Ремонт на об’єктах у Львові є під загрозою зриву через неузгодженість дій центральної влади. Це стосується реставрації Музею етнографії та художнього промислу, Музею визвольних змагань, ансамблю св. Юра та П’ятницької церкви. Роботи на цих об’єктах є «перехідними», кошти у розмірі близько 30 млн грн для продовження робіт Міністерство регіонального розвитку та будівництва України мало виділити ще на початку 2009 року. Обіцяних коштів досі немає. Вони можуть прийти у грудні, коли роботи на таких об’єктах виконувати не можна. Про це учора, 16 листопада на прес-конференції повідомила начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко.
«Обіцяні кошти з Міністерства до Львова не доходять. Навіть будинки на площі Ринок, 3 та 23 довелося закінчувати за кошти міського бюджету, хоча всі роботи мали виконуватися за кошти державного бюджету. Так само без фінансування залишили перехідний об’єкт – Музей Пінзеля, який знаходиться у критичному стані: через замокання є реальна загроза стінопису. Ми можемо його втратити», - зазначила Лілія Онищенко.
За її словами, наступного року управління вирішило проводити реставрацію пам’яток місцевого значення за кошти міського бюджету, а пам’ятники національного значення – за кошти державного.
Також Лілія Онищенко повідомила Наступного року у Львові у межах спільного українсько-німецький проекту «Ревіталізація історичних кварталів Львова» у місті планують реставрувати близько ста брам. Ревіталізація цих брам залежить від активності мешканців, від того, як вони підключатимуться до процесу фінансування робіт.
«Цього року реставрували 4 брами, зокрема до кінця тижня завершать реставрацію брами на пл.Ринок, 39. Наступного року плануємо реставрувати близько 100 брам, але це залежить від мешканців, оскільки реалізація проекту передбачає дофінансування коштом мешканців», - зазначила Лілія Онищенко.
Також наступного року планують впорядкувати подвір’я біля Вірменської церкви, яку цього року реставрували, відреставрують ще 6 надгробків на Личаківському цвинтарі та будинки на вул. Чупринки, 50-52.
А ще наступного року демонтують вівтар "Голгофа" Вірменської церкви. За кошти Міністерства культури і національної спадщини Польщі українські та польські реставратори працюватимуть над вівтарем два роки. Після цього вівтар вмонтують до відреставрованого будинку, де він і стояв.
"Наразі ми у пошуках приміщення, куди б можна було перенести вівтар для його реставрації. Спочатку планували перенести "Голгофу" в майстерню Національного музею у Львові ім.А.Шептицького, однак музей не має такої великої майстерні", - зазначила Лілія Онищенко.
За її словами, доки реставруватимуть вівтар, потрібно буде також укріпити і реставрувати частину будинку, до якого сьогодні прилягає "Голгофа".
Між тим Лілія Онищенко розповіла, що оштрафував львів’янина на 30 тис. грн. суд, який замінив дерев’яні вікна на пластикові, у будинку – пам’ятці архітектури на площі Ринок, 3.
За словами чиновниці, це перша справа по заміні вікон у пам’ятках архітектурі, яка дійшла до свого логічного завершення.
Як запевнила Лілія Онищенко, сама процедура такої справи є достатньо довгою. «Таких справ у суді є десь 10-15», - запевнила вона.
За матеріалами ZAXID.NET. |