Сергій Тігіпко, який зайняв третє місце в першому турі виборів президента і вже отримав пропозицію від Юлії Тимошенко в разі її перемоги стати прем’єром, припускає, що хорошою кандидатурою на пост глави Національного банку міг би стати Арсеній Яценюк, який прийшов до фінішу першого туру виборів четвертим. Про це він сказав «Інтерфакс-Україна» в кулуарах шостого всесвітнього економічного форуму в Давосі.
«Абсолютно нормальна, професійна людина, якщо це буде йому цікаво - то чому ні», - сказав він. Пізніше він назвав кандидатуру Яценюка як гідну на цю посаду, спілкуючись в кулуарах з бізнесменами, але додав ще і голову правління Укрсоцбанку Бориса Тимонькіна.
«(Пост глави НБУ) це супер важлива позиція, особливо в кризові часи: Кабмін і НБУ повинні працювати як одне ціле. А Нацбанк дуже непрофесійно і неграмотно сьогодні чинить, коли пересушує економіку. Мало коштів сьогодні в економіці, через це втрачають всі», - відзначив Тігіпко.
При цьому він підкреслив, що наочні розмови про кандидатуру глави Нацбанку все ж варто вести після виборів. «Зараз усі ці обіцянки до виборів варті мало чого», - пояснив політик свою позицію.
У спілкуванні в бізнесменами він також назвав серед відомих економістів і фінансистів, яких би він хотів бачити в своїй команді, в разі приходу в уряд екс-міністра фінансів Ігоря Мітюкова і першого заступника глави Секретаріату Президента Олександра Шлапака, який коли був його заступником у Мінекономіки і Національному банку.
В той же час Яценюк сказав, що сьогодні його не цікавить пост глави Нацбанку. Він нагадав, що у 2004 році вже очолював НБУ, хоча і в ранзі виконуючого обов’язки. «На місці в.о. я зробив трохи більше, ніж усі, хто були керівниками», - відзначив він.
«Ви, напевно, хочете мене позбутися в політиці. Я не дам такого шансу. Річ у тім, що я дуже хочу, щоб був глава Національного банку, якого представить президент Яценюк. Це так і буде, але не так все швидко і не так все просто «, - додав політик.
Він підкреслив, що після президентської кампанії зрозумів, що в політиці бліцкригів не буває, а якщо бувають, то вони дуже швидко і драматично закінчуються.
За його словами, його основне завдання сьогодні - готувати команду до парламентських виборів.
Нагадаємо, п’ятирічний термін повноважень нинішнього глави НБУ Володимира Стельмаха на цій посаді закінчився 16 грудня 2009 року. Згідно з українським законодавством, главу Нацбанку затверджує на посаді Верховна Рада за поданням Президента України.
За матеріалами proUA. |