У минулий вівторок Львівська обласна рада зібралася на прощальне засідання. Мабуть, саме через те, що засідання було прощальним, тому й атмосфера була не робочою. Депутати одразу покинули сесійну залу та перенесли свою «роботу» у кулуари Львівської обласної ради. Останнє засідання – це як випускний клас. Депутати дозволяли собі «прохолоджуватися» за чашкою кави під час «активної» роботи тих, хто «чергував» в сесійній залі. Окремі з них навіть дозволяли собі палити цигарки мало не в самій сесійні залі, а саме на сходах та в коридорі забувши про звичні місця відведені для паління. Таким чином, на прощання народні обранці перетворили представницькій орган на своєрідну забігайлівку. І сумно, і соромно, але добре одне – дехто з них в цю залу не прийде найближчі років п’ять.
Чому ж зібралася сесія? Адже їх колеги-депутати Львівської міської ради прощальне засідання провели скромно, зробивши кілька світлин на пам'ять. Однак, обласні депутати на пам'ять ухвалили ще кілька рішень, а світлини були вже потім. Як пояснив пізніше голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник таке рішення про проведення сесії було ухвалене в зв’язку із нагальними питаннями, які аж ніяк не могли чекати раду VI демократичного скликання. За його словами було прохання від Львівської обласної державної адміністрації розглянути зміни до бюджету. Однак, за день до сесійного засідання з’явилася інформація, що воно під загрозою зриву, адже бюджетна комісія, з якихось причин, не змогла зібратися. Та, депутатам все ж вдалося організувати останню прощальну сесію, хоча б для того, щоб попрощатися «Батьківщиною».
До речі, Роман Ілик у своєму прощальному слові не шкодував порівнянь із тим, що зробили з його партією і повідомив, що «Батьківщина» не здалася, це не кінець світу, а електорат від них нікуди не тікав, а так і «залишається поруч підтримуючи Тимошенко». Хотілося б цьому вірити, але поки що той рейтинг, який має партія Тимошенко залишає бажати кращого, а експерти-соціологи називають такий рейтинг «дном».
Сесія розпочалася із того, що хор «Вірую» заспівав гімн України, тоді ще всі депутати були присутні в залі засідання, потім окремих із народних обранців було нагородження головою облради грамотами Верховної ради, далі вітальне слово Василя Горбаля та нагородження ним голів комісій за «хорощу роботу».
«Хороша робота» - це якесь символічне, всюди присуще словосполучення у всіх депутатських корпусах. Голова Львівської облдержадміністрації Василь Горбаль не шкодував приємних слів для колег депутатів. Так-так, саме колег, адже Горбаль і досі не склав депутатський мандат, натомість отримав новий. Тож, у своєму вітальному слові він подякував колегам за співпрацю та пообіцяв тим з ким його співпраця особливо добре склалася, що вона на тому не завершиться. Багатообіцяюча обіцянка для тих хто пройшов була втішною, а для тих хто так і не зміг пройти стала, швидше, вогником надії.
Після того, як всі, буквально, «розливалися» в подяках один одному, а все той же хор проспівав депутатському корпусу «Многая літа» депутати сіли за порядок денний. Тринадцять питань, які стосувалися бюджету розглянули досить швидко і перейшли до очікуваної частини, а саме пам’ятної світлини й обіцяної головою Львівської облради Мирославом Сеником «прощальної вечірки». Варто згадати, що на цій світлині не буде лідера ВО «Свободи» Олега Тягнибока, який саме в цей день штовхався з «Беркутом» в Івано-Франківську відстоюючи свої зароблені відсотки. Тоді Олег Ярославович, на якому мало не порвали одяг, поплатився здоров’ям двох своїх прихильників, як захищали його від нападів міліції. Але не будемо про сумне, тож коли були зроблені всі знімки депутати пішли робити те, що у них виходить найкраще – пити чай, каву, спілкуватися тощо, а Мирослав Сеник пішов до журналістів де й розповів, як «успішно спрацювала рада цього скликання».
Розпочав він із того, що похвалив депутатський корпус, який працював під його егідою: «Ми достойно та гідно пройшли цю каденцію. У нас не було зривів в роботі ради, ми ніколи не затримували питань, які були важливими для Львівської області, я маю на увазі питання бюджету, соціального забезпечення, сільського господарства, освіти, культури, тощо. Ми прийняли три фундаментальні документи. Це, перш за все, стратегію розвитку Львівщини. На основі стратегії ми прийняли угоду між Львівською областю та Кабінетом міністрів України.
Дуже важливим є те, що Львівська область стала першою областю серед всіх областей України депутати якої замовили схему, розробили та ухвалили планування території області. Це вкрай важливий документ. Це будуть дійсно фундаментальні речі вже для наступних скликань, які будуть ці речі реалізувати в життя. Ми мали цікаві програми у сфері соціального захисту, в галузі освіти та охорони здоров’я. За рахунок тісної співпраці з іншими органами місцевого самоврядування ми завершили формування мережі фельширсько-акушерських пунктів у Львівській області. Тому, я вважаю, що рада V демократичного скликання виконала своє завдання перед виборцями і я дякую всім депутатам, адже вони всі достойні люди, які переживали за ту роботу, яку на них поклала громада і яку вони виконали».
Про політичні питання також не забули, пан Сеник переконаний, що рада була справжньою войовничою валькірією та стояла на сторожі демократії в серці П’ємонту. «В політичному житті голос Львівської обласної ради був чутний завжди», - пишаючись сказав Сеник.
Однак, політолог, директор Центру політичних досліджень Анатолій Романюк переконаний і неодноразово заявляв в коментарях ЗМІ, що Львівська обласна рада цього скликання була знакова тільки, і виключно, політичними заявами, однак в питаннях господарки рада так і не змогла особливо відзначитись. Пригадалися мені ті сесії, коли, наприклад, голосували за відставку Горбаля, тоді на це питання йшов мало не цілий день, але то нічого, адже де відставка губернатора, а де якісь так економічні проблеми одного із районів області. Зрештою, проблеми нікуди самі не дінуться, можна зачекати, а от погратися у велику політику не щодня випадає нагода.
Та повернемося до іще голови Львівської обласної ради Мирослава Сеника, який люб’язно пояснив, чому вони не наслідували приклад своїх львівських колег-депутатів та провели заключне засідання: «Ми на засіданні не розглядали жодних інших питань окрім питань, які стосуються змін до програми бюджету. Ці зміни повинні були бути прийняті, адже нова рада, яка збереться на таку робочу сесію, можливо, не швидше кінця грудня не матиме їх на часі. Тоді ці питання будуть вже не актуальні. А цією сесією наш депутатській корпус вже не залишає за собою питань, які потребували нагального вирішення».
Він також повідав таємницю початку переговорного процесу: «Переговорний процес вже йде, але до завершення ще дуже далеко. Наразі відбуваються перші примірки різних конфігурацій. Переговорний процес повинна очолити найбільша фракція, а це ВО «Свобода», тоді він буде йти конструктивно». Так Сеник віддав усі ініціативи в руки «Свободи» і, здавалося б, готовий йти на заслужений відпочинок, однак крісло голови Львівської облради таке привабливе і так хочеться в нього повернутися. Тим більше, що кулуарами ходять чутки про те, що найбільше шансів посісти цю посаду має Пилип Пилипенко (ВО «Свобода»), Степан Кубів («Фронт Змін»), Василь Куйбіда (НРУ) та сам Мирослав Сеник, нагадаємо, що Мирослав Петрович представляє в раді «Нашу Україну», яка на цих виборах не спромоглася провести жодного депутата-мажоритарника.
І все ж, він до кінця намагався не видати таємниці закулісних перемовин і на прохання журналістів дати свій прогноз стосовно кандидатури голови Сеник відповів наступне: «Невдячна це річ». І не відомо чи то від Сеника був прогноз, констатація факту чи, можливо, то був своєрідний діагноз. Він також розповів, що ще не визначився в якій саме комісії хотів би працювати в раді нового скликання.
Депутати попрощалися, хтось із них орієнтовно 25 листопада знову переступить поріг сесійної зали, а окремі «випускники - 2010» найближчі роки стосунку до залу засідань не матимуть. Як то кажуть, одна комедія скінчилася, час розпочинати нову. |