BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Поступ економіки.    Арт-Поступ.    Пост-Faktum.   
  Цитата Поступу
Сію, сію, посіваю, З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося.
 
11 лютого 2003 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  15:4 07-08-2020 -   Львівські освітяни готуються до традиційного початку навчального року  
  12:31 07-08-2020 -   Російській співачці "Глюкозі" на 3 роки заборонили в'їзд в Україну  
  15:10 04-08-2020 -   23 ОТГ на Львівщині матимуть своїх поліцейських  
  15:10 04-08-2020 -   На Львівщині скасували обов'язкові медогляди для учнів та вчителів  
  9:42 04-08-2020 -   На Львівщині скасували обов'язкові медогляди для учнів та вчителів  
Україна
  22:38 09-08-2020 -   За Лукашенка проголосували майже 80% виборців – національний екзит-пол. У Білорусі почалися сутички та затримання  
  14:42 08-08-2020 -   "Батьківщина" висуває свого кандидата в мери Києва  
  14:42 08-08-2020 -   Коронавірус в Україні: знову антирекорд, 1489 випадків  
  11:20 07-08-2020 -   За добу на COVID захворіли 103 дитини, стало багато складних випадків  
  11:20 07-08-2020 -   Зеленський готується зібрати Раду, щоб підняти зарплати  
Світ
  14:59 08-08-2020 -   В ЄС стурбовані спробами РФ переглянути свою роль в “нормандському форматі” і ТКГ  
  14:43 08-08-2020 -   Білорусь депортувала двох українських журналістів  
  14:43 08-08-2020 -   "Вагнерівці" в Білорусі: в РФ заявили, що це провокація "третьої країни"  
  11:21 07-08-2020 -   Американський Мін'юст вимагає конфіскувати у Коломойського нерухомість у США  
  16:11 06-08-2020 -   Twitter висунув ультиматум аккаунту Трампа    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Погляд  »  АДМІНІСТРАЦІЯ

___________________________________________________________________________

Революція вхолосту
Богдан БАЧИНСЬКИЙ
 
Лідер "Нашої України" Віктор Ющенко, перебуваючи з візитом у США, повідомив про те, що днями український парламент розглядатиме законопроект про Адміністрацію президента. Ющенко стверджує, що Адміністрація президента (АП), яку очолює Віктор Медведчук, це структура, у якої більше повноважень, ніж у Кабінету Міністрів, що є неприпустимим. А тому, на його думку, необхідно посилити контроль над фінансовою діяльністю Адміністрації та на законодавчому рівні привести її функції у відповідність до Конституції.

Сьогодні в Україні діє така вертикаль виконавчої влади, коли, хоч це й не передбачено законом, реальним її головою є президент. АП, яка підпорядковується напряму президенту, перебрала на себе функції уряду і фактично є головним органом структури виконавчої влади, якому в свою чергу підконтрольні місцеві державні адміністрації. Крім того, в силу певних особливостей української політики АП поставила під свій контроль також органи судової влади та прокуратури України. А також перебрала на себе невластиві для канцелярії функції, які, згідно з Конституцією України, є лише повноваженнями президента України. Тоді як за Конституцією головою вертикалі виконавчої влади є прем'єр-міністр, головним виконавчим органом -- уряд, і саме йому повинні підпорядковуватимуться місцеві держадміністрації.

Власне, для врегулювання цієї законодавчої несправедливості "нашоукраїнець" Юрій Кармазін підготував законопроект "Про канцелярію президента України, консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи та служби, що забезпечують здійснення повноважень президентом України". Законопроектом передбачається на законодавчому рівні забезпечити урізання великої частини нині діючих повноважень АП, що, на їхню думку, дозволить відновити нормальне, незалежне від президента, функціонування органів виконавчої влади. Згідно з проектом, АП визначається як президентська канцелярія, яка створюється для організаційного, інформаційно-аналітичного та матеріально-технічного забезпечення діяльності президента України і здійснення ним, відповідно до Конституції України, своїх повноважень як глави держави. З цього випливає, що основними завданнями канцелярії є організаційне, правове, консультативне, інформаційне, експертно-аналітичне та інше забезпечення діяльності президента України. А тому жодна з посадових осіб цього органу не може мати владних повноважень щодо інших органів державної влади, апарату Конституційного суду України, Верховного Суду України, Державної судової адміністрації та органів місцевого самоврядування. Відповідно, також чиновникам канцелярії забороняється приймати обов'язкові для цих органів рішення чи давати доручення. Окрім того, згідно з проектом закону АП, повинна припинити свою діяльність як публічного органу, а її працівники здобувають статус державних службовців. І як державним службовцям, їм забороняється виступати від імені президента України та публічно коментувати дії представників органів державної влади, а також бути членом будь-якої політичної партії. Чи не останнім, але не менш важливим важелем контролю канцелярії має стати жорсткий контроль за її фінансовою діяльністю з боку Рахункової палати. Так, щороку керівник АП повинен звітуватися перед РП і нести відповідальність за використання виділених з бюджету коштів на функціонування своєї установи.

Автор законопроекту, Юрій Кармазін, висловив у коментарі "Поступові" переконання, що канцелярія, як дорадчий орган, повинна включати не більше 200 працівників. Саме таку кількість чиновників мав у своєму підпорядкуванні перший президент України Леонід Кравчук. Варто наголосити, що тоді Кравчук міг опиратися лише на свою канцелярію, оскільки на той час ще не існувало таких органів, як Рахункова палата чи Фонд держмайна, а тому на АП лежало виконання багатьох інших додаткових функцій. Зараз структура апарату державних органів остаточно сформована, тож президентська канцелярія не має потреби утримувати аж 619 функціонерів, як це є зараз. Разом із тим, проектом передбачено надання певних гарантій працівникам канцелярії, що б надало певну незалежність у їхній діяльності. Зокрема, посадові особи канцелярії, крім керівника канцелярії, його заступників, та тих, що знаходяться на патронажній службі, не можуть бути звільнені з роботи в зв'язку з переобранням президента України. Особливо цікаво і незвично як для сучасних умов існування АП звучить положення закону, яке "дозволяє" працівникам канцелярії створювати профспілки і в судовому порядку оскаржувати дії чи бездіяльність керівництва канцелярії.

Варто зауважити, що у випадку прийняття цього законопроекту нині діюча адміністрація президента на чолі із лідером СДПУ(о) Віктором Медведчуком фактично позбавляється будь-якого впливу в країні. Особливо важливим таке ймовірне рішення парламенту видається в ракурсі наближення президентських виборів, на яких Медведчук, як ймовірний кандидат на майбутнього главу держави, та його Адміністрація, як основний ресурс для забезпечення "потрібного" виборчого процесу, мали б виконувати одну із ключових ролей. Тому урізання "крил" голові АП є вигідним не тільки опозиційним парламентським фракціям, але й фракціям, лідери яких бачать у Медведчукові свого конкурента. Враховуючи цю обставину, можна припустити, що законопроект набере достатню кількість голосів і найближчим часом буде прийнятий. З іншого боку, прийняття лише цього закону мало що змінить у функціонуванні вертикалі виконавчої влади.

КОМЕНТАР
Володимир СІВКОВИЧ

народний депутат, позафракційний

Я знайомий із цим законопроектом. На мою думку, він є досить хорошим, але пустим, його неможливо реалізувати. Адже реалізація цього закону внесе хаос у безладні й без цього дії органів виконавчої влади. Я абсолютно згідний, що існуюча виконавча система не має права існувати. Однак змінювати її потрібно не одним законом, який практично нічого не змінить, а системно на рівні внесення змін до Конституції і написання ще кількох законів. Зокрема, насамперед потрібно реформувати податкове та адміністративне законодавство в ракурсі збільшення повноважень місцевого самоврядування. На сьогодні на місцях існує два органи виконавчої влади: ОДА та місцеві виконкоми. І один з них є абсолютно недієвим. На мою думку, потрібно ліквідувати обласні ДА, а замість них встановити інститут представників президента в області. Це б автоматично перетворило АП в канцелярію президента, збільшило повноваження виконкомів, підпорядкувало їх урядові та упорядкувало діяльність усієї системи виконавчої влади в країні. Щодо майбутнього розгляду законопроекту в парламенті, то я вважаю, що він не набере достатньої кількості голосів. Не тому, що ці зміни не підтримуються депутатами. Навпаки, їх підтримує переважаюча більшість. Однак ця ж більшість розуміє, що цей закон нічого не змінить, а зміни потрібно робити системно на рівні Конституції.
»  ВІЗИТ
Костенко вимагає демократії
Мар'яна П'ЄЦУХ
 
Костенко вимагає демократії
"Ми готові до об'єднання і з УРП "Собор", і з Народним Рухом України, і з будь-якої іншою партією, що має близьку ідеологію до Української Народної Партії", -- заявив учора на зустрічі з львівськими журналістами Юрій Костенко, лідер колишнього Українського Народного Руху, віднедавна перейменованого в Українську Народну Партію.

Ціль свого приїзду до Львова Костенко визначив як "представлення результатів нещодавнього партійного з'їзду, планів і перспектив УНП щодо формування потужної національно-патріотичної партії". З цією метою лідер УНП також збирається відвідати практично всі регіони України.

Говорячи про найактуальніше сьогодні для партії питання, а саме про об'єднання з іншими націонал-демократичними силами, Костенко зазначив, що вже готовий об'єднуватися з будь-якими спільним за духом партіями, якщо сам процес єднання відбуватиметься "у демократичний спосіб". "Тобто, коли зберуться на рівні районних організацій спільні конференції, виберуть делегатів на обласну об'єднавчу конференцію і на об'єднавчий з'їзд. Це наша базова вимога щодо об'єднання з партією", -- уточнив Костенко, додавши, що "якщо якась партія вже готова до об'єднання в такий спосіб, УНП вже готове сьогодні об'єднуватися".
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Таксистський бунт 
  ·  Політреформи не буде 
Погляд
  ·  Революція вхолосту 
  ·  Костенко вимагає демократії 
Поступ у Львові
  ·  Повітряний шлях до Відня 
  ·  Про росіян -- або добре, або нічого 
  ·  Львівські лампочки освітлюють Європу 
  ·  Львівщина -- партнер НАТО 
  ·  Новий ринок під знаком питання 
  ·  Комунальникам -- нові лічильники 
  ·  ХРОНІКА 
Поступ з краю
  ·  Кірпа: перший серед рівних 
  ·  Страйки б'ють по пенсіях 
  ·  Україна матиме стратегію 
  ·  Європа прийде в Україну? 
  ·  Мінюст змінює правила 
  ·  Консорціум за планом 
  ·  КРАЄВИД 
Поступ у світі
  ·  Нові проблеми на Балканах 
  ·  Різноголосся в НАТО 
  ·  Колумбійські партизани атакують 
  ·  Через "Піаніста" до в'язниці? 
  ·  Держава в оренду 
  ·  Майкла Джексона дістали 
  ·  СВІТООГЛЯД 
Поступ економіки
  ·  Кредит Банк дивується податківцям 
  ·  Як уникнути звинувачення FATF 
  ·  Кучма критикує бюджет 
  ·  Україна ліквідує "зони" 
  ·  Ветеринари проти контрабанди 
  ·  КОРОТКО 
Арт-Поступ
  ·  Екстрім "Нової музики" 
  ·  Перекреслені афіші 
Пост-Faktum
  ·  Турецьке випробування збірної 
  ·  Американські ґанґстери здобувають Берлін 
  ·  КАЛЕНДАР