Прокуратура Львовапід час перевірок виявила на території міста 66 самочинно встановлених літніх майданчиків, про це йдеться у повідомленні прокуратури міста Львова.
Водночас у прокуратурі підкреслюють, що відповідальні особи органів місцевого самоврядування не повністю використовують надані їм повноваження щодо демонтажу таких самобудів.
Як приклад у прокуратурі подають Залізничний район Львова, де без відповідних дозволів функціонує 9 літніх майданчиків. Попри те, що ці майданчики були встановлені у травні-черні поточного року, посадові особи адміністрації станом на серпень поточного року обмежились скеруванням листів-попереджень про необхідність отримання дозволів або демонтажу об’єктів в добровільному порядку.
“Жодним чином не виконано відповідальними посадовими особами обов’язків, передбачених п.6 Положення, в частині прийняття розпоряджень про демонтаж, а у випадку невиконання такого - звернення до суду з позовом про примусовий демонтаж самочинних об’єктів” - вказують у прокуратурі.
Аналогічна ситуація і в Личаківському районі де, незважаючи на розміщення 7-ми самочинно встановлених літніх майданчиків, жодного розпорядження, як і позову до суду про примусовий демонтаж, посадовими особами не скеровано. Такі ж порушення зафіксовано і у Франківському районі Львова.
Водночас у Шевченківському районі , незважаючи на прийняття головою районної адміністрації ще в травні поточного року 9-ти розпоряджень про демонтаж самовільно встановлених літніх майданчиків, станом на серпень поточного року юридичним відділом позовні заяви до суду про примусовий демонтаж не підготовлено.
Прокуратура розцінює наведені заходи як такі, що лише створюють враження щодо намагань запобігти та усунути порушення при функціонуванні літніх майданчиків у місті, натомість майже не практикувалось вжиття дієвих заходів у вказаному напрямку, наслідком яких стало б реальне усунення очевидних порушень закону, демонтаж самовільно встановлених літніх майданчиків у стислі терміни тощо.
Поряд з викладеним, наявні численні випадки встановлення літніх майданчиків в охоронних зонах пам`яток архітектури, на тротуарах фактично по всій їх ширині (без додержання встановлених відстаней), з улаштуванням стаціонарних громіздких подіумів, що унеможливлює – у випадку необхідності – проїзд транспортних засобів спеціальних служб (пожежної охорони, міліції, швидкої медичної допомоги, аварійних служб), вільному руху пішоходів, створює дискомфорт у проживанні мешканців прилеглих будинків.
З огляду на викладене, прокуратурою м.Львова внесено подання Львівському міському голові про усунення виявлених порушень, при цьому поставлено вимогу провести службову перевірку наведених обставин, у ході якої встановити причини відсутності відповідного реагування на факти самочинного встановлення літніх майданчиків у місті, а також посадових осіб, за потурання яких такі порушення залишились неусунутими.
За матеріалами Львівського порталу. |