Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Поступ у світі  »  ЦІННОСТІ


Папа закликав до добра
Ірина КИРИЧЕНКО
 
Папа закликав до добра
У четвер Іван Павло ІІ, перший в історії з усіх Пап, виступив у парламенті Італії. Іван Павло ІІ говорив про необхідність об'єднання Європи, про тероризм, а також закликав італійців більше народжувати дітей. Його промову 22 рази переривали бурхливими оплесками, а після завершення аплодували стоячи.Виступ Папи в парламенті, впродовж 47 хвилин, має неабияке історичне значення, оскільки остаточно підкреслює, що покладено край конфлікту між Церквою та державою, який розпочався ще 1870 року, коли Рим проголосили столицею об'єднаної Італії та ліквідували державну папську владу.У промові Іван Павло ІІ пригадав, яку особливу роль відіграли італійці в формуванні Церкви та Християнської цивілізації.Промовляючи до палати депутатів та Сенату, Іван Павло ІІ насамперед зосередив увагу на об'єднанні Європи. Поділ Європи на Західну та Східну, найвищий моральний авторитет людства, назвав штучним. А розширення ЄС за рахунок Центрально-Східної Європи Папа вважає першими кроками до подолання неправильного стереотипу.Звернувся Папа і до творців конституції об'єднаної Європи з проханням не забувати про релігійні цінності та будувати спільний дім на релігійних, культурних та громадянських засадах. "Європо, на початку нового тисячоліття відчини знову свої двері Христові!" -- звернувся Іван Павло ІІ.Говорячи про тероризм, Іван Павло ІІ засудив його "нові і страхітливі розміри".Не забув Папа і про внутрішні проблеми Італії, зокрема він закликав італійські родини покращувати демографічну ситуацію, народжуючи більше дітей, проте не торкнувся проблеми абортів.Папа також зауважив, що зараз, як ніколи, Італія потребує солідарності у внутрішніх справах. Турбота про спільне добро мусить опиратися на фундаментальні моральні цінності.Дієвість слів найбільшого морального авторитета доводить те, що, прослухавши промову Папи в парламенті, сам прийшов з "піднятими руками" один з найвідоміших італійських мафіозі. Бенедетто Марчіанте ніяк не могла впіймати поліція, тому засудили його до тридцяти років ув'язнення заочно за зв'язки з мафією та вбивство. Марчіанте пояснив поліції, що вирішив віддати себе в руки закону, прослухавши промову Івана Павла ІІ в парламенті Італії, яку транслювало телебачення. Його особливо вразила та частина, де йдеться про християнські сімейні цінності.Словами Іван Павло ІІ зумів покаятись злочинець. Слова, а не зброя чи машинерія мають найбільшу силу. Моральні авторитети здатні через екран телевізора змінювати свідомість та сіяти добро. Іван Павло ІІ своєю промовою вкотре нагадав нам, що в цій техногенно-інформаційній епосі має найбільшу цінність сім'я, християнська мораль та порозуміння. І саме розвиток цих цінностей, а не долання зла ще більшим злом розвінчують злочинність.

Обговорити в форумі»  СТРАТА
Смерть задля закону
Михайло МИШКАЛО
 
"Будьте готові до будь-яких провокацій. Постарайтесь обмежити або зовсім заборонити вихід ваших працівників за межі консульств і посольств. Службам безпеки забезпечити стан найвищої готовності. Усім іншим громадянам краще відмовитись від відвідування країн Близького Сходу і Пакистану". Такі попередження-накази передав держдепартамент усім американським дипломатичним представництвам як за кордоном, так і в межах США.

Учора Америка знову готувалась до можливих атак ісламських терористів. Працівники МакДональдсів, авіакомпаній, туристичних агентств і найвідоміших фірм оголосили своїм працівникам, про скорочений робочий день. Реалії американського сьогодення переконують, що навіть така новина вже не є чимось сенсаційним, якщо не брати до уваги того факту, що цього разу американці самі організували собі клопіт.
Детальніше>>
» 
Нове покоління Китаю...
Ірина КИРИЧЕНКО
 
Ху Дзиньтао, як й очікувалося, обрали новим генеральним секретарем компартії Китаю. У трійку ідеологів китайського комунізму ввійшли також Цзен Цінхун та Вень Цзябао.

На пост генерального секретаря 59-річного Ху Дзиньтао пророкував ще батько китайського режиму Ден Сяопином. Словесно пропагуючи політику реформ та відкритості, Ху Дзиньтао показав себе не так, як треба, під час демонстрацій у Тибеті 1988 року. Тоді він, правда, був лише молодим губернатором провінції, однак протестуючих тибетців придушував жорстоко.
Детальніше>>
» 
Останній диктатор Європи
Андрій ДУБЕЦЬКИЙ
 
Міністр закордонних справ Білорусії заявив, що Білорусія розірве дипломатичні стосунки з Чехією, якщо та не надасть в'їзної візи для Олександра Лукашенка. Президент Білорусії планує взяти участь у саміті Ради Євроатлантичного партнерства в рамках саміту НАТО, який відбудеться 21-22 листопада цього року у Празі.
Детальніше>>
» 
Сумна виборча кампанія
Дмитро КАНЕВСЬКИЙ, Ізраїль
 
Пiсля того, як минулого тижня було оголошено про призначення виборiв у Кнесет, активнiсть iзраїльських рекламних агентств б'є всi рекорди.
Детальніше>>
» 
Міккі Маус постарів на 700 років
Ірина КИРИЧЕНКО
 
18 листопада день народження славнозвісного улюбленця дітвори -- Міккі Мауса. Важко знайти дитину, яка б не чула про диснеївського героя. Ввійшов Міккі і в історію мультиплікації як перший звуковий мультфільм, прем'єра якого відбулася в Нью-Йорку 1928 року. Проте на 84-річчя Міккі Маусу подарували ... ще 700 років.

На фасаді місцевої церкви в австрійському селі Мальта віднайшли фреску із зображенням Святого Христофора, поряд з яким виявився не хто інший, як Міккі Маус. Експерти визначили вік фрески, яка мала б бути намальованою 1225 року. Тож тепер Міккі знайшов свого предка.
Детальніше>>
» 
СВІТООГЛЯД
 
Аргентина, не сплативши свого боргу у розмірі 805 мільйонів доларів Світовому банку, допустила технічний дефолт зі своїх зовнішніх боргів найбільшим міжнародним кредитним організаціям. Борг Аргентина мусила виплатити минулого четвера, однак Буенос-Айрес повідомив керівництво Світового банку, що сплачуватиме лишень проценти з заборгованості. Світовий банк підтвердив повідомлення аргентинського уряду про дефолт і повідомив, що внаслідок цього, Аргентині буде відмовлено у нових кредитах та заморожено доступ до діючих позик, якщо заборгованості не буде погашено протягом наступного місяця.
Детальніше>>