Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Поступ у Львові  »  МУЗШКОЛА


Музика на голодному пайку мерії
Оленка КРАВЕЦЬ
 
Музика на голодному пайку мерії
Про клопоти Львівської дитячої музичної школи №6 громада Львова довідалася іще торік, коли міськвиконкомівським керівникам культури зайшлося про термінове полагодження кадрового питання. Однак на той час педагогічний колектив школи вже обрав собі лідера -- директора Галину Легку, і під її керівництвом, здається, зумів перейти рубіж найнесприятливішого у фінансовому аспекті періоду.

Про те, що ситуація у самій школі почала вирівнюватися, може свідчити вересневий набір учнів: 270 записаних проти 250 запланованих проектом набору. Це пояснюється зрослою фінансовою спроможністю батьків оплачувати музичне навчання своїх дітей (батьківська платня становить 40%, решту дотує держава). Зрештою, згідно з ліцензією, ця школа могла б обслуговувати й значно більше учнів, як це було у докризовий період.

Однак на подану дирекцією лімітну довідку керівники міського відділу культури не поквапилися змінити тарифікацію. І своїм наказом від 25 вересня закріпили за ЛДМШ №6 тільки 31 ставку замість потрібних 37, і як крок до оптимізації видатків на утримання школи запропонували їй об'єднатися із ЛДМС № 1, яка розташована у тому ж приміщенні, по вул. Гнатюка: мовляв, нема потреби фінансувати два подібних навчальних заклади за однією адресою.

Проте трудовий колектив ЛДМШ №6 категорично відкинув цю пропозицію, бо в такому разі під загрозою скорочення опинився б педагогічний колектив, який таки вистояв у найнесприятливіші часи, а тепер змушений був би розпастися.

Така непоступливість колективу владним директивам призвела до того, що школу просто, образно кажучи, посадили на голодний пайок, по суті припинивши фінансування з 8 листопада й понині. Хоча, коли б вчасно були підписані відповідні тарифікації, школа могла б і не просити додаткових грошей у міста аж до 1 січня, а давати собі раду сама.

За сприятливого вирішення ситуації і щомісячного фінансування в обсязі 2 тис. грн. школа могла б розраховуватися не тільки за послуги педагогів, а й провадити виплати за відомою усім вчителям "57 статтею". А так її бухгалтерія автоматично недобрала 5 тисяч на сплату комунальних послуг (місто вділило лише 2,9 тис. грн., а потрібно -- 7,9 тис.). Відповідно, через це директор школи не може укласти угоди з "Теплокомуненегро" на 2003 рік, і школа опиняється у "замороженому" стані як боржник, якому будь-якої миті можуть відрізати опалення, світло, воду (на підставі того, що попередній борг за комунальні послуги також іще не погашений).

Ця загроза, пов'язана і з розформуванням школи, і з її закриттям як комунального боржника, примусила викладачів музики звернутися по допомогу до кількох народних депутатів. До речі, прагнучи зберегти колектив із напрацьованими педагогічними традиціями, керівництво й викладачі школи не проти того, аби саму школу місто перенесло із центру у якийсь інший район, маленькі мешканці якого не мають іще подібного освітньо-музичного закладу. Отже, тепер на черзі -- виважений крок міськради, якщо вона, звісно, справді хоче зберегти такий потрібний місту осередок естетичного виховання.

Обговорити в форумі»  КОМУНАЛКА
В очікуванні зростання тарифів
Тарас КУХАР
 
Рівень квартплати для мешканців Львова неодмінно зросте. Ймовірно, що це станеться у другому кварталі цього року. Остаточної ціни підвищення досі невідомо. Достеменно можна стверджувати лише, що тариф не підніметься вище позначки 47% від нинішньої ціни.
Детальніше>>
»  ОПИТУВАННЯ
Бідність по-львівському
Ольга МАЦКО
 
Понад 91% мешканців Львівщини вважають проблему бідності головною, а несуттєвою вона є лише для 2% респондентів. Такими є результати опитування, проведеного у рамках проекту "Боротьба з бідністю та діяльність громадських організацій", який спільно реалізують
Детальніше>>
» 
Проблема №1 -- вода
Лаврентій ДУБИЧ
 
Зараз у Львові омріяну теплу воду мають мешканці лише 17 будинків. "Це ті, хто 100% оплачує за спожиту комунпослугу. Вести діалог із газовиками надзвичайно важко, адже проплати по місту на сьогодні становлять лише 50%", -- констатує директор МКП "Львівтеплокомуненерго" Ігор Марчак.

Як він повідомив, усі кошти, що надходять на рахунок "Теплокомуненерго", не використовуються ані на заробітну платню, ані на поточні ремонти -- усе йде лише на проплату НАК "Нафтогаз-України".
Детальніше>>
» 
Перспективи акцій опозиції
Мар'яна П'ЄЦУХ
 
В березневих акціях протесту української опозиції учать братиме dся опозиційна четвірка. У цьому переконаний голова проводу УНА-УСО, народний депутат Андрій Шкіль. Водночас, він уважає, що в регіонах e цей день акції не повинні відбуватись. "Не потрібно одночасно проводити акції по Україні. Акції мають відбуватись хвилеподібно -- камінь кидається в Києві, а хвилі розносяться по всіх регіонах", -- пояснив нардеп.
Детальніше>>
» 
Небезпечні -- безпечні вантажі
Тетяна ВОЛИНКА
 
Протягом лютого інспекторами міського управління Дорожньої автомобільної інспекції було виявлено 15 водіїв вантажних авто, які перевозять небезпечні вантажі, які не мали при собі усіх необхідних дозволів. До усіх правопорушників застосовано адміністративні міри покарання.
Детальніше>>
» 
ХРОНІКА
 
Від сьогодні у Львові оголошено карантин у зв'язку з епідемією грипу. Через це усі львівські школи закриють. Про це повідомила завідувач епідеміологічним відділом міської санепідемстанції Галина Вашкурак. За її словами, протягом минулого тижня у Львові зафіксували 8377 випадків захворювання на грип. Особливо кількість хворих зросла у другій половині тижня. Якщо визначений епідпоріг становить 91 хворий на 1000 мешканців, то у Львові цей показник складає 103.
Детальніше>>