BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Політика.    Дайджест.    Рейтинги.    Спорт-Поступ.    Пост-Factum.    Кримінал.    КуПол: Новини.    zaxid.net.    Реклама.   
  Цитата Поступу
Життя – це супермаркет, бери що хочеш, але каса попереду
Ігор КОЛОМОЙСЬКИЙ
 
14 червня 2007 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум

Купол
Львів
  17:32 22-06-2018 -   На Львівщині зафіксували 19 випадків укусів змій  
  17:31 22-06-2018 -   На Львівщині викрили махінації з бюджетними коштами  
  15:42 22-06-2018 -   В таборі на Старосамбріщині отруїлись шестеро дітей  
  13:2 22-06-2018 -   Більше тисячі студентів-медиків сьогодні отримали дипломи  
  12:20 22-06-2018 -   На Львівщині прогнозують грози і шквальні вітри  
Україна
  13:5 22-06-2018 -   Сьогодні в Україні згадують про жертв Другої світової війни  
  11:32 22-06-2018 -   В Україні з’явиться нове церковне свято  
  15:22 21-06-2018 -   В Україні різко зміниться погода  
  15:17 21-06-2018 -   Рада прийняла закон про запуск Антикорупційного суду  
  15:13 21-06-2018 -   40 відсотків українців проведуть відпустку вдома. Кожен п’ятий — на роботі  
Світ
  11:29 22-06-2018 -   Google навчився передбачати дату смерті пацієнтів  
  11:58 20-06-2018 -   Неподалік кордону зі Словаччиною затримали 16 громадян В’єтнаму  
  11:11 20-06-2018 -   Мадридський «Реал» підписав українського голкіпера  
  11:10 19-06-2018 -   Парламент Канади підтримав легалізацію марихуани  
  11:7 19-06-2018 -   Парламент Канади підтримав легалізацію марихуани    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Рейтинги  » 

___________________________________________________________________________

Топ-100 Львова та області: результати експертного опитування
Анатолій РОМАНЮК, ЦПД
 
Світлина з сайту zaxid.netЦентр політичних досліджень в межах аналізу політичного процесу в Львівській області провів експертне визначення рівня впливовості – «Топ 100 у Львівській області». Центр має досвід проведення експертних опитувань з широкого кола політичних питань. Під впливовістю ми розуміємо здатність вирішальним чином впливати на явища, події та процеси в межах Львівської області, а також на рішення національних інститутів, що стосуються Львівської області. Цей вплив передбачає обрання конретного варіанту в межах ряду альтернатив, в тому числі - здатність подолання протидії.

Підставами впливу виступають : владні повноваження, економічна могутність, володіння/контроль над медіаресурсами та контроль за діяльністю організацій/інститутів, які виступають акторами супільно-політичних процесів.

В нашому дослідженні рівень впливовості ми розуміємо як інтегральний показник, що складається з суми оцінок рівня впливу на: 1) процес прийняття рішень, які стосуються проблематики Львівської області; 2) впливу на кадрові призначення в межах області; 3) впливу на громадську думку та позицію ЗМІ в області. Впровадження третього критерію зумовлено тим, що в демократичному суспільстві вплив на явища і процеси здійснюють не лише державні інститути та органи місцевого самоврядування, але і інститути/актори громадянського суспільства. Загальний рівень впливості включає в себе суму оцінок по кожному з трьох окремих опитувань. Оцінка рівня впливовості стосувалася подій минулого 2006 календарного року та першої половини цього року.

Оцінювання рівня впливовості базується на оцінках поставлених 22 експертами, які представляють дослідників з аналітичних стуктур, журналістів ЗМІ та фахівців, сфера діяльності яких безпосередньо стосується питань функціонування суспільно-політичної сфери Львівської області. Експертам було запропоновано оцінити 118 прізвищ з вказівками посади, або сфери діяльності. Всіх кандидатів ми розподілили по трьох категоріях. Перша категорія – «політичі діячі» охоплює посадовців обласного та міського рівнів, народних депутатів України та відомих політиків обласного рівня. Друга категорія – « знакові постаті» охоплює відомих в області і місті людей, які є керівниками суспільнозначимих інститутів: навчальні заклади, ЗМІ, громадські організації, тощо і які є відомими внаслідок прояву особистісних якостей. Третя категроія – «бізнесмени» охоплює як власників, так і менеджерів. Виділення конкретних особистостей в цій категорії базувалося на оцінці рівня економічного потенціалу стуктури/ структур, які вони представляють. Безумовно, віднесення певної особи до конкретної категорії є умовним визначення, внаслідок того, що конкретна особистість одночасно активно діє в різних сферах. Проте ми свідомо навіть багатопланові особистості відносили лише до однієї категорії. Також ми усвідомлено не включили в списки осіб – керівників конфесійних установ. Безумовно вони разом і кожен з них особисто здатні відчутно впливати на поведінку не лише окремих особистостей, але і груп населення з широкого кола питань. І цей вплив, переважно, базується на їх особистісному та інституційному авторитеті. Однак, сфера їх діяльності – духовна, тому оцінювати їх вплив на світські процеси і явища, на нашу думку, є не зовсім коректно.

Абсолютна більшість осбистостей, які є в цьому рейтингу живуть і працюють у Львівській області. В той же час ми залучили до списку багатьох людей, які сьогодні не проживають постійно в межах області, проте діяльність яких є пов’язана з містом і областю.

Як бачимо, у верхній частині списку – «першій десятці» абсолютно домінують представники групи «політики». Їхня позиція зумовлюється дією посадового чинника, посади яку вони займають. Тому цілком очікуваним є перша позиція – голови Львівської обласної адміністрації і друга – міського голови Львова. Домінування П.Олійника простежується лише у двох категоріях: вплив на прийняття рішень та на кадрові призначення. Стосовно третьої категорії – впливу на громадську думку та ЗМІ губернатор не зумів посісти першого місця, пропустивши трьох чоловік, в тому числі політика, який активно критикує дії обласної влади – лідера ВО «Свобода», міського голову та народного депутата, колишнього головного редактора газети «Високий замок». Друга позиція міського голови А.Садового у підсумковому рейтингу так само є передбачуваною. Хоча складовими його успіху є перш за все – вплив на громадську думку та ЗМІ і вплив на кадрові призначення, трохи менше, на думку експертів, він впливає на процес прийняття рішень. Третя позиція І.Васюника визначається не лише його посадою в Секретаріаті Президента України та його походженням і тривалою працею у Львівській області, але і загальною ідеологічною визначенністю більшості електорату та владної еліти області як «пропрезидентських». Певною несподіванкою є висока позиція ( 6 місце в сумарному рейтингу) народного депутата від БЮТ С.Курпіля. Подібна оцінка засновується в значній мірі на його попередньому базисі – головного редактора найбільшої газети в області та головуванні в обласній Спілці журналістів, але також внаслідок активного представлення в області позиції БЮТ з широкого кола питань. Внаслідок цього сьогодні С.Курпіль, фактично став «обличчям» цієї політичної сили в області. Десятку найбільш впливових людей області замикає ректор Львівського національного університету імені Івана Франка І.О.Вакарчук. Він є абсолютним лідером в категорії «знакових постатей» області в усіх трьох блоках впливовості. В данному випадку ми маємо приклад, коли сила впливу особистості базується на його особистих якостях та авторитеті. Серед інших представників категорії «знакові постаті» домінуючу позицію зайняли керівники/власники/менеджери ЗМІ, внаслідок високої ролі медіа в суспільно-політичному житті міста та області. В категорії «бізнесменів» найвищу позицію зайняв П.Димінський. Порівняно з оцінками попередніх років його особиста позиція в рейтингу впливовості суттєво знизилася. Більше того, на нашу думку, в сьогоднішній оцінці прослідковується певне перенесення його оцінок впливовості з попередніх років, своєрідний тиск «міфу і реальних фактів» з минулого. Наступні позиції С.Кубіва та Р.Шлапака є цілком закономірними виходячи не лише з економічного потенціалу структур, які вони представляють, але і внаслідок особистісних характеристик цих людей, їхнього авторитету в бізнес, політичному та громадському середовищах.

Оцінюючи загалом список з ста особистостей, слід зазначити, що, безумовно, посади відіграють важливу роль в оцінці рівня впливовості. Свідченням цього є випадання з рейтингу багатьох людей, які займали високі владні посади в попередні роки. Проте, оцінка впливовості залежить в значній мірі від особистісного результату особистості на протязі тривалого періоду часу, рівня публічності особи, її особистісної позиції, активності стосовно широкого кола суспільних проблем. Внаслідок цього позиції знакових осіб та представників бізнесу виглядають більш стабільними і менш залежними від швидкоплинних політичних змін.

"Топ-100 Львова та області. Рейтинг впливовості". Сумарний результат

1. Олійник П. Голова Львівської ОДА – 247

2. Садовий А., міський голова Львова – 209

3. Васюник І., перший заступник голови Секретаріату Президента України – 191

4. Батенко Т., заступник голови Львівської ОДА – 187

5. Сеник М., голова Львівської обласної ради – 175

6. Курпіль С., народний депутат України – 171

7. П’ятак В., перший заступник голови Львівської ОДА – 168

8. Горинь М., заступник голови обласної ради – 165

9. Денькович І., голова ЛОО „Батьківщина” – 161

10. Вакарчук І., ректор ЛНУ ім. І. Франка – 158

11. Димінський П., власник ФК „Карпати” – 158

12. Мандюк О., голова ЛМО НСНУ – 157

13. Тягнибок О., голова ВО „Свобода” – 155

14. Шкіль А., народний депутат України – 154

15. Буца Б., екс-міністр Кабінету Міністрів – 153

16. Квурт В., секретар Львівської міської ради – 150

17. Кендзьор Я., народний депутат України – 144

18. Пинзеник В., екс-міністр фінансів – 143

19. Кубів С., голова правління ВАТ „Кредобанк” – 143

20. Ключковський Ю., народний депутат України – 134

21. Цимбалюк М., начальник ГУ МВС України у Львівській області – 132

22. Писарчук П., народний депутат України – 130

23. Хилюк В., начальник ДПА у Львівській області – 129

24. Балюк Н., головний редактор газети „Високий замок” – 128

25. Починок І., головний редактор/власник газети „Експрес” – 128

26. Давимука С., народний депутат України – 127

27. Андрейко Р., директор ТРК „Люкс”, телеканал „24” – 126

28. Одуха М., перший заступник міського голови Львова – 124

29. Шлапак Р., торгова компанія „Інтермаркет” – 124

30. Вакарчук С., співак, ініціатор громадських проектів – 123

31. В’язівський В., народний депутат України – 122

32. Радзієвський О., народний депутат України – 120

33. Ратієв С., начальник управління СБУ у Львівській області – 120

34. Стецьків Т., радник Президента України – 120

35. Федак Т., заступник голови Львівської ОДА – 120

36. о. Ґудзяк Б., ректор УКУ – 119

37. Климович Я., керівник ЛОДТРК – 119

38. Пітко Я., заступник голови Львівської ОДА – 118

39. Куйбіда В., народний депутат України – 117

40. Шухевич Ю., громадський діяч – 117

41. Дубневич Я., президент ТзОВ „Корпорація Колійні ремонтні технології” – 113

42. Дубневич Б., АПП „Львівське” – 111

43. Возницький Б., директор картинної галереї – 110

44. Маринович М., проректор УКУ – 110

45. Антонов В., концерн „Галнафтогаз” – 109

46. Кожан В., генеральний директор ТзОВ „Краківський ринок” – 109

47. Пришко А., прокурор Львівської області – 108

48. Сосновський Т., екс-голова Комітету підприємців Львівщини – 108

49. Сендега О., "Львівгазвидобування" – 105

50. Федишин Р., генеральний директор „Ринок Шувар” – 105

51. Ганущин О., керівник апарату Львівської ОДА – 104

52. Захарчишин Л., заступник голови Львівської облради – 104

53. Герман Г., народний депутат України – 103

54. Козак Б., Генеральний директор ТПК „Львівхолод”, „Рукавичка” – 103

55. Стефанишин І., заступник голови Львівської ОДА – 101

56. Стецюк П., член Конституційного Суду – 99

57. Бербека В., заступник голови ДПА у Львівській області – 98

58. Мацех О., співзасновник Громадського форуму Львова – 98

59. Дашкевич Я., директор Інституту української археографії – 97

60. Мужилівський М., віце-президент ТзОВ „Будінвест” – 97

61. Куцин М., командувач ЗОК – 94

62. Зіменківський Б., ректор Львівського національного медичного університету – 94

63. Ортинський В., ректор Львівського юридичного університету МВС – 94

64. Яворівський В., народний депутат України – 93

65. Гудима О., депутат Львівської обласної ради – 92

66. Князевич М., перший заступник голови ДПА у Львівській області – 92

67. Чорновіл Т., народний депутат України – 92

68. Рущишин Я., директор ВАТ „Троттола” – 89

69. Калинець Ірина, громадський діяч – 87

70. Коваль О., президент Форуму видавців у Львові – 87

71. Мостовий М., начальник Львівської залізниці – 87

72. Білоус В., голова Личаківської райадміністрації – 86

73. Гладій М., народний депутат України – 86

74. Качур П., губернатор Сумської області – 86

75. Косів В., заступник міського голови Львова – 86

76. Мендусь Я., народний депутат України – 86

77. Рожнятовський А., ГП "Пора" – 86

78. Лубківський Р., голова Комітету з Шевченківських премій – 85

79. Марчак І., директор ЛМКП „Львівтеплоенерго” (на той час) – 84

80. Шпак Я., голова правління ВАТ „Львівобленерго” – 84

81. Кампо В., член Конституційного суду – 83

82. Піх Б., перший заступник начальника Львівської залізниці – 83

83. Калинець Ігор, громадський діяч – 82

84. Федак Я., перший заступник начальника Львівської залізниці – 81

85. Блащук О., керівник ЗГРУ КБ „Приватбанк” – 80

86. Ружицький А., народний депутат України – 79

87. Смовженко Т., ректор Національного банківського університету – 79

88. Кучабський Ю., генеральний директор Концерну „Галнафтогаз” – 79

89. Вознюк М., директор банку „Львів” – 78

90. Домашовець В., міський голова Яворова – 77

91. Лозинський І., голова Сихівської райадміністрації – 77

92. Іонов А., генеральний директор ДП „Албіс Компані” – 77

93. Грицак Л., міський голова Трускавця – 76

94. Ткачук П., начальник Військового інституту „Львівська політехніка” – 75

95. Іванов О., директор ЛОД "Укрексімбанку" – 75

96. Білозір О., народний депутат України – 73

97. Павлюк С., директор Інституту народознавства – 73

98. Лижичко Р., народний депутат України – 72

99. Деркач М., директор УМГ „Львівтрансгаз” – 71

100.Маруняк І., голова Галицької райадміністрації – 70

Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Ющенко запропонував Морозу забрати крісло додому і не мордувати країну 
  ·  Табачник пропонує спалювати опудало Ющенка 
  ·  Кушнарьова вбив невідомий кілер? 
  ·  ЦВК звинувачують в підготовці фальсифікації дострокових виборів 
Погляд
  ·  Наскільки оптимальним є склад першої п’ятірки помаранчевого мегаблоку? 
Поступ у Львові
  ·  Львів може втратити Євро-2012 
  ·  "Львівтеплоенерго" хочуть захопити росіяни 
  ·  Студенти дев’ятьох вузів стажуватимуться у міській раді 
  ·  Львову потрібно вдвічі більше кінотеатрів, ніж є зараз 
  ·  Львівську залізницю оштрафували на 30 тисяч гривень 
  ·  Замками Львівщини заопікується новостворене комунальне підприємство 
Поступ з краю
  ·  Помаранчевий мегаблок: міраж набирає чіткіших окреслень 
  ·  Представники Європарламенту вивчатимуть мовне питання в Україні 
  ·  ВР прийняла Закон щодо граничного віку держслужбовців 
  ·  Янукович погрожує звільнити всіх керівників аграрного блоку уряду 
Поступ у світі
  ·  Відбувся перший тур виборів президента Ізраїлю: Шимон Перес перемагає 
  ·  МВС Британії пропонує ввести кастрацію для педофілів і ґвалтівників 
  ·  Горбачов висунув Гельмута Коля на Нобелівську премію 
Політика
  ·  Політика в Україні: під знаком тотальної підозри 
Дайджест
  ·  У воді не тоне - це про наших ''лівих'' 
  ·  Тимошенко залишається «з тузами» 
Рейтинги
  ·  Топ-100 Львова та області: результати експертного опитування 
Спорт-Поступ
  ·  МИ, Григорій Перший постановляємо 
  ·  Рейтинг ФІФА: перемога над Україною підняла Францію на друге місце 
Пост-Factum
  ·  mcDonald’s зобов’язали заплатити за укус китайського пацюка 
  ·  Дрогобиччанка отримала запрошення на святкування дня народження королеви Великоб 
Кримінал
  ·  У Львівській області потяг переїхав школярку 
  ·  У Львові засудили посібника хакерів 
КуПол: Новини
  ·  365 млн на вибори 
  ·  КС розгляне третій указ Ющенка 
zaxid.net
  ·  Андрухович став музикантом 
  ·  14-річна сирота стала мамою 
  ·  Викрито нарколабораторію 
  ·  Триває чистка бютівців 
  ·  Львів матиме цех каменярів 
Реклама
  ·  Медицина 
  ·  Nokia 
  ·  Рейтинг сайтов WebVita 
  ·  Теплые окна и двери. 
  ·  На правах рекламы:
Все для мобильных
 
  ·  Шкафы купе люкс. 
  ·  Ипотека и ипотечное кредитование