Законодавці фонтанують скандальними ініціативами. І створюють інформаційний шум, який відволікає громадськість від насущних проблем
Не встигла пройти і тиждень з Міжнародного жіночого дня, як українські парламентарії «ощасливили» українських жінок відразу декількома законопроектами.
У четвер, 15 березня, народні депутати підвищили мінімальний шлюбний вік для жінок до 18 років. У пояснювальній записці відзначено: «з погляду готовності до сімейного життя за критеріями фізичної, моральної і соціальної зрілості, і чоловіки і жінки повинні мати рівні права на санкціоноване укладення шлюбу». Навіть більше: «З метою попередження подальшого ослаблення статевої моралі серед підростаючого покоління, виключення підміни ними понять «бажаність» і «можливість» шлюбу пропонується знизити винятковий мінімальний шлюбний вік в Україні, але не більше, ніж на два роки (до 16 років) і лише у виняткових випадках». Тим часом, дослідження дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) свідчать про те, що депутати дарма турбуються про «статеву мораль» української молоді. Так, у суспільстві міцно вкоренилася думка, що діти починають вести активне статеве життя мало не з першого класу, проте виявилось, що у віці 15-17 років сексуальний досвід має навіть менше половини підлітків (42%). Причому хлопчики починають статеве життя значно раніше за дівчат. Є ще один аспект, який дозволяє засумніватися в актуальності законопроекту: за даними наших джерел, в країні щорічно укладається близько 8 тисяч шлюбів між неповнолітніми особами. Навряд чи можна сказати, що ці цифри загрожують «статевій моралі» українських підлітків. До того ж, як і раніше, ніхто не зможе заборонити розписатися парі, що чекає дитину. Нехай навіть для цього потрібно буде йти в суд.
До речі, якщо парламент прийме ще один законопроект, цього разу поданий опозиціонером Шкілем, то іншого варіанту, як народжувати і виховувати малюка, не буде навіть у 16-річних. Річ у тому, що нардеп вирішив: у країні просто-таки необхідно заборонити аборти, що проводяться за бажанням жінки. А то у нас мало не всі пані і їх сім'ї поголовно страждають від постабортного синдрому, в майбутньому ж через дуже ліберальне законодавство Україна і зовсім може перетворитися на філіал якої-небудь азіатської країни. Логіка нардепа проста: оскільки українських дітей народжується мало, то країну населять вихідці з Азії. Причому депутата зовсім не збентежив той факт, що у пояснюючій записці до законопроекту фігурують цифри 2005 рокк. Так, сьогодні Україна все ще не може похвалитися позитивним приростом населення, але за сім років все-таки багато води витекло. По-перше, народжуваність в країні все ж зростає, і кількість абортів при цьому падає. А по-друге, заборона абортів на законодавчому рівні немінуче призведе до розквіту кримінальних абортів. Хто їх робитиме і де – питання риторичне. У Радянському Союзі аборти якийсь час теж були поза законом, але це зовсім не означало, що не було можливості їх зробити. Ось тільки відсоток ускладнень і навіть летальних випадків після таких операцій дійсно жахливий.
Але «антиабортним» законопроектом турбота народних обранців про українських вагітних не обмежилася. Народні депутати пропонують ввести штраф в 51-85 грн для вагітних і неповнолітніх за вживання тютюну і алкоголю. Цього разу в пояснюючій записці до законопроекту і узагалі відзначено: «Через надмірне споживання алкогольних і тютюнових виробів населення України втрачає інтелектуальні ресурси і здоров'я своїх громадян. Таке становище серед молодих людей стає все більш загрозливим. Набуті хвороби від молодих батьків передаються їх потомству. Внаслідок цього, існує загроза біологічної звироднілості народу». Не зовсім, правда, зрозуміло, чому вагітна, що палить, сприяє звироднілості, а ось чоловік, що палить, поряд із вагітною жінкою – ні. Як і досить складно уявити собі механізм накладення таких штрафів – адже вагітний живіт не з першого дня виростає. Так, дивись, всім жінкам, що палять, особливо значної статури, доведеться носити довідку про те, що вони в даний момент не чекають поповнення. А то хіба мало що. Про те, наскільки при цьому держава має право вторгатися в особисте життя своїх громадян, залишається тільки здогадуватися.
Звичайно, ніхто не збирається оспорювати той факт, що аборт – це далеко не добре діяння. Проте чи не краще зосередити увагу держави на попередженні небажаної вагітності, ніж у котрий раз намагатися вирішити проблему каральними способами? Чи не варто вести активнішу кампанію стосовно боротьби з курінням і алкоголізмом замість того, що вводити нові штрафи? Чи не потрібно подумати про те, чим зайняти молодь, щоб у вільний час вона не тинялася по лавочках з пивом? Проте політики давно вирішили, що набагато простіше придумати парочку сумнівних ініціатив і кинути їх українцям як червону ганчірку. А поки суспільство дискутуватиме з приводу розумових здібностей законодавців, можна спокійно займатися своїми справами. Не звертаючи уваги на те, що в країні вже давно не актуальні питання «біологічної звироднілості». Куди страшнішою є звироднілість духовна, коли «хлопчики-мажори» вважають за можливе не зважати на звичайних людей, а звичайні люди вважають за краще займати позицію «моя хатина з краю», нехай навіть під вікнами кричить гвалтована недолюдками дівчина.
Благо, таких «червоних ганчірок», які відволікають увагу громадян, можна винайти незчисленну кількість. Наприклад, раз вже вітчизняні політики так ратують за збільшення кількості здорових робочих рук в країні, то хай вже і регламентують, як саме ці здорові руки потрібно народжувати. А то раптом українські жінки і не підозрюють, що через неправильний підхід до цього питання країна може опинитися на межі біологічної звироднілості і падіння статевої моралі. |