Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Поступ життєзнавства  » 


Весільний переполох
Юлія СОКИРКА, для ПОСТУПУ
 
відеозйомка весілляВ житті майже кожного з нас наступає довгождана мить, коли ваше життя вже більше не належить лише вам, адже ви зупинилися за крок до створення сім’ї. Звичайно, що від того, як пройде сама церемонія весілля не залежить ваше майбутнє сімейне життя, проте кожен з нас мріє, щоб це було вишукано, яскраво і неповторно. Відтак все у ваших руках, і лише ви можете створити свято вашої мрії. Проте, щоб оминути зайвих розчарувань і розбитих амбіцій, варто пам’ятати декілька моментів. По-перше, це лише Ваше Свято і ніхто не вправі вам його зіпсувати: ні погана погода, ні надокучливі родичі, ні найменші дрібниці. Це ваш день, і нехай весь світ почекає!

По-друге, особисто я переконана, що атмосфера весільного свята не залежить від кількості грошей, витрачених на його підготовку. Ви можете відчувати себе королем і королевою на весіллі за 10 тисяч гривень, і «не в своїй тарілці» на весіллі за 100 тисяч. Загалом чимало молодих пар на сьогоднішній день відмовляються від помпезного весілля, вважаючи за краще витратити гроші на незабутню весільну подорож чи інвестувати їх в майбутнє сімейне життя. Проте є й такі пари, які незважаючи на кризу, витягують останні гроші з панчохи, влаштовуючи помпезне свято, аби похизуватися перед родичами. При чому, як не парадоксально на помпезних весіллях найчастіше наполягають саме батьки, мовляв мій сусід чи кум зробив весілля, то чим же я гірший?

По-третє, якщо ви таки ступили на стежину підготовки до весілля, наберіться терпіння. Вам повезло, якщо ваш статус і фінансове забезпечення дозволяє самостійно організувати весілля, якщо ж ні – то газові домовленості з Росією порівняно з родинними засіданнями видадуться вам казочкою. Тому дипломатичні здібності, вміння відстоювати свою думку та водночас іти на компроміси вам, як ніколи, знадобляться. Визначте для себе коло принципових для вас речей ( можливо церква, про яку ви мріяли з дитинства чи навіть ваш улюблений колір серветок), якими ви не готові поступитися, а у всьому решті йдіть на компроміси, зрештою всіх вас об’єднує єдина мета – весілля має пройти на найвищому рівні.

Насправді від моменту освідчення до заповітної дати шлюбу пролягає довгий шлях, протягом якого ви повинні вирішити ряд питань. Чи не найперше з чим ви повинні визначитися – так це з датою шлюбу. Якщо ви плануєте масштабне весілля (поза сто чоловік) вам заздалегідь доведеться подумати про зал, адже великих залів, як не дивно у Львові не так вже й багато, недаремно ж львів’яни з покоління в покоління передають легенду про те, що ресторани з великими банкетними залами необхідно замовляти рік наперед. В першу чергу це стосується таких метрів ресторанного бізнесу як «Високий замок», «Дністер», «Святослав», «Гуцульська гражда», «Персей», «Шекспір», «Наварія нова», «Гранд-резорт», «Озерний край» та інші. З меншими ресторанчиками проблем із замовленням не повинно б виникнути. В більшості зайняті всі суботи, а майже всі неділі - вільні. При цьому зрозміло, що такий заклад, як стриптиз клуб Харьков це, Львів, чи інше місто, для проведення весілля навряд чи підійде.

Відтак вам необхідно визначитися із кількістю гостей і тією сумою, яку ви готові витратити на забаву. І якщо ще влітку минулого року ціни в ресторанах Львова з розрахунку на одну особу коливалися в межах 200-250 грн, то на сьогоднішній день вони доходять до 300 грн чи 40$ без спиртного, м’ясного, солодкого. У зв’язку із підвищенням алкогольного збору вартість спиртного суттєво зросла, те ж саме стосується випічки та фруктів, які прийнято ставити на фуршетні столи.

Не варто затягувати із пошуками церкви, адже може виявитися так, що в обраний вами день всі шлюби вже розписані. Крім того, в церкві від вас можуть вимагати ряд документів, серед яких свідоцтво про хрещення, дозвіл на шлюб від вашої церкви (якщо ви берете шлюб в іншій церкві), документ про проходження передшлюбних наук, «оповіді» у вашій церкві та інші документи. Відтак півроку наперед завітайте в обрану вами церкву, аби довідатися всі нюанси.

Якщо ж ви плануєте вінчання і розписку в один день, то за два місяці до обраної дати необхідно подати заяву в рагс та сплатити держмито. Послуги рагсу у будний день вам обійдуться в 250 грн, у вихідний – 500 грн, якщо ж ви бажаєте замовити виїзну церемонію, то таке задоволення потягне на 1000 грн. Водночас все більше пар вирішують «розписатися» напередодні весілля у будний день аби уникнути шаленого напливу пар та зіпсутих нервів.

Закономірно, що ключовою фігурою на весіллі є наречена і саме вона повинна виглядати неповторно в цей день. Вибір весільного плаття – це водночас клопітка робота та задоволення. Незважаючи на те, що асортимент весільних салонів у Львові вражає, вибрати те, що вам до смаку дуже складно. У зв’язку з кризою нові плаття з-за кордону не завозять, в більшості шиють на місці, при чому з тканин не найвищої якості. Чимало весільних суконь у салонах пошиті у стилі «а-ля Краківський», а ціни на них також краківські, тільки в доларах. Вартість першого прокату весільного плаття у салонах коливається в межах 600-1000$, є звичайно й дорожчі. Не забудьте про весільну зачіску та макіяж, замовляти їх необхідно заздалегідь.

З костюмом для нареченого все набагато простіше – від тисячі гривень за костюм українського пошиття ( тканини і фасон доволі непогані) до п’яти тисяч гривень за італійські модельні костюми. Навіть по при кризу, попит на елітні чоловічі костюми не зменшився, адже наші львівські чоловіки ніяк не хочуть відставати від модних тенденцій Європи. Проблеми можуть виникнути хіба із пошуком сорочки під метелик, адже в більшості весь асортимент сорочок зводиться до краваткового варіанту.

Окрім весільного вбрання вам доведеться подумати про вибір музикантів та тамади. Чимало ресторанів пропонують своїх музикантів, відмовитися від яких ви не можете. Це з однієї сторони полегшує вам життя, а з іншої – ви купуєте кота в мішку. Перед замовленням музик варто побувати на весіллі, де вони працювали, чи зібрати відгуки знайомих. Те саме стосується й тамади, адже саме від цієї людини залежить атмосфера свята, яка може бути зіпсована у випадку недоречних жартів чи конкурсів. Професіонального тамаду необхідно замовляти (без жодних перебільшень!) за рік до весілля, адже їх у Львові збереться максимум з десяток. Вартість послуг тамади, так само як і музикантів коливається в межах 500-600$.

Не забудьте про фотографа та відеооператора, які покликані увіковічнити неповторні хвилини вашого весільного свята. Перегляньте їх роботи, поцікавтеся з якою технікою вони працюють і чи слідкують за новими тенденціями. Найголовніше – вам просто повинна сподобатися їхня робота, і не обов’язково для цього шукати раціональні аргументи. Послуги фотографа вам обійдуться 200-300 $, а відеооператора – 400-500$.

На плечі молодої згідно старовинної української традиції лягає також обдаровування родини молодого. Добре, якщо родина невелика, в іншому випадку вам доведеться розщедритися. Серед популярних подарунків для чоловіків – сорочки з краваткою, для жінок – ювелірні прикраси.

Серед інших дрібничок – оздоблення весільного кортежу та залу, кошичок для цукерок, свічки, подушка, підв’язка, весільні бокали, хустина. Аж ніяк не дрібничка - весільний букет нареченої, який залежно від квітів та оформлення потягне від 200 до 1000 грн. В тон весільного букету підбирається і бутоньєрка для нареченого (35-40 грн).

Це далеко не вичерпний перелік етапів підготовки до весілля, проте сподіваюся він допоможе вам в організації найважливішої події у вашому житті. Намагайтеся перетворити весільні приготування у захоплююче дійство, а не виснажливу каторгу. Зрештою, якщо не можете змінити ситуацію, просто поміняйте своє ставлення до неї. І нехай день вашого весілля буде найщасливішим днем вашого життя, адже ви на це заслужили!

Обговорити в форумі