Юрія Костенка переобрано головою Української народної нартії на Х звітно-виборному з’їзді УНП, що відбувся 6 грудня у Києві. Як повідомили у прес-службі УНП, на посаду голови партії було висунуто три кандидатури: Ю.Костенка, голову Рівненської обласної організації УНП Василя Червонія та голову Черкаської обласної організації Леоніда Даценка.
За результатами таємного голосування, у якому взяли участь 1324 делегати, за Ю.Костенка проголосували 855, за В.Червонія – 407, за Л.Даценка – 62 делегати.
Крім того, на з’їзді обрано шістьох заступників голови партії: Олександра Слободяна, Ярослава Джоджика, Івана Зайця, Андрія Давиденка, Богдана Соколовського та Ганну Скрипник. Першим заступником голови УНП обрано І.ЗАЙЦЯ.
У заяві УНП, прийнятій X з‘їздом партії наголошується, що причиною нинішньої кризи «боротьбу перших осіб за президентське крісло» і закликала сфокусуватися на подоланні кризи.
«Боротьбу перших осіб держави за президентське крісло, коли кожен з очільників влади оцінює свою теперішню посаду передусім з точки зору перспектив майбутньої президентської кампанії, а не ефективного виконання своїх конституційних обов’язків, вважає головною причиною української політичної кризи Українська народна партія», - наголошується у заяві.
УНП висловила занепокоєння «посиленням політичної кризи, внаслідок якої фактично паралізовано роботу Верховної Ради та відсутня реальна протидія кризовим явищам в економіці з боку виконавчої влади на чолі з прем’єр-міністром України».
«Парламентські політичні сили так і не спромоглися скоординувати зусилля своїх фахівців для розробки спільної програми подолання кризи, сформувати для її підтримки у Верховній Раді більшість та погодити компромісну фігуру на посаду спікера», – йдеться у заяві.
УНП прогнозує, що «подальше захоплення міжусобною боротьбою всіх з усіма – прем’єра з Президентом і навпаки, та парламентських політичних сил між собою – веде до колапсу української економіки, збідніння переважної частини українців та до повної дискредитації влади».
«Ми всі в одному човні. Переможців у цій боротьбі не буде», - переконані автори заяви.
«Зважаючи на це, з’їзд УНП вимагає від політичних сил та всіх гілок влади сфокусуватися на головному – на подоланні фінансово-економічної кризи», - зазначається у документі.
З’їзд УНП висунув вимоги до парламенту, Президента та прем’єра «терміново розробити за участю фахівців від усіх парламентських політичних сил та схвалити парламентом єдину Програму антикризових дій, основою якої є підтримка національного виробника – перш за все через стимулювання малого та середнього підприємництва і пропонує базовий документ для такої розробки – проект «Програми антикризових дій».
УНП вимагає також обрати голову Верховної Ради з числа тих депутатів, які не мають наміру брати участь у президентських виборах і рекомендує на цю посаду голову Української народної партії Юрія Костенка.
Від Президента УНП вимагає відставки голови правління Нацбанку; мораторію на продаж майна та землі; зупинити кримських та закарпатських сепаратистів; виконати резолюцію ПАРЄ щодо осуду комуністичної ідеології.
Від прем‘єр-міністра УНП вимагає встановити світові ціни за базування російського ЧФ в Україні; повернути заощадження українських громадян з Росії, вивезені під час розпаду СРСР; добитися зниження ціни за російський газ адекватно падінню світових цін на нафту; переглянути ціну за транспортування російського газу територією України; використання нафтогону Одеса-Броди у прямому, європейському напрямку.
Також під час Х звітно-виборчого з’їзду Української народної партії голова УНП Юрій Костенко заявив, що у разі створення коаліції між Блоком Юлії Тимошенко та Партією регіонів може бути спроба запровадження в Україні двопартійної системи.
«Я думаю, що буде спроба узаконення двопартійної системи, яка розколе Україну», - сказав він.
Він зауважив, що сьогодні найближчими до підписання коаліційної угоди є саме фракції БЮТ та Партії регіонів.
В той же час, за словами Ю.Костенка, в разі створення такої коаліції відбудеться здача національних інтересів, оскільки обидві політичні сили представлені «тіньовим» капіталом.
«Є дуже небезпечні речі, які може витворити цей політичний союз», - сказав він.
При цьому Ю.Костенко додав, що «нічого доброго цей союз не дасть, оскільки буде захищати інтереси великого капіталу».
«Якщо буде внесення змін до Конституції, які передбачають обрання Президента парламентом, то Президент може одразу ж винести це питання на всеукраїнський референдум. Такі повноваження у глави держави є», - сказав Юрій Костенко.
При цьому Ю.Костенко наголосив, що попри критику українцями діяльності президентів, громадяни усвідомлюють, що саме президентська гілка влади є стабілізатором і політичним центром, який не дозволяє розколоти Україну.
«Всі розуміють, що Президент має обиратися всенародно, а не групою олігархів в парламенті», - сказав він.
При цьому він зауважив, що обрання Президента у ВР загрожуватиме усуненням інституту президентства від державного впливу.
За матеріалами УНІАН. |