BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Аналітика у Поступі.    Тема Поступу.    Точка зору.    Калейдоскоп Поступу.    Спорт-Поступ.    Пост-Factum.    Кримінал.    КуПол: Новини.    Сьогодні у світі.    postup.in.ua.   
  Цитата Поступу
 
25 липня 2013 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  9:20 11-12-2018 -   У Млинах вшанували пам'ять отця Михайла Вербицького  
  9:8 11-12-2018 -   На Львівщині знайшли пакет з ембріоном дитини  
  9:4 11-12-2018 -   На Львівщині для екстреної медицини закупили десять «швидких»  
  15:15 10-12-2018 -   Львів вперше увійшов до сотні найбільш туристичних міст світу  
  15:13 10-12-2018 -   Завтра буде призупинено водопостачання до кількох вулиць Личаківського району  
Україна
  9:9 11-12-2018 -   УПЦ КП узгодить всі питання перед Собором з представником Фанара  
  9:6 11-12-2018 -   Опубліковано Закон про припинення дії Договору про дружбу з РФ  
  8:56 11-12-2018 -   Українська тенісистка Еліна Світоліна виграла турнір Open de Caen у Франції  
  16:36 10-12-2018 -   Полонені українські моряки написали листа із СІЗО  
  13:57 10-12-2018 -   Синоптик попередила про різку зміну погоди в Україні  
Світ
  9:11 11-12-2018 -   Космічний апарат Voyager вдруге в історії вийшов у міжзоряний простір  
  9:0 11-12-2018 -   Стало відомо, хто отримав цьогоріч Нобелівську премію миру  
  10:32 10-12-2018 -   У Китаї створили багаторазовий папір  
  11:59 06-12-2018 -   В Бразилії сестри-трійнята відгуляли весілля в один день  
  10:8 04-12-2018 -   Хокеїсти в Канаді вийшли на лід у вишиванках, щоб підтримати Україну    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Тема Поступу  » 

___________________________________________________________________________

«Сумна я була, сумна буду…» або Коли настрою не краще
Операція «Депресія»
Леся БАЛУЦЬКА, ПОСТУП
 
ДепресіяДепресія впевнено крокує європейськими країнами, збільшуючи число своїх носіїв. Не виняток і наша держава, основні віхи розвитку якої стають ключовими депресивними елементами у свідомості українців. І якщо за останні п’ять років лише у Західній Європі на 100% зросла кількість споживання антидепресантів серед населення, то що вже говорити українцям, які невтомно борються із затяжною політико-економічною кризою в державі, при цьому намагаючись зберігати оптимістичні настрої.

Галопуючі кроки хвороби ХХІ століття, як встигли уже віддавна іменувати депресію у світі, створили умови для того, що Всесвітня організація охорони здоров’я навіть вирішила на світовому рівні відзначати день психічного здоров’я, позаяк, депресивні явища набувають характеру масовості. Таким днем у минулому році було визначено 10 жовтня.

Психічний стан людини – одна з найважливіших складових її фізичного самопочуття, поглядів на світ, об’єктивну реальність та своє місце в цій реальності. Відтак, ще стародавні мислителі, а далі відомі вчені та науковці різнобічно досліджували питання психіки людини, а сама наука психологія дослівно перекладається як наука про душу (від грецького psyché «душа» та logos — «вчення, наука»).

Як свідчать все ті ж дослідження ВООЗ, у світовому масштабі на депресію страждає близько 5% населення Землі. Серед них, більше відсотка не хочуть визнавати цю проблему, як таку, що вимагає серйозного підходу та окремого лікування. Відтак, медикаментозне лікування може набувати спонтанного характеру, й переходити у графу «самолікування», що в цілому здатне негативно впливати на психічний стан здоров’я та самопочуття людини.

Основними чинниками поширення депресивних станів і настроїв серед населення вчені називають пришвидшення життєвого ритму та перенасиченість інформацією, яку не кожна здорова людина здатна вчасно і грамотно сприймати, аналізувати, відкидати чи розсортовувати, з метою корисного та раціонального її використання. Загальна гонитва за всесвітньою тенденцією до змін – ще один важливий елемент поширення депресії. Життя на сьогодні таке плинне та швидкоминуче, що, скажімо, технологічні відкриття й досягнення річної давності можна прирівнювати до застарілих, з кожним новим виходом технологічно вдосконаленої одиниці продукту на ринок ноу-хау.

СумТаким чином, неможливість задовольнити стрімко зростаючий рівень потреб, теж стає однією з головних причин виникнення депресії. Глибоке соціальне розшарування, яке, окрім яскравого вираження в Україні має також аналоги в інших європейських країнах, може слугувати цьому як приклад. Недостатність стимулів до «покращення життя вже сьогодні», як часто звучить з екранів телебачення, зневіра у ключових ідеалах свого світобачення, нагромадження побутових проблем та негативних вражень, до всього – фізичне виснаження через спосіб життя – далекий від здорового – от і є більш ніж достатній набір елементів для розвитку та успішного утвердження депресії.

Людська природа звикла до спокою та помірної стабільності. Нездатність, а часом і неможливість пристосуватися до плинних змін зовнішнього середовища, включення у все нові та нові умови життя, які диктує стрімкий суспільно-економічний та технологічний розвиток, навіює людині незнані раніше страхи і тривоги. Останні ж, у свою чергу, можуть вилитися у депресивний стан, основна суть якого полягає в тотальному знеохочені перед здобутками цього світу, елементарними задоволенням перед проявами того що нас оточує, не кажучи вже про можливість побачити довкола себе хоч якийсь виразник божественної природи та краси.

Складається своєрідний парадокс: перед людиною відкривається маса нових можливостей і поліваріантність на шляху досягнення поставлених цілей. А в кінцевому результаті через перенасиченість альтернативами, нанівець зводиться і саме поняття кінцевого результату. В силу стрімкої зміни зовнішніх факторів, створюється неможливість побачити остаточний витвір своїх, здавалось на перший погляд, реальних планів та ідей. Відтак, бажання змінюється тривогою та відкладанням ситуації «на потім». А коли підходить цей сприятливіший час, то обставини виявляються не на користь. І це знову як одна з причин депресивного стану.

По темі: Віра в Бога – нові ліки від депресії

Розчарування – ось ще один важливий чинник виникнення депресії. Чим же воно породжене? В першу і основну чергу – нашими очікуваннями. Як пише Вадим Зеланд, чи ціла група осіб, які творять під таким псевдонімом, створюється надлишковий потенціал довкола предмету очікування. Таким чином, маятник цієї конкретно взятої ситуації сильно відхиляється в один бік. У випадку незадоволення результатом чи його несправдженням, маятник з подвійною силою летить назад. Удар його тим сильніший – чим більшим було очікування, а відтак отримуємо сильне, мало не вбивче розчарування.

СумПрактикуючі психологи часто пояснюють масові випадки депресивних станів небажанням людей займатися собою та своїм внутрішнім станом, працюючи над яким, можна досягати видимих результатів. В людині закладено потужний ресурсний потенціал, розвиваючи який, вона може бути здоровою, успішною та щасливою, чутися на силі і долати перешкоди, не впадаючи, при цьому, у хворобливі психічні стани. Лише не багатьом вдається, за посередництвом обраних для себе рецептів, приміром, відповідних енергетичних практик, застосування цікавих учень з розвитку особистості, досягати бажаного ефекту. Адже далеко не кожен вірить в їхній ефект. Плюс – праця над собою – найважча праця у світі, яка занадто часто відкладається до тих самих «кращих часів». Останні ж, як на лихо, ніяк не настають. Звідси й сумна статистика продажів медикаментозних антидепресантів, яка пожвавлюється неймовірно швидкими темпами. Просто, вигідно і можливо ефективно, принаймні так виглядає неозброєним оком. Чи саме в тому себе можна переконати.

У більшості випадків звичайна лінь змушує людей звертатися до медикаментів, аби покращити свій психо-емоційний стан – стверджують науковці у відповідній галузі. Значно легше ковтнути пігулку, аніж серйозно замислитися над внутрішніми глибинними причинами свого стану, а далі – докласти зусиль задля його подолання. Куди простіше зробити посилання на нестабільну економіку, низьку заробітну плату, підвищення рівня корупції, загниваючий стан суспільно-політичних процесів, зростання жорстокості серед населення… Список можна ще довго продовжувати. А от спробувати розібратися із своїм душевним станом, з’ясувати можливі причини його виникнення, чи то самотужки, чи за допомогою фахівця, це вже у крайню чергу.

Тут, ясна річ, може назріти відомий контраргумент: послуги фахових психологів коштують сьогодні недешево. І звідси знову по наростаючому списку вагомих причин-відмовок, які блокують відповідну діяльність. Та рецептів є дуже багато. Починаючи від найпростішого – читання літератури і, закінчуючи спілкуванням з більш щасливими успішними людьми. Адже щастя має здатність передаватися. Рівно ж як і похмурі сумні настрої. Для того, щоб депресія відступила, потрібно все частіше приміряти на себе образ щасливої успішної людини. Навіть, якщо попервах це здаватиметься дуже непросто. Людський організм має здатність за деякий час «переключатися» у той стан, який йому задали. Можливо це стане першим кроком до одужання.

Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Хрещення Русі: політика за ширмою церкви… 
  ·  Справу про бездіяльність міліції на акції 18 травня закрили 
Погляд
  ·  Наша поліцейська Україна 
Поступ у Львові
  ·  Напад на міського голову Львова: подробиці інциденту 
Поступ з краю
  ·  Арбузов розповів про сільськогосподарсько-продуктові перспективи України 
Поступ у світі
  ·  Жертвами краху потяга в Іспанії стали 77 осіб 
  ·  Важный этап профессионального роста 
  ·  Кресты на флагах 
  ·  Новости культуры 
  ·  Хостелы Белокаменной 
Аналітика у Поступі
  ·  Операція «Антимайдан». Головний страх Януковича 
Тема Поступу
  ·  «Сумна я була, сумна буду…» або Коли настрою не краще 
Точка зору
  ·  Свято Хрещення Русі чи «Російського світу»? 
Калейдоскоп Поступу
  ·  Сучасні обігрівачі „Венеція”: і ефективні, і естетичні 
  ·  Паркетная доска – прекрасный вариант напольного покрытия 
  ·  Аккумулятор – важнейшая деталь в автомобиле 
  ·  Фирменная фотобумага для принтеров Epson 
Спорт-Поступ
  ·  Стали відомі всі пари третьої кваліфікації Ліги чемпіонів 
Пост-Factum
  ·  Оголосили ім'я новонародженого британського принца 
  ·  Чехлы на антикражные ворота: виды и предназначение 
Кримінал
  ·  На Львівській залізниці цьогоріч вже розікрали обладнання майже на 400 тис. грн 
КуПол: Новини
Сьогодні у світі
postup.in.ua