Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Поступ з краю  » 


БЮТ вимагає від Януковича звільнити "жінку, прикуту хворобою до ліжка"
 
Юлія ТимошенкоФракція "БЮТ-Батьківщина" вимагає від Президента України Віктора Януковича негайного звільнення усіх в’язнів, засуджених за політичними мотивами.

Про це йдеться у заяві, оголошеній лідером фракції "БЮТ-Батьківщина" Андрієм Кожем’якіним на засіданні Верховної Ради.

У заяві зазначається, що «БЮТ-Батьківщина» вимагає від В.Януковича публічних пояснень з приводу невиконання вимог резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи від 26 січня цього року і резолюції Європарламенту від 24 травня щодо ситуації в Україні.

Також у заяві йдеться про необхідність надати можливість експерту Данського Гельсінського комітету з прав людини «публічно виголосити незалежну експертну юридичну оцінку так званих «кримінальних справ» проти Тимошенко з трибуни Верховної Ради».

«Звертаємося до Януковича: пане Президенте, як Ви можете допустити, щоб Вашого політичного конкурента, жінку, прикуту хворобою до ліжка, яка набрала всього на 3% менше на виборах (президентських - УНІАН), били здорові хлопці, а Ваші підлеглі аналізували відеозаписи, які цілодобово ведуться в її камері і палаті», - заявив А.Кожем’якін.

У фракції "БЮТ-Батьківщина" заявляють: «Така поведінка, пане Президенте, не гідна Президента країни, тим більше чоловіка, в якого є хоча б краплина честі і гідності».

Тим часом, як стало відомо, вчора члени фракції соціал-демократів в ЄП - партнери української влади - почали публічне обговорення можливості застосування санкцій щодо України чи її керівників.

Готовність Євросоюзу задуматись про жорсткі дій щодо України, підтвердила організована Європарламентом і Єврокомісією конференція, де обговорювалася ситуація з дотриманням свободи слова і демократії східними сусідами ЄС, в тому числі Україною, пише Коммерсант-Україна.

Співголова парламентської асамблеї Euronest (об'єднує ЄП і парламенти країн-учасниць Східного партнерства), депутат групи соціал-демократів ЄП (європейські партнери Партії регіонів) Крістіан Вігенін заявив, що в ЄС все активніше обговорюється можливість застосування санкцій щодо Києва.

"Виборці в ЄС не розуміють, чому ми так повільно просуваємося в питанні тиску на Україну. Люди вважають, що нам слід активніше вводити санкції щодо Києва", - заявив Вігенін.

Пан Вігенін зазначив, що в ЄС поки не готові застосовувати крайні заходи впливу на Україну. "На даному етапі ми і так зробили достатньо. Ми не підписали угоду про асоціацію, хоча могли б зробити це, і це був сильний політичний сигнал", - пояснив він.

За словами депутата, ключовим моментом для прийняття Брюсселем подальших рішень стануть жовтневі парламентські вибори. "Якщо Юлія Тимошенко та Юрій Луценко не зможуть взяти участь у виборах, буде пізно говорити тільки про "занепокоєння" Євросоюзу. Це стане достатньою причиною для ЄС, Ради Європи та ОБСЄ, щоб оголосити: вибори не є вільними і чесними. Велика кількість членів ЄС гарантовано не визнають вибори чистими за умови, що Тимошенко залишиться за гратами ", - заявив депутат.


За матеріалами УНІАН.

Обговорити в форумі