Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Політика.    Аналітика.    Точка зору.    Фоторепортаж.    Спорт-Поступ.    Пост-Factum.    Кримінал.    КуПол: Новини.    Сьогодні у світі.    postup.in.ua.

9 серпня 2010 р.
  13:41 15-11-2021 -   ЄС схвалив санкційний режим проти режиму Лукашенка за створення міграційної кризи
  13:41 15-11-2021 -   Франція попередила Росію про "серйозні наслідки" в разі ескалації ситуації в Україні
  13:41 15-11-2021 -   Україна – третя у світі і друга в Європі за добовою смертністю від Covid
  13:41 15-11-2021 -   В Україні за добу викрили три масштабні схеми підробки Covid-документів
  13:40 15-11-2021 -   Невакцинованим на Львівщині закрили вхід у приміський транспорт
  9:44 15-11-2021 -   У МОЗ розширили перелік професій, яким обов'язково потрібно щепитися проти COVID-19
  11:9 18-10-2021 -   Зеленський заявив, що не займався відмиванням грошей, хоча офшори використовував
  18:54 15-10-2021 -   Ще 4 області з понеділка потрапляють у “червону” зону
  8:41 30-09-2021 -   Мера Запоріжжя звільнили з посади
  8:40 30-09-2021 -   “Слуги народу” озвучили, де й коли проведуть великий “розбір польотів”
  11:4 05-10-2021 -   Люстри від компанії SkyLight: на будь-який смак і гаманець
  11:2 05-10-2021 -   Что нового появилось в Джойказино в 2021 году
  8:41 30-09-2021 -   Німеччина заперечила загрозу скасування безвізу з ЄС для України, Молдови чи Балкан
  8:40 30-09-2021 -   Угорщина жорстко відреагувала на реакцію України щодо угоди з "Газпромом"

·  ·

___________________________________________________________________________

Карпати (Львів) – Арсенал (Київ) – 2:1

5-й тур ПЛ. 08.08.2010, 19:00. «Україна», Львів. Сонячно, +27°С.

Судді: Дмитро Жуков (Донецьк), Олександр Матяш (Полтава), Сергій Беккер (Харків)

Делегат: Геннадій Лисенчук (Київ).

Карпати: Тлумак, Федецький, Тубіч, Мілошевіч, Авелар, Г. Баранець (Годвін, 58), Ткачук, Худоб`як, Кожанов, Гурулі (Батіста, 10), Зеньов (Гудима, 73).

Запасні: Мисак, Б.Баранець, Петрівський, Є. Тарасенко.
Головний тренер – Олег Кононов

Арсенал: Рева, Єщенко, Шершун, Шоаве, Данілов, Грицай, Старгородський, Богданов (Хомин, 46), Бартуловіч, Шацьких (Міколюнас, 90), Мазілу (Самодін, 87).

Запасні: Погорілий, Матюхін, Симоненко, Мепорія
Головний тренер – Юрій Бакалов

Голи: Кожанов (4), Батіста (90+4) - Шацьких (45+1, з пенальті).

Попередження: Мілошевіч (42), Ткачук (90+1), Батіста (90+4) - Бартуловіч (45+2), Грицай (85), Рева (90+4).

…За 20 секунд до закінчення заключної четвертої компенсованої хвилини другого тайму крайній вінгер «Карпат» Денис Кожанов від правої бровки виконав передачу верхом у центр карного майданчика «Арсенала» на Батісту. Бразилець головою скинув м’яча на дальню стійку, де його співвітчизник Даніло Авелар з гострого кута в дотик, демонструючи елементи акробатики, намагався переправити круглого повз кіпера гостей Віталія Реву у сітку. З цим завданням новачок «зелено-білих» успішно впорався, але на шляху м’яча опинився Андрій Єщенко, який головою виніс бальон з лінії воріт. Проте Даніло Авелар на відміну від Віталія Реви не виключився з боротьби – спритно вскочив з газону і встиг головою прострілити на протилежну стійку. Андрій Єщенко вдруге намагався врятувати ситуацію, але до м’яча цього разу як слід не дотягнувся і Батіста грудьми в дотик переправив його у сітку – 2:1 на користь «Карпат». До завершення компенсованого часу залишалося якихось 14 секунд…

Саме таким, з щасливим хеппі-ендом, вийшов фінал матчу «Карпати» – «Арсенал». Не менш вдалим для «зелено-білих» був і його початок. Вже на 4-й хвилині у ситуації, коли одна з перших атак господарів практично вже закінчилася і воротам гостей абсолютно нічого не загрожувало, опорник киян Олександр Грицай одним дотиком вивів у прорив правим флангом… вже згаданого вище карпатівця Дениса Кожанова. Таким подарунком 9-й номер нашої команди скористався на всі сто: Денис увірвався в карний і спокійно низом пробив у протихід Віталію Реві в дальній кут воріт – 1:0.

Швидкий гол додав впевненості «Карпатам» і підопічні Олега Кононова цілковито взяли гру під свій контроль. От тільки на 9-й хвилині стався неприємний епізод для «зелено-білих». Ні, «Арсенал» не забив і навіть не створив гольовий момент. Справа в тому, що чергової травми у сезоні зазнав гравець нашої команди. Цього разу через ушкодження поле вже в дебюті матчу змушений був залишити Сандро Гурулі. А найприкріше, що грузин, швидше за все, травмувався через те, що недостатньо розім’явся перед грою.

Замість Гурулі на поле вийшов Батіста і вже за дві хвилини 80-й номер карпатівців міг подвоїти рахунок, але після гострого прострілу Кожанова з правого флангу його на якусь мить випередив Рева. А за хвилину вже Ігор Худоб’як у фіналі затяжної атаки зі зручної позиції пробив прямо в руки кіпера гостей. На це команда Юрія Бакалова відповіла двома ударами форварда Йонуца Мазілу. Спочатку захисники господарів дозволили йому пробити з меж карного майданчика по своїх воротах після довгої діагональної передачі Андрія Єщенка, але румун пробив значно вище рамки. З аналогічним результатом Мазілу пробив і після флангової передачі Максима Шацьких. До речі, останній грав не на звичній для себе і для вітчизняних вболівальників позиції форварда, а на місці правого хавбека. Як сказав після матчу керманич «Арсеналу» Юрій Бакалов, саме на цій позиції Максим є найбільш корисним у грі «каштанчиків». Можливо, в інших іграх так воно й було, але коли брати до уваги конкретно сьогоднішній поєдинок, то подібне твердження є більш ніж спірним.

Загалом перший тайм пройшов за територіальної та ігрової переваги нашої команди і рахунок 1:0 на її користь цілком відповідав би тому, що відбувалося на полі. Тим несподіванішим і неприємнішим став той факт, що на відпочинок суперники пішли за рівного рахунку – 1:1. На останній хвилині першої половини зустрічі, намагаючись перервати атаку гостей, недостатньо жорстко поставив ногу Артем Федецький і м’яч підхопив Мазілу. Румун на швидкості пішов вперед і в боротьбі з центральним захисником «Карпат» Іваном Мілошевічем рухнув на газон. 30-річний арбітр в полі Дмитро Жуков з Донецька без жодних вагань вказав на точку. А подумати, перед тим як виносити подібний вирок, виявляється, було над чим. Питань до арбітра є щонайменше два. Перше: де відбувся контакт Мілошевіча і Мазіли – до лінії карного майданчика чи вже безпосередньо в ньому? І друге: а чи було порушення правил з боку карпатівця в принципі?

Відповідь почнемо шукати з останнього запитання. Як засвідчує відеоповтор, Мазілу зачепився за власну ногу, а значить, ніякого пенальті не було й близько. А трапилося це ще до того, як обидва учасники епізоду опинилися в межах штрафної. Тож коли арбітрові й привиділося порушення правил з боку Мілошевіча, то він мав призначити штрафний, але аж ніяк не пенальті. Однак ця помилка абсолютно не є свідченням симпатії Жукова до команди гостей, а тим паче його намаганням «вбити» господарів. Все значно простіше – аналіз його дій упродовж всіх 90 хвилин не залишає сумнівів, що матчі Прем’єр-ліги йому судити ще зарано.

Тим не менше, на перерву карпатівці пішли не в найкращому гуморі. Не набагато він кращим був у них і упродовж практично всієї другої половини матчу. Адже з огляду на турнірне становище «зелено-білим» бажано було вигравати цей матч. А сил, аби вирвати перемогу, з кожною хвилиною ставало все менше і менше. Ситуація ускладнювалася ще й тим, що суперники були не в рівних умовах. Якщо «Карпати» за 30 днів зі старту сезону проводили свій дев’ятий матч, то «Арсенал» – лише п’ятий. А найголовніше, у киян на підготовку до звітного поєдинку був цілий тиждень, а у галичан – трохи більше, як дві з половиною доби. У львівському аеропорті після далеко не простого матчу Ліги Європи у грузинському містечку Зестафоні «зелено-білі» приземлилися о 4-й годині ранку минулої п’ятниці. Тим вагомішою є звитяга, яку підопічні Олега Кононова зуміли таки вирвати на останніх секундах матчу.

Зазначимо, що справжній і, як виявилося згодом, вирішальний штурм воріт «каштанчиків» «зелено-білі леви» розпочали тоді, коли резервний арбітр матчу Юрій Мосейчук показав, скільки хвилин компенсував суддя в полі. В цей момент, напевне, мало хто вірив, що карпатівцям вдасться таки дотиснути суперника. Зокрема, деякі так звані вболівальники вже залишили свої місця на трибунах. Але карпатівці ще раз нагадали, що у футбол треба грати і дивитися його до фінального свистка.

Почалося все з того, що «Карпати» на 1-й компенсованій хвилині заробили право на кутовий. Цікаво, що це був перший (!) корнер нашої команди у матчі. Худоб’як подав на голову Батісті і бразилець класно пробив у ліву «шістку» воріт гостей, але фантастичний сейв Реви врятував «каштанчиків» від неприємностей. Міг принести перемогу «Карпатам» і Володимир Гудима, який був першим на добиванні, але хтось із захисників вибив м’яч з лінії воріт на кутовий. Другий корнер знову подав Худоб’як, захисники винесли круглого ніби то подалі від воріт, але його підібрали карпатівці. А далі трапилося те, з чого ми почали нашу розповідь – вирішальної атаки «зелено-білих», яка в мить зробила щасливими всіх, хто нерівно дихає до «Карпат».

Джерело: Інформаційний центр ФК «Карпати».

»
"Залізна людина" з Італії
Іван СІРКО

Коліна і СуркісПрихід П`єрлуіджи Колліни на посаду куратора українських суддів дехто вважав PR-ходом Григорія Суркіса, "фінтом вухами" на всі звинувачення президента ФФУ у подвійних стандартах та кришуванні київського "Динамо". Схоже, що все вийшло навпаки і навіть всюдисущий Суркіс не має ходу в кабінет Колліни. Хоча, якщо Колліна все кине і поїде до Італії, то першим у цьому буде звинувачений саме Суркіс-старший.

Поки ж помітно, що Колліна прийшов в український футбол щось змінити на краще.
  ·  Пекельна спека
  ·  Янукович заявив, що ім'я Кучми золотими літерами вписане у літопис розвитку України
Політика
  ·  Левко Лук’яненко: Загострення між народом і владою нас чекає у найближчий рік
  ·  "Залізна людина" з Італії
  ·  Львівські "Карпати" на останній хвилині вирвали перемогу у київського " Арсенала"