Всесвітній економічний форум у Давосі завершив роботу
У швейцарському Давосі 31 січня закрився 40-й Всесвітній економічний форум, повідомляє Associated Press. Учасники заходу - близько 2500 провідних світових бізнесменів і політиків - провели понад 200 нарад, на яких обговорювалися проблеми відновлення світової економіки після фінансової кризи. Значна частина зустрічей була присвячена проблемам банківського сектора.
Учасники форуму відзначили, що за минулий рік світову економіку в цілому вдалося стабілізувати, і тепер постало питання про те, якої стратегії дотримуватися надалі. Глава Deutsche Bank Йозеф Акерманн (Josef Ackermann) заявив, що вибір зводиться до двох варіантів: всіма доступними засобами забезпечувати досягнуту стабільність або спробувати продовжити розвиток.
Глава британського Standard Chartered Bank Пітер Сендс (Peter Sands) зі свого боку відзначив, що останній варіант має на увазі серйозні ризики, і для його реалізації необхідно збалансувати банківську і фінансову системи так, щоб вони могли підтримувати економічну динаміку. "Варто помилитися в одному [фінансова система], і перед нами встане небезпека нової кризи; варто помилитися в другом [банківська система], і можна забути про відновлення і зменшення рівня безробіття", - заявив Сендс.
Акерманн, передає ВВС News, також привітав розширення "Великої вісімки" (G8) до "Великої двадцятки" (G20) і запропонував за аналогією з нею створити "Велику двадцятку" бізнесменів - так звану B20. Ця структура, по думці Акерманна, повинна полегшити взаємодію політики і бізнесу на вищому рівні.
Однією з найважливіших зустрічей форуму стала позачергова нарада, на якій міністри фінансів і глави центробанків Європи і США представили банкірам свої плани фінансових і банківських реформ - конкретних рішень на ній, втім, прийнято не було. Важливість цієї зустрічі визначається перш за все тим, що одне з головних побоювань банкірів полягає в тому, що політики, опинившись в складній ситуації, почнуть вдаватися до протекціонізму.
На форумі в Давосі не було підписано ніяких важливих угод. Учасники заходу обмежилися ухваленням документа загального характеру, в якому відзначили успішний процес відновлення, але також звернули увагу на не подолані наразі відгомони кризи, найголовнішим з яких було назване зростання безробіття.
»
Головою Африканського союзу призначений президент Малаві
Президент Малаві Бінгу ва Мутаріка 31 січня був призначений новим главою Африканського союзу, повідомляє AFP. Рішення про призначення було ухвалено на саміті АС в Аддіс-Абебі. На посту керівника цієї організації Мутаріка змінив лівійського лідера Муаммара Каддафі, який очолював союз протягом року.
Тоні Блера допитували шість годин про вторгнення до Іраку
У Лондоні закінчився допит колишнього прем'єр-міністра Великобританії Тоні Блера, який проходив на публічному розгляді справи про вторгнення до Іраку. Допит тривав шість годин, повідомляє Sky News.
Влада Китаю за останні два роки значно посилила цензуру національних ЗМІ, повідомляє ВВС News з посиланням на доповідь Міжнародної федерації журналістів (IFJ), опубліковану 31 січня.