім того, для АТ "Кредит Банк (Україна)" відкрито кредитну лінію Kredyt Bank S.A. (Польща) для підтримання ліквідності банку -- 10 млн. доларів США та найближчим часом буде відкрита додаткова кредитна лінії для Казначейства Банку у розмірі 16 млн. доларів США.

Позиціонуючи себе як інститут суспільної довіри, АТ "Кредит Банк (Україна)" у 2002 році особливу увагу приділяв роботі з населенням, з одного боку зберігаючи та примножуючи заощадження населення, розміщені на його поточних та депозитних рахунках, а з іншого -- сприяючи придбанню ним товарів тривалого користування та покращанню житлових умов наших співгромадян через споживче кредитування на вигідних умовах. На початок 2003 року клієнтами АТ "Кредит Банк (Україна)" є понад 70 тисяч громадян, і рівень довіри їх до Банку найкраще показує зростання величини вкладів фізичних осіб протягом минулого року на 163,3 млн. грн., або на 66%.

Свідченням правильності обраної Банком політики та привабливості його послуг для звичайних громадян є динаміка зростання обсягів кредитування населення -- за 2002 рік величина виданих фізичним особам кредитів зросла у 10 разів. Беручи до уваги не надто високі доходи українських громадян, Банк розробив надзвичайно привабливі умови кредитування -- наприклад, кредит для придбання житла надається терміном до 10 років зі сплатою відсотків на рівні 20% річних, причому у гривнях, а не в розрахункових одиницях, як у деяких банках, коли клієнту неможливо заздалегідь спрогнозувати їх вартість.

Важливим результатом роботи Банку у 2002 році та одночасно визнанням його переваг і надійності стала перемога у тендері на право комплексного банківського обслуговування Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву при Кабінеті Міністрів України, що дозволяє запропонувати ще більш пільгові умови кредитування молодим сім'ям, які будують власне житло за допомогою цього Фонду.

У планах АТ "Кредит Банк (Україна)" на 2003 рік є подальше нарощення обсягів операцій, збалансований розвиток регіональної мережі, збереження лідируючих позицій на Західній Україні та суттєве їх посилення в областях Сходу України та Києві. Банк націлений на активне кредитування реального сектору української економіки, фінансування розвитку виробництва та відновлення економічного потенціалу України. З цією метою АТ "Кредит Банк (Україна)" має намір довести загальний обсяг активних вкладень до кінця 2003 року до 1 млрд. грн. -- це є головним завданням Банку на наступний рік. Підсумки роботи Банку у січні 2003 року засвідчують реальність виконання поставлених завдань, оскільки протягом такого "святкового" місяця, як січень, АТ "Кредит Банк (Україна)" збільшив свої чисті активи на 27,8 млн. грн., а приріст вкладів населення за цей період склав понад 12 млн. грн. За підсумками січня, АТ "Кредит Банк (Україна)" отримав чистий прибуток у сумі 1 496,7 тис. грн., сума нарахованого податку на прибуток склала 1 200,0 тис. грн.

ДОВІДКА

Степан Кубів, голова правління АТ "Кредит Банк (Україна)"

У 2000 році був нагороджений статуеткою і дипломом "Галицький лицар" у номінації "Фінансист року". У 2001 році був нагороджений відзнакою "Галицька перспектива" у рамках конкурсу "Обличчя міста". Того ж року йому було присвоєно звання "Народний посол України", а сам АТ "Кредит Банк (Україна)" отримав диплом "Банк року" і вдруге переміг у регіональному конкурсі "Інвестор року" за залучення найбільшої інвестиції у банківську систему та активну інвестиційну діяльність в Україні. В 2002 році Степан Кубів увійшов у двадцятку кращих топ-менеджерів України, а у 2003 удруге отримує відзнаку "Галицький лицар", але вже як керівник банку, який переміг у номінації "Кращий банк Галичини".
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Вибух у центрі Львова 
  ·  ЮЩЕНКА СФАЛЬШУВАЛИ 
Погляд
  ·  Війна у Іраку та майбутнє світу 
  ·  Проти війни та Америки 
Поступ у Львові
  ·  Музика на голодному пайку мерії 
  ·  В очікуванні зростання тарифів 
  ·  Бідність по-львівському 
  ·  Проблема №1 -- вода 
  ·  Перспективи акцій опозиції 
  ·  Небезпечні -- безпечні вантажі 
  ·  ХРОНІКА 
Поступ з краю
  ·  Генпрокурор зізнається 
  ·  Стратити не можна -- помилувати 
  ·  Передостання програма Кучми 
  ·  Парламент обіцяє працювати 
  ·  Грип штурмує регіони 
  ·  Кучма знайшов собі спонсора 
  ·  КРАЄВИД 
Поступ у світі
  ·  Вибори ускладнять об'єднання 
  ·  Американські війська наближаються до Росії 
  ·  Європа визначається з позицією 
  ·  Компроміс у НАТО 
  ·  На Близькому Сході 
  ·  День народження Кіма 
  ·  СВІТООГЛЯД 
Поступ економіки
  ·  Вугільної реформи не буде? 
  ·  Україна продає рештки "Галичини" 
  ·  Помилка ціною в мільярд 
  ·  biznews 
  ·  korotko 
Банк у Поступі
  ·  Кредит Банк (Україна) - інститут суспільної довіри 
Історія у Поступі
  ·  Поміж двома імперіалізмами 
  ·  АРХІВАРІУС 
art-Поступ
  ·  Василь Барвінський -- від Європи до Гулагу 
  ·  Львівський "Боян" на берегах Дніпра 
  ·  Легенди Коха в інтер'єрі "Клєру" 
  ·  Дебют театрального оркестру 
Листи у Поступ
  ·  Принц виявився справжнім 
  ·  До "Блаженних миротворців..." 
  ·  Прощення для інтелігенції 
sport-Поступ
  ·  Твої можливості, людино 
  ·  Важливий старт -- попереду 
  ·  "Карпати" відмовилися від Канаваро 
  ·  Болгарія зустріне боксерів 
  ·  Євробаскет-2003 
  ·  Гандбол 
  ·  sport-KOROTKO 
Пост-Faktum
  ·  КАЛЕНДАР 
  ·  Графічність і колір -- фотоконфронтація