Україна за тривалістю життя порівнялася з країнами Африки
Україна потрапила в дев'ятку держав, де очікувана тривалість життя нижча за показники 1970-х років.
Про це зазначається в ювілейній 20-ій доповіді Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) "Реальне багатство народів: шляхи розвитку людини", повідомляє Центр новин ООН.
Лише в дев'яти країнах світу очікувана тривалість життя впала нижче за показники 1970-х. Шість з них – групи країн Африки на південь від Сахари. Ще три – Білорусь, Україна і Росія, констатують в ООН.
Автори доповіді відзначають, що багато країн добилися значних результатів у сфері очікуваної тривалості життя. Середня тривалість життя збільшилася приблизно на шість років в період між 1970-ми і 1990-ми роками, і ще на чотири роки - за два подальші десятиліття.
Найбільше очікувана тривалість життя збільшилася за період з 1970 року в арабських державах - більш ніж на 18 років. У деяких країнах, що розвиваються, - наприклад, в Чилі і Малайзії - показники смертності на 60% нижче, ніж вони були 30 років тому.
Зниження очікуваної тривалості життя в шести країнах Африки на південь від Сахари автори доповіді пов'язують з епідемією ВІЧ.
У доповіді також наголошується, що скорочення очікуваної тривалості життя в Україні, Росії і Білорусі торкнулося, в першу чергу, чоловіків. Про причини цього явища йдуть серйозні дебати. При цьому наголошуються зростання масштабів алкоголізму і стреси, пов'язані з переходом до ринкової економіки і високою інфляцією, безробіттям і невпевненістю в завтрашньому дні. Так, одне з досліджень виявило, що в період між 1990 і 2004 роками у 21% з 25 тисяч чоловіків, які померли в Сибіру, причиною смерті називалася майже летальна концентрація етанолу в крові.
Згідно з даними недавнього звіту ООН з людського розвитку, в Україні середня тривалість життя становить 68 років.
»
Азаров обіцяє Податковий кодекс 19 листопада
Податковий кодекс України буде прийнято Верховною Радою 19 листопада цього року. Як повідомили у департаменті інформації та масових комунікацій Кабінету Міністрів України, про це заявив прем`єр-міністр України Микола Азаров 5 листопада в ході зустрічі з представниками місії Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду.
«Ми розраховували його вже прийняти, але через певні причини, незалежні від нас, цього не вдалося зробити. Зараз ми ставимо для себе дату 19 листопада», – заявив М.Азаров.