Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Арт-Поступ  » 


У ЛЬВОВІ ЗАБОРОНИЛИ ВИСТАВУ ВІКТЮКА
Наталка КОСМОЛІНСЬКА
 
Із квітня 2002 року у Львові при управлінні культури обласної державної адміністрації було створено "Комісію з питань гастрольно-концертної діяльності на території Львівської області", завданням якої була координація дій щодо впорядкування організації та проведення гастрольно-концертної діяльності в області. Але через неодноразові нарікання на рішення комісії, яка, на думку нарікаючих, була занадто ліберальною і поблажливою до концертуючої російськомовної попси і решти національномалосвідомих колективів, її було розформовано. До нового складу комісії ввійшли: Ю. Корчинський -- заступник начальника обласного управління культури, голова комісії, Т. Любицький -- заступник начальника відділу культурно-освітньої, просвітницької роботи і навчальних закладів управління культури облдержадміністрації, секретар комісії, О. Вовчковська -- член правління Львівського обласного об'єднання "Просвіта" ім. Т. Г. Шевченка, С. Максимчук -- актор Національного академічного українського драматичного театру ім. Заньковецької, О. Малець -- головний спеціаліст управління культури львівської міської ради, Я. Мозіль -- начальник відділу культпросвітньої роботи і навчальних закладів управління культури облдержадміністрації, З. Остафійчук -- доцент кафедри диригування Львівської державної музичної академії ім. Лисенка, М. Христинич -- депутат Львівської обласної ради, І. Цап -- заступник голови Представництва Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.

На першому засіданні на розгляд комісії були представлені заявки на виступи Є. Шифріна, концерт групи Рікардо Фолі і дві нові вистави Романа Віктюка "Давай займемось сексом" і "Фердінандо". Виступ Щифріна комісія не ухвалила через відсутність необхідних документів. Концерт Рікардо Фоллі дозволила. "Фердінандо" -- не розглядали через брак усіх потрібних документів, а ТОВ "Солекс +", яке займалось виставою Віктюка "Давай займемось сексом", отримало відмову. З цього питання виступали С. Максимчук, З. Остафійчук, О. Вовчковська, Я. Мозіль, Т. Едер. Постановили: "Виходячи з основних принципів культурної політики держави, зокрема, через утвердження високих моральних засад у суспільному житті (ст. 2 "Основи законодавства України про культуру") відмовити ТОВ "Солекс +" у виданні дозволу на проведення вистави Р. Віктюка "Давай займемось сексом" на сцені Львівського театру опери та балету ім. С. Крушельницької".

ДОВІДКА
Драматургом вистави "Давай займемось сексом" є колишній львів'янин, а нині мер м. Хайфа (Ізраїль) Валентин Красногоров. Минулого року у Львові її поставив і зіграв на сцені Першого українського театру для дітей та юнацтва Борис Озеров. Щоби не створювати собі зайвих проблем, із назви вистави прибрали останнє слово, замінивши його трьома крапками. Дійовими особами вистави є чоловік із дружиною, професор, дівчина і санітар. Хоча її монологи і починаються пропозицією, яку драматург виніс у назву, нічого аморального в ній немає. Учасники дійства тільки розмовляють, розмовляють, розмовляють. До того ж у фіналі з'ясовується, що відбувається все це у божевільні.

P. S. Що міг зробити з такого драматургічного матеріалу щедрий на фантазії і пишні видовища Віктюк -- ми сьогодні можемо тільки здогадуватись. Як і члени комісії, які зробили свої висновки тільки на підставі рецензій і власних професійних знань та моральних переконань. Ображений Віктюк не збирається більше привозити до Львова жодної вистави. Отож, усім шанувальникам його творчості доведеться мандрувати за його виставами за межі Львова. Зате в колишньому королівському місті можна буде досхочу оглядати високодуховні і глибокоморальні вистави місцевих театрів.

Обговорити в форумі»  НІЖНЕ
Різдвяне диво
Анастасія КАНАРСЬКА
 
Кожен із нас від Різдва чекає дива, бодай крихітного, невеличкого, помітного для нас, можливо, більше серцем, аніж оком. Чому ми так віримо у диво в ці святкові дні, але не задумуємось над цим у будні?! Живемо собі в шаленому ритмі щоденних проблем, кудись поспішаємо, інколи навіть не задумуючись куди. Просто біжимо і, здається, з цього ритму загнаного кола нам не вирватись, та й ми, мабуть, і не знаємо, куди вириватись. Життя минає з думкою про хліб насущний, але без спогаду про душу. А в "старій" Варшаві живе людина, яка, здається, нікуди не поспішає. Його життя минає у молитвах, зустрічах з учнями і в написанні віршів, які вже давно стали продовженням його молитви, чи, радше, молитвою, створеною зі слів, написаних серцем.
Детальніше>>
»  ПОДБАЛИ
Італійська сенсація у львівському музеї
Наталка КОСМОЛІНСЬКА
 
У ті легендарні часи, коли Львів ще був Європою і в ньому мешкали меценати, один з них -- майор Карл Кюнль, власник великої мистецької колекції -- заповів своє зібрання магістрату. А що майор служив довший час в Італії і був людиною освіченою, то його збірка складалась із добірного малярства і графіки. Львів'яни могли переконатись у цьому на власні очі 1998 року, коли на честь Днів Відня у Львові колекція Кюнля була виставлена у Львівській галереї мистецтв.
Детальніше>>
» 
АРТ-НОВИНИ
Анастасія КАНАРСЬКА
 
У Національному музеї Кардіффа (Уельс) відкрито виставку під назвою "Захоплення рослинами: ботанічні малюнки художниць". Представлені на ній роботи презентують не тільки мистецькі витвори прекрасної половини людства від ХУІІ до ХХІ століття, але і їхній вплив на ботаніку як науку. За часів Кромвеля англійське суспільство не вбачало у цих малюнках жодної цінності, через що вони довший час існували на марґінесі наукового світу. Лише у вікторіанські часи цією творчістю почали цікавитись, а сьогодні Кардіффський музей зібрав і підсумував ботанічний доробок своїх співвітчизниць.
Детальніше>>