На календарі вже другий місяць весни, а українці ще не встигли оговтатися від наслідків снігових буревіїв, які вже третю п’ятницю підряд брали у полон Західну і Центральну Україну. Паралізований рух транспорту, потонулі під заметами автомобілі, багатокілометрові затори – таким запам’ятався березень нам із вами. Проте не за горами нова стихія – паводки і масове затоплення населених пунктів. Такої аномалії не пам’ятають навіть довгожителі…
В той час як кожен із нас мріяв нарешті повісити набридлий зимовий гардероб у шафу, ранок п’ятниці повертав нас у самісінький екватор зими. Навіть, якщо вам вдалося зранку розкопати своє авто із сніжного замету, не факт, що ви виїдете – дороги нагадували «незаймане» поле, яке одвіку не бачило не те, щоб снігоприбиральної техніки, але й звичайної лопати двірника. Погодні аномалії вкотре стали водночас індикатором недієздатності місцевої влади та іспитом на людяність для звичайних людей.
Діяльність, чи скоріше бездіяльність, влади – це окрема тема для обговорення. Якщо місцева влада «симулювала» боротьбу із стихією, то для Києва, і зокрема для Попова – це було піар-майданчиком напередодні майбутніх мерських перегонів. Інтернет тільки й рясніє повідомленнями, на кшталт «У Попова відзвітували, що розчистили понад 70% зливоприймачів», «У Попова розповіли, кому з киян готуватися до потопу», «До Києва звозять рятувальну техніку з 7 областей», тощо. Загалом більшість інформації новинного характеру спрямована на те, щоб продемонструвати, який Попов господарник і як він бореться зі стихією.
В той час як прогноз погоди демонструє таки наближення довгоочікуваної весни, нам із вами слід готуватися до наступного лиха – за кілька днів вулиці нашого міста перетворяться на суцільну Венецію. Недаремно у взуттєвих крамницях зараз бум на гумові чоботи як на порятунок від «високої води». В умовах, коли більшість зливоприймачів забиті, очікувати швидкого сходження води не варто – а відтак мокрі ноги та обляпаний одяг - реалії, які очікують нас найближчим часом.
Окреме застереження заповзятим лижникам, які ловлячи останній подих зими, нагострили лижі в гори – утримайтеся від поїздок на Прикарпаття у зв’язку із загрозою сходження лавин. Якщо ж ви побачили, що хтось потрапив у біду – не будьте байдужими, адже саме такі надзвичайні ситуації – це іспит на гуманність та людяність, які, хочеться вірити, незважаючи на жорстокі реалії, таки залишилися у наших серцях.
Особливо боляче вдарила затяжна весна та різкі перепади температур у березні по метеочутлих, схильних до вегето-судинних розладів людях. Кількість звернень до лікарів зі скаргами на розлади серцево-судинної системи у ці дні особливо зросла, добавилося роботи й травматологам.
Однак, незважаючи на погоду за вікном та весь цей песимізм не варто впадати у весняну депресію. Весна таки рано чи пізно, але прийде. А відтак зустріти її потрібно у душевній та фізичній гармонії. Зрештою погоду у наших оселях створюємо ми самі, а подароване близькими людьми тепло здатне розтопити будь-який лід. Займіться фізкультурою, збагатіть свій раціон свіжими фруктами та зеленню, відмовтеся від шкідливих звичок, а найголовніше - мисліть позитивно.
Психологи рекомендують – якщо ви не можете змінити ситуацію, змініть своє ставлення до неї. Природні стихії нам не під силу, проте нам до снаги себе перебороти і попри перехід на весняний час таки стати з теплого ліжка, зробити ранішню зарядку, прийняти контрастний душ, випити рятівну ранкову каву і з посмішкою та хорошим настроєм відправитися на роботу. Посміхніться - і світ посміхнеться вам у відповідь, а весна таки обов’язково прийде… |