Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Поступ у світі  » 


Європа думає над санкціями проти Білорусі
 
Опубліковано: 13.01.2011

Президент Європарламенту Єжи Бузек запропонував виключити Білорусь з числа учасників міжнародних спортивних змагань, таких як Олімпійські ігри і чемпіонати світу. Так Бузек запропонував відреагувати на розгін білоруською владою мітингу опозиції в грудні 2010 року.

Представників білоруської опозиції Бузек назвав «справжніми переможцями» президентських виборів, в день яких в Мінську пройшла акція, що закінчилася арештами. Глава Європарламенту закликав звільнити всіх затриманих опозиціонерів і зняти пред'явлені їм звинувачення.

У свою чергу, за відновлення санкцій Євросоюзу проти Білорусі виступають Німеччина та Італія. Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель після зустрічі з прем'єр-міністром Італії Сільвіо Берлусконі. "Ми обоє з великою стурбованістю стежимо за розвитком подій в Білорусі, особливо що стосується поведінки влади з опозицією", - заявила вона.

Тим часом, в середу лідер білоруської опозиції Олександр Мілінкевич закликав членів Європарламенту знову ввести обмеження на отримання в'їзних віз в країни Євросоюзу для високопоставлених білоруських політиків. Він виступив за те, щоб виcтупив за те, щоб ключові представники білоруської влади не моглі отримати визы в Италию, Францію, Німеччину, чи будь-яку іншу країну ЄС. Ініціативу Мілінкевича з ентузіазмом підтримують багато депутатів Європарламенту. Його голова Бузек заявив, що "всі європейські країни повинні переосмислити свої стосунки з Білоруссю".

Ще жорсткіше висловився представник великої фракції "Європейські консерватори і реформатори". Він назвав Лукашенка homo sovieticus, а Білорусь - "диктаторським режимом в кубинському стилі".

У свою чергу, міністр закордонних справ Білорусі Сергій Мартинов висловив сподівання, що заходи, які зроблять країни ЄС, не будуть незворотнвми і "не заженуть ситуацію в глухий кут".

За словами європейських дипломатів, санкції можуть торкнутися приблизно 100 білоруських посадовців. Нагадаємо, що спочатку такі обмеження були введені ЄС в 2006 році, але два роки опісля санкції були заморожені зважаючи на явні ознаки політичної відлиги в Білорусі.

Мілінкевич закликає Європарламент до так званого подвійного підходу: з одного боку, якомога більше абстрагуватися від білоруського режиму, а з іншого – максимально полегшити життя простим громадянам Білорусі, надавши їм можливість безперешкодно подорожувати, вчитися або працювати в Європі. Наприклад, Польща і Литва вже відмінили платню за оформлення віз для білорусів. Тим часом інші європейські країни беруть з бвларусвв за візи значно більше, ніж з росіян або з українців.

Окремі європейські країни і раніше виступали із засудженням на адресу білоруської влади, але зараз практично вся Європа єдина в думці, що санкції треба не просто ввести знову, але і посилити. Міністри закордонних справ Нідерландів, Великобританії, Чехії, Швеції і Польщі закликали послати Мінську чіткі, недвозначні сигнали незадоволеності його політикою

Інший білоруський опозиційний лідер Андрій Санников говорить, що ЄС повинен "розлучитися з мріями європеїзувати Лукашенка".

Обговорити в форумі» 
Глава МВС Польщі розкритикував російських диспетчерів
 
Авіакатастрофа під СмоленськомМіністр внутрішніх справ Польщі Єжи Міллер заявив, що диспетчери аеродрому "Смоленськ-Північний" повинні були заборонити посадку екіпажу польського літака Ту-154. Як передає ІА REGNUM, таку заяву міністр зробив в ефірі телеканалу TVN24.

"Реакція диспетчерів на спроби посадити літак повинна була бути однозначною", - підкреслив Міллер. Він розповів, що смоленські диспетчери консультувалися з Москвою, що негативно відобразилося на їх роботі.
Детальніше>>
» 
Пентагон побачив в КНДР пряму загрозу США
 
Північна Корея становить пряму загрозу для безпеки США. З такою заявою виступив глава Пентагону Роберт Гейтс, який знаходиться з офіційним візитом в Китаї. Про це повідомляє Associated Press.
Детальніше>>
» 
Берлусконі перейменує свою партію до "Італії"
 
Партію прем'єр-міністра Італії Сильвіо Берлусконі "Народ свободи" перейменують.
Детальніше>>
» 
Битумная черепица – самое популярное покрытие в Европе и Америке
 
Как известно, современный мир постоянно меняется и строительные материалы, использовавшиеся каких-то двадцать лет назад уже можно назвать пережитком прошлого.
Детальніше>>