Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Поступ у Львові  »  ПЕРЕСЕЛЕННЯ


Російська Федерація плювала на закон
Тарас КУХАР
 
Ось уже декілька місяців, як Генеральне консульство Російської Федерації у Львові передислокувалося у приміщення, що на вул. Костя Левицького, 95. Одразу після "новосілля" "Поступ" намагався з'ясувати, чи правомірним є переселення Російської амбасади у нове приміщення, оскільки тоді у Львові не вщухали чутки про те, що іноземне представництво не пройшло відповідної процедури отримання дозволу на розміщення свого консульства ані у МЗС України, ані у місцевої влади.

Але істини віднайти не вдалося, оскільки представники консульства РФ відмовилися розмовляти з представником "Поступу" через те, що їм не подобається деякі мотиви газети. А структури облдержадміністрації та представництво МЗС у Львові перекидали відповідальність одні на одних. Аналогічно повелося і МЗС. Після невиконання усних обіцянок речником зовнішньополітичного відомства Сергієм Бородинковим дати пояснення стосовно правомірності переселення Російського консульства, "Поступ" скерував на ім'я пана Бороденкова офіційне письмове прохання все-таки дати відповідь. Але міністерство це зігнорувало, тим самим порушивши Закон України "Про інформацію".

Лише коли з депутатським запитом до Кабміну звернувся нардеп Андрій Шкіль, уряд знайшов час провести розслідування. Таким чином, у відповіді на запит, підписаній першим віце-прем'єром Миколою Азаровим, йдеться, що у зв'язку з тим, що поряд з приміщенням Генконсульства РФ розміщена будівля управління військ Західного напрямку Прикордонних військ, "порушуються вимоги законодавства з питань захисту інформації", і "питання щодо зміни місця розташування Генерального консульства з українською стороною попередньо не погоджувалося".

Ірина ПОДОЛЯК

начальник відділу зовнішніх зв'язків Львівської міської ради

Упродовж останнього місяця представники Російського консульства не зверталися до міської ради з проханням надання їм нового приміщення. У комунальній власності міста немає окремих споруд у репрезентативній частині Львова, які були б необтяжені якимись юридичними проблемами. Те, що переселення суперечить Віденській конвенції про консульські відносини 1963 року, не викликає сумнівів. Я тішуся, що Кабінет міністрів саме так відреагував на це переселення.

Тарас ВОЗНЯК

радник голови Львівської облдержадміністрації з міжнародних питань

Виникла колізія. Потрібно усунути низку невідповідностей, оскільки довкола консульства -- на віддалі ближче 200 метрів -- не може бути певних об'єктів, скажімо, телефонної станції, командного пункту та ін. А там поруч військова будівля. Проблему треба вирішувати шляхом перенесення консульства чи виконання низки вимог, аби вони не суперечили українському законодавству. Якщо є колізія, значить щось там негаразд. Але такі колізії уже були у нашому місті. Наприклад, у приміщенні львівської Ратуші містилося кілька американських фірм. А у радіусі 200 метрів від комутатора міського голови не може бути іноземного представництва, не обов'язково консульства. Просто такі питання потрібно вирішувати цивілізованим законним способом.

Обговорити в форумі»  ПІКЕТ
Опозиція під стінами Ратуші
Мар'яна П'ЄЦУХ
 
Опозиція під стінами Ратуші
Напередодні Нового року львівська опозиція нагадала про себе міській владі. Щоправда, цього вівторка під стінами Ратуші зібралося лише невелика кількість опозиціонерів "червоного забарвлення", хоча пікетування проходило в рамках акції "Повстань, Україно!". За словами другого секретаря обкому КПУ Євгена Мазура, решта опозиції "мабуть, злякалася морозу або почала святкувати".
Детальніше>>
»  ЗДОРОВ'Я
Лікування й надалі буде платним
Тарас КУХАР
 
Медична галузь в Україні не є пріоритетною. Коштів, які міський бюджет Львова передбачає на охорону здоров'я громадян, ледь вистачає на виплату медикам зарплати та оплати за комунальні послуги. Тож про належне забезпечення закладів охорони здоров'я необхідними медикаментами та обладнанням узагалі мова не йде. Таку невтішну інформацію повідомив начальник управління охорони здоров'я Львівської міської ради Юрій Сагач під час учорашньої зустрічі з представниками мас-медіа.
Детальніше>>
» 
Останнє депутатське засідання
Тарас КУХАР
 
Сьогоднішня сесія Львівської міської ради, до речі, остання цього року, можливо, дещо поліпшить кардову ситуацію у виконавчих структурах міськради. На депутатський розгляд буде запропоновано чотири кандидатури на входження до складу виконавчого комітету ради. Запропоновані кандидатури -- голови районних адміністрацій Львова, окрім керівника Франківської -- Василя Дзери, який уже є членом виконкому.
Детальніше>>
» 
Про вчителів знову забули
Оля ІГНАТОВА
 
Депутатський корпус Львівської міської ради нарешті отримав можливість ознайомитися зі 136-сторінковою Програмою економічного та соціального розвитку Львова на 2003 рік, -- повідомив днями журналістів львівський депутат, член бюджетної комісії міськради Юрій Кужелюк.
Детальніше>>
» 
Шкіл стає більше
Наталка ЧИМИРЕНКО
 
"Мережа шкіл щороку зростає. Практично кожну п'яту в Україні нову школу будують на Львівщині", -- повідомив днями заступник начальника Головного управління науки та освіти Львівської ОДА Роман Бабій на засіданні координаційної ради з питань неповнолітніх.
Детальніше>>
» 
Претендентів на лицарі більшає
Олена КЛЕН
 
Як уже повідомляв "Поступ", у Львові тривають активні приготування до нагородження переможців регіональної програми "Галицький лицар-2002". Станом на сьогодні, кількість охочих отримати нагороди в номінаціях "„Галицький лицар" та "Галичина" проекту "Галицький лицар" зросла до 117 осіб, повідомили "Поступу" в оргкомітеті проекту. І щодня кількість заявок-висунень збільшується. У зв'язку з такою активністю оргкомітет проекту вирішив продовжити термін висунення претендентів до 6 січня 2003 року.
Детальніше>>
» 
ХРОНІКА
 
Цього року доходи львів'ян, порівняно з минулим роком, зросли на 32 відсотки, повідомив депутат Львівської міськради Юрій Кужелюк. Причому це зростання відбулося переважно завдяки отриманню населенням доходів від вкладень у банки та за рахунок продажу львів'янами іноземної валюти. А частка зарплати в зростанні доходів складає всього 3,8 відсотка.
Детальніше>>