Партія регіонів зробила подання щодо позбавлення депутатства Сергія Власенка у відповідь на такий самий крок опозиції по відношенню до депутата Веревського. Про це заявив на брифінгу лідер фракції ПР Олександр Єфремов.
За його словами, таким чином ПР хотіла продемонструвати, що "закон є однаковим для всіх".
У відповідь на питання про інших сумісників, зокрема від більшості Єфремов сказав, що на даний момент у комітету більше немає заяв, однак не виключив, що вони можуть з'явитися.
"Якщо депутати суміщають свою діяльність, то вони ризикують також бути позбавленими повноважень", - попередив він.
Щодо питання про міністра оборони, який станом на понеділок суміщає його посаду з депутатством, Єфремов заявив, що відповідна заява Лебедєвим написана, але рішення має ухвалити сесійна зала. Верховна Рада кілька разів не змогла проголосувати за його відставку, бо не вистачило голосів.
Єфремов також додав, що на вимогу Верховної Ради депутати отримали від спілки адвокатів підтверджуючий документ, де підтверджена адвокатська діяльність Власенка,
"і вказані навіть дата, з якого моменту він займається адвокатською діяльністю".
"Але я - не суд, щоб перевіряти автентичність цього документу. Хай його перевіряє суд", - заявив Єфремов.
Він також додав, що 9 з 17 членів комітету поставили підписи під поданням щодо Власенка, і автентичність цих підписів може перевірити преса.
Водночас лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк запропонував голові регламентного комітету Володимиру Макеєнку скласти депутатські повноваження. Таку пропозицію він озвучив на засіданні депутатів під головуванням спікера Володимира Рибака.
За словами Яценюка, засідання регламентного комітету 27 лютого було проведено без повідомлення опозиції і за відсутності навіть деяких членів більшості, підписи яких є під рішенням про подання щодо Власенка.
"Ви це зробили за прямою вказівкою, і ми хочемо дізнатися, хто вам дзвонив. Я пропоную вам скласти не тільки повноваження голови комітету, а й депутатські повноваження, оскільки ви є кримінальним злочинцем", - заявив Яценюк.
Він також звинуватив голову ВР Володимира Рибака у свідомому або несвідомому потуранні рішенню комітету.
"Ви направили подання і навіть не розібралися в його суті. Ви не встигли добігти до колегії адвокатів, яка працює за законом, і підтвердила документально, що Власенко не займається адвокатською діяльністю і допущений до захисту Юлії Тимошенко як народний депутат", - сказав він.
"Я сьогодні вранці вам приніс цей документ", - зазначив Яценюк.
У відповідь на це спікер Рибак запропонував передати ці документи на розгляд суду і додав, що "існує хороша практика розгляду таких питань".
"Ми знаємо, що у вас існує хороша практика: Балога, Домбровський, Тимошенко, Луценко", - сказав на це Яценюк.
Впродовж суперечки голова регламентного комітету Володимир Макеєнко заявив, що Власенко невигідний насамперед для Яценюка, "тому що він зранку до ночі кричить "Тимошенко".
Раніше на погоджувальній раді Яценюк і Єфремов почали обмінюватися звинуваченнями, продовж чого опозиціонер запропонував і Єфремову скласти повноваження депутата.
"Я можу це зробити лише разом з вами. Давайте зробимо це разом і підемо з парламенту", - парирував йому Єфремов.
Водночас Арсеній Яценюк повідомив, що в опозиції розглядають кілька варіантів подальших дій для недопущення позбавлення бютівця Сергія Власенка мандата.
Сам Яценюк залишив засідання під головуванням Володимира Рибака, оскільки той напряму відмовився відкликати заяву до ВАСУ стосовно Власенка попри наявність документів, які спростовують звинувачення по сумісництву.
Яценюк також висловив переконання, що мотивацією дій Рибака є пряма вказівка президента Віктора Януковича.
"Йому страшно, хоча людина в такому віці і з таким досвідом роботи могла б мати хоча б залишки якоїсь совісті. Але страх перед Януковичем в цьому випадку перетиснув законність, порядок і людські якості", - зазначив Яценюк.
На його думку, більшість очікує від опозиції блокування трибуни, оскільки хоче знищити парламент, "як єдиний орган, який не контролює сьогодні президент Янукович".
"Тому у нас є два варіант: або блокувати, або не блокувати. Але наше завдання - не дати побавити Власенка мандата, оскільки наступними можуть бути всі депутати від опозиції", - сказав він.
Паралельно за словами Яценюка, на опозиційних депутатів постійно чиниться тиск з боку влади.
"Йде скупка, тиск на бізнес, тиск на родичів і застосування цього батога, який вони видумали, коли найсправедливіший в світі адміністративний суд, що контролюється особисто Януковичем, може винести рішення про позбавлення мандату будь-якого депутата", - сказав Яценюк.
На його думку таким чином влада вирішила "обійти парламент", оскільки при персональному голосуванні ніколи не назбирається 226 голосів за таке рішення.
Яценюк також заявив про намір написати заяву про злочин щодо дій голови регламентного комітету Володимира Макеєнка.
"Зараз буде заява про злочин, в обов'язковому порядку. І це буде зареєстровано в загальному реєстрі заяв про злочин", - сказав Яценюк.
За 10 хвилин після того, як Яценюк пішов з засідання, нарада лідерів фракції закінчилася, однак про результати журналістам ніхто нічого не повідомив.
Тим часом депутат Партії регіонів Вадим Колесніченко запевняє, що він не поєднує депутатську діяльність із адвокатською.
Так він спростовує інформацію ЗМІ про те, що він, будучи народним депутатом, нібито має чинне свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 413, повідомляє прес-служба ПР.
"У невідповідності цієї інформації дійсності можна переконатися, відкривши Єдиний реєстр адвокатів, розміщений на сайті Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури. Там відображена інформація про те, що воно призупинене", - заявляє Колесніченко.
За його словами, дія свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю була призупиненни відповідно до закону ще 2006 року.
"Ще в 2006 році я написав відповідну заяву і припинив виплату щомісячних членських внесків. Водночас, у період із 2006 року я брав участь у кількох судових процесах, але не в якості адвоката, а як представник за дорученням Севастопольської міської ради у резонансних справах розкрадання земель міста, і, звісно, не отримував за це жодної грошової винагороди ", - пояснює Колесніченко.
"Регіонал" Сергій Ківалов також заявляє: "Щойно я обрався народним депутатом, я одразу ж заявив про призупинення свого адвокатського свідоцтва з дотриманням усіх процедурних вимог. Це означає, що весь цей час я не займався адвокатською діяльністю в жодних її проявах" .
У реєстрі адвокатів є позначка, що дія його свідоцтва призупинено.
Ще один "регіонал" Володимир Олійник заявляє, що подав заяву у кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури Черкаській області 3 жовтня 2012 року, щоб припинити адвокатською діяльністю, - проте "Реєстр адвокатів почав працювати лише з середини січня цього року".
У реєстрі адвокатів свідоцтво Олійника значиться як чинне. Однак він запевняє, що не веде вже адвокатську діяльність.
Тому, за його словами "недоречно говорити про вибірковість" у випадку з Сергієм Власенком.
А "регіоналка" Ірина Бережна заявляє, що після обрання народним депутатом вона призупинила нотаріальну діяльність у встановлений законом термін:
Як відомо, голова Верховної Ради Володимир Рибак подав до Вищого адміністративного суду подання про позбавлення представника "Батьківщини" Сергія Власенка депутатського мандата на підставі того, що він нібито суміщав депутатську діяльність із адвокатською.
Власенко стверджує, що він відмовився від адвокатської діяльності, написавши заяву 22 лютого, а для Юлії Тимошенко є захисником, а не адвокатом. Разом із тим, у реєстрі адвокатів під його прізвищем немає позначки, що свідоцтво призупинено.
Власенко також упевнений, що його заарештують після позбавлення депутатського мандата.
Pа матеріалами Української правди. |